Město St. Jude je plné zločinu. Vládnou zde dva gangy, jeden mexický a jeden černošský, které terorizují místní obyvatele. Vládu nad nimi má už jen zkorumpovaná policie, jejímž šéfem je pan V. Ten za provize gangy podporuje a poskytuje jim ochranu před policejními složkami. Tyto gangy se skládají z ozbrojených drogových dealerů a vrahů. Jednoho dne do města přijede muž, který se jmenuje Hong. Hong je skvělý v bojovém umění a hned při příjezdu to jednomu z gangů dokáže. Zlikviduje sám hned několik mužů najednou a tím si získá respekt. Hong přijel do města s cílem vyhnat zločin z ulic a zaručit bezpečí místních občanů. Když byl Hong ve vězení, tak ho jeho spoluvězeň Tiano naučil bojovému umění a zocelil ho. Jeho jediným požadavkem bylo, aby Hong po propuštění jel do St. Jude a nastolil zde pořádek. Po jedné z rvaček se Hong dostane do vězení. Policejní šéf pan V. se doslechne, jak dobrý bojovník je a nabídne mu spolupráci. Jeho důvěru si může získat tím, že zabije muže, kterého mu určí. Hong si získá respekt i obou místních gangů a určí jim tři podmínky – prodávat drogy jen na periferiích za vyšší cenu, nenabízet je dětem a nenosit u sebe zbraně. Gangy spolupracují, místní lidé uklidí město a zločin začíná být pod kontrolou. Vše funguje do té doby, dokud policejní šéf pan V. nezjistí, že i jemu Hong vykradl trezor plný špinavě vydělaných peněz... (TV Prima)

sedm.1

John Hyams mě svým třetím a čtvrtým dílem Univerzálních vojáků nekompromisně vystřelil do akčního nebe a já jsem tak na jeho další film byl více než zvědavý a natěšený. No, bohužel, nedopadlo to ale zas až tak slavně. Hyams sice minimálně co se akce týče, tak vůbec nezklamal, ta je opět choreograficky perfektně zvládnutá, přehledná a dynamická, bez zbytečných střihů a všemožných kamerových veletočů, prostě fajn souboje, škoda jen, že jich je tak málo. Pochválit bych tedy mohl ještě několik vizuálních vychytávek, stejně jako u „Vojáků“ dokonale padnoucí a efektní hudební doprovod a poměrně i působivě navozenou syrovou atmosféru, což vše vytahuje Dračí oči z těch úplně podprůměrných vod, neboť zbytek filmu je tam docela nesmlouvavě posílá. Ze všeho nejvíc katastrofální je zápletka. Ta je fakt zoufalá, nepřehledná, pomalá, nudná a hlavně o ničem, prostě je jednoduše vyloženě špatná. A Hyams jí bohužel nedokázal vůbec ničím oživit, či obohatit. Co se hereckého obsazení týče, to také není žádná sláva, Cung Le je sice sympaťák, ovšem jeho kostrbaté a ultrapomalé bojovém umění mě rozhodně nepřesvědčilo, přítomnost JCVD je pak naprosto zbytečná a záporáci, a to včetně Petera Wellera, jsou mdlí a nevýrazní. John Hyams mě zkrátka svým dalším filmovým počinem příliš nepřesvědčil, nelze ho označit za nic jiného, než nudné béčko, které za pozornost vážně nestojí. ()

cukorek

John Hyams amatér, alebo odvážlivec, ktorý strčil ruky do včelieho úľa, že si naberie med na svoju novú akčnú pochúťku, ale jeho kradnutie medu sa skončilo útekom pred včelím rojom a z pochúťky nebolo nič. Dejová línia bola úplne znehodnotená, pre časté a nejasné striedanie niekoľkých rôznych udalostí, ktoré sa nakoniec zlepili, ale to pohromu neodvrátilo.Čakal som, že Van Damme bude jedným z hlavných hrdinov, zatiaľ čo sa z neho stal iba shihan (učiteľ karate), ktorý v tmavej väzenskej diere pôsobil ako Splinter, ktorý učil bojovať Ninja korytnačky. Za to všetko si zaslúži tento film jediné slovo odpad, ale sépiové, hnedé prevedenie, vtipné vystúpenie shúlených feťákov vo svojom idylickom domčeku a spomalené vykreslenie akčných súbojov sa mi celkom pozdávalo, takže som sa zľutoval a dávam 30%. ()

Hapretor

Teď sem to dokoukal. O čem to vlastně bylo ??? - Nevim. Kim Čung Le tam někoho mlátí a je to špalek. Ale obratný. Van Damme v roli učitele? He, trochu naruby role, ne? Pro něj velmi nezvyklé a tudíž i velmi trapné. Peter Weller? Debilní role jako vždy. Vypadá jak pihovatá mumie a hrát neumí. Robocopem skončil. Podtrženo sečteno - hrůza, bída, utrpení. Bitky taky na nic. Takhle se rvou rowdies nebo ožralí demonstranti. A není to to samé ?! ()

ywo666

Celé je to také vycucané z prsta. Ale súbojov je dosť a niektoré sú aj vydarené. Občas ich kazí ale strih alebo prehnané spomalenie. Peter Weller prehráva ako len môže. Van Damme sa pomaly prepracúva z hlavných postáv na vedlajšie. Cung Le nie je dobrý herec. A ani nemá na Jeta Liho. Ale to, že kung fu (a podobné) doplňuje o zápasnícke ťahy beriem ako plus. Som zvedavý či ho ešte uvidím v MMA. Patril tam k najzábavnejším. ()

verbal odpad!

U Segalova pupku a a Van Dammových zduřelých sliznic, to byla ale akční jízda! Ty kreatury evidentně tentokrát neměly ani na cestu do Bulharska, a tak jako kulisy musely postačit jedno vybydlené skladiště, dvě garáže a malebné náměstíčko v orleánském ghetu. A zrodila se i nová hvězda amaterského bojového porna! Ohavný, otylý Vietnamec s příznačným jménem Cunt Lí, který si nepochybně odskakoval mezi klapkami kontrolovat svůj stánek s pirátskými kopiemi Štefanových blockbusterů, a o němž ještě určitě uslyšíme, až si budeme chtít přivést ze svých toulek po Louisianě origoš značkové rifle. Do toho pár vytapetovaných portorikánců a nějaký ten tlustý negr s hereckým talentem z věhlasných kurzů v San Quentinu, no a samozřejmě pět minut WCJD, kterému by gáže za delší účinkování nepokryla ani denní dávku, a tak se jen nechal za jointa vyfotit na přebal. Dokonale minimalistický scénář obsahuje všeho všudy jedinou univerzální repliku: "Teď si dáme na držku tady, přesunem se o sto metrů dál, zablábolíme něco španělsky a zase si dáme na držku...". Vše korunují fajty na úrovni homosexuálního, loutkového divadla pro slepé děti, což ale bohatě stačí, aby to někteří místní internetoví zabijáci a specialisté na boj z dálky s růžovým páskem v Gaykidu označovali za béčko s rozkokošnými souboji. Ne, na něco takového má abeceda málo písmen!! ()

• Vo filme sa na chvíľu objaví hviezda UFC Dan "Hendo" Henderson v roli Fizzariho, ktorý pred koncom filmu mláti hlavnú postavu Honga (taktiež MMA bojovníka Cunga Leho). (Jimmi)
  • Pri výsluchu Honga (Cung Le) pánom V (Peter Weller) si môžeme všimnúť, ako cigara, ktorú pán V drží, sa svojvoľne premiestni z jeho jednej ruky do druhej bez toho, aby si ju podal. (Johnny.ARN)
  • Jean-Claude Van Damme během bojové scény omylem vykopl zuby komparsistovi. (Hal_Moore)