Město St. Jude je plné zločinu. Vládnou zde dva gangy, jeden mexický a jeden černošský, které terorizují místní obyvatele. Vládu nad nimi má už jen zkorumpovaná policie, jejímž šéfem je pan V. Ten za provize gangy podporuje a poskytuje jim ochranu před policejními složkami. Tyto gangy se skládají z ozbrojených drogových dealerů a vrahů. Jednoho dne do města přijede muž, který se jmenuje Hong. Hong je skvělý v bojovém umění a hned při příjezdu to jednomu z gangů dokáže. Zlikviduje sám hned několik mužů najednou a tím si získá respekt. Hong přijel do města s cílem vyhnat zločin z ulic a zaručit bezpečí místních občanů. Když byl Hong ve vězení, tak ho jeho spoluvězeň Tiano naučil bojovému umění a zocelil ho. Jeho jediným požadavkem bylo, aby Hong po propuštění jel do St. Jude a nastolil zde pořádek. Po jedné z rvaček se Hong dostane do vězení. Policejní šéf pan V. se doslechne, jak dobrý bojovník je a nabídne mu spolupráci. Jeho důvěru si může získat tím, že zabije muže, kterého mu určí. Hong si získá respekt i obou místních gangů a určí jim tři podmínky – prodávat drogy jen na periferiích za vyšší cenu, nenabízet je dětem a nenosit u sebe zbraně. Gangy spolupracují, místní lidé uklidí město a zločin začíná být pod kontrolou. Vše funguje do té doby, dokud policejní šéf pan V. nezjistí, že i jemu Hong vykradl trezor plný špinavě vydělaných peněz... (TV Prima)

sedm.1

John Hyams mě svým třetím a čtvrtým dílem Univerzálních vojáků nekompromisně vystřelil do akčního nebe a já jsem tak na jeho další film byl více než zvědavý a natěšený. No, bohužel, nedopadlo to ale zas až tak slavně. Hyams sice minimálně co se akce týče, tak vůbec nezklamal, ta je opět choreograficky perfektně zvládnutá, přehledná a dynamická, bez zbytečných střihů a všemožných kamerových veletočů, prostě fajn souboje, škoda jen, že jich je tak málo. Pochválit bych tedy mohl ještě několik vizuálních vychytávek, stejně jako u „Vojáků“ dokonale padnoucí a efektní hudební doprovod a poměrně i působivě navozenou syrovou atmosféru, což vše vytahuje Dračí oči z těch úplně podprůměrných vod, neboť zbytek filmu je tam docela nesmlouvavě posílá. Ze všeho nejvíc katastrofální je zápletka. Ta je fakt zoufalá, nepřehledná, pomalá, nudná a hlavně o ničem, prostě je jednoduše vyloženě špatná. A Hyams jí bohužel nedokázal vůbec ničím oživit, či obohatit. Co se hereckého obsazení týče, to také není žádná sláva, Cung Le je sice sympaťák, ovšem jeho kostrbaté a ultrapomalé bojovém umění mě rozhodně nepřesvědčilo, přítomnost JCVD je pak naprosto zbytečná a záporáci, a to včetně Petera Wellera, jsou mdlí a nevýrazní. John Hyams mě zkrátka svým dalším filmovým počinem příliš nepřesvědčil, nelze ho označit za nic jiného, než nudné béčko, které za pozornost vážně nestojí. ()

ywo666

Celé je to také vycucané z prsta. Ale súbojov je dosť a niektoré sú aj vydarené. Občas ich kazí ale strih alebo prehnané spomalenie. Peter Weller prehráva ako len môže. Van Damme sa pomaly prepracúva z hlavných postáv na vedlajšie. Cung Le nie je dobrý herec. A ani nemá na Jeta Liho. Ale to, že kung fu (a podobné) doplňuje o zápasnícke ťahy beriem ako plus. Som zvedavý či ho ešte uvidím v MMA. Patril tam k najzábavnejším. ()

Bauer odpad!

Asi poprvé, co hodnotím film, kde se vyskytuje můj oblíbený herec Jean Claude Van Damme odpadem. Tohle byl, je a bude totální sranec! Dlouho jsem neviděl, tak nudný a debilní film! Debilní dialogy, kterým jsem se smál nahlas! Příběh o ničem! Rádoby gangstři!! Nesympatický hlavní hrdina, kterému jsem přál smrt hned na začátku filmu (kdyby umřel hned na začátku, film by mohl škončit, a já bych neztratil skoro hodinu a půl života). Peter Weller a jeho pan V. s jeho "perfecto" je neuvěřitelně k smíchu. Jediné co, možná stojí za to, tak jsou souboje. Ty jsou opravdu povedené.A samozřejmě Jean Claude Van Damme, který je ve filmu cca 3 minuty a byl největším lákadlem celého filmu a nakonec byl spíš zklamáním, že tam byl tak krátce. Dračí oči fakt už vidět nechci!!! NIKDY!!!! A abych nezapomněl: SYN VAN DAMME JE VŠUDYBYL, TAKŽE I TADY OTRAVOVAL!!! ()

Tommassi3

( POZOR !! OBSAHUJE SPOILERY !! ) "Nějaký spory mezi černejma a mexikánama jsou mi u prdele !! Nejím smažený banány a nejím ani kapustu.." ;) Americký režisér a nejskalnější fanoušek Van Damma John Hyams mě vždy dokáže něčím dokonale šokovat, bohužel však ve většině případů pouze v tom negativním smyslu slova !! Tentokrát dokonale postavil na hlavu pravidlo, které říká, že film je pouze tak dobrý, jak kvalitního má padoucha, protože výborný slizoun Peter Weller, který si svoji roli libovýho parchanta jako obvykle bezezbytku užívá do posledního dechu, jak taky jinak, když v každém druhém filmu končí s mrtvolným pohledem v kaluži krve, jako pan V patří skutečně k tomu nejlepšímu, co vedle pěti minut pro belgického baleťáka, jasný důvod pro jeho uvedení mezi herci úplně na začátek, Dragon Eyes dokáže nabídnout !! Ono totiž muselo dát opravdu velký kus práce najít a obsadit za hlavního hrdinu Honga takovou nesympatickou držku, nic proti Cung Leovi, málokdo může říct, že je trojnásobným mistrem světa, navíc nechápu ty zdejší plky o otylosti, těm se můžu jen smát, jen se mi na něj prostě tak nějak špatně kouká !! Říkalo-li se o něm ve světě sportu, že disponuje těmi nejzajímavějšími kopy, tak dnes už vlastně i vím, kdo je ho naučil, no přece Jean-Claude coby Tiano, jeho mentor a učitel z kriminálu !! Tak výjimečně hloupě napsanou postavu aby jeden pohledal, tomu může konkurovat snad jen naprosto nečitelná, či spíš neexistující motivace hlavního hrdiny, on ostatně celý ten příběh stojí za starou belu, promiň, Bello, dá-li se příběhem tahle nesmyslná píčovina, která se za něj jen dost neumětelsky vydává, vůbec nazvat, za podobné zneuctění filmařiny jako takové by měl Tim Tori podstoupit dobrovolně test IQ, a to dám kurva krk za to, že výsledky budou negativní !! ;) Nic naplat, scénář o ničem, směšný soundtrack Michaela Krassnera rovněž k zblití, valná většina krajně nesympatických neherců nezasluhuje dalšího soudu, a tak ty dvě hvězdy s přivřenýma očima vedle již zmiňovaného Van Damma, jehož vlastní příběh mě bavil i přes svoji naivitu a přitaženost za vlasy mnohem víc než tenhle rádoby akčňák plný tupých pseudofilozofických žgryndů, a Petera Wellera za účast výborného jihoafrického zabijáka Trevora Prangleyho, jo, to byla ta pleška, co mu říkali Lord, z finálního fightu a dalšího známého borce Scotta Sheeleyho, který však dostal tak zoufale málo prostoru, že by se Hyams se svými kumpány měl stydět !! Většina soubojů působí hodně věrohodně, mně se ta streefight stylizace líbila, na druhou stranu špatná seagalovsky nepřehledná kamera Stephena Schluetera - záběry typu ruka, noha, noha, ksicht, ruka, ruka, pas, záda, noha - a zběsilý střih naprosto nesmyslně kombinovaný s bezúčelnými zpomalovačkami, podobně naprosto nesmyslné využití bullet-timu snad nepamatuji, veškerou tuhle snahu posílají do hajzlu !! No a jako třešnička na dortu na vás vybafne naprosto nečekaná vychytávka v podobě flashbacku v rámci flashbacku předchozího, a to za to stojí přeci...jéé jéé jéé...;) () (menej) (viac)

castor

Řekni kde ty hroby jsou, co se s nimi mohlo stát, řekni kde ty hroby jsou, kde mohou být. Obávám se, aby nečekaly na Van Dammeovu samu sebe pohřbívající kariéru. Takoví Nájemní zabijáci nebo Šest výstřelů přitom rozhodně neplatily za nějaké výrazné přešlapy. Tady je to jiné. Na další tuctovou béčkovou story se nabalil nesympaticky otylý hlavní hrdina, mizerná režie, hloupé dialogy a podvod na diváka, který si chtěl užít „svaly z Bruselu“. Sotva se tu ohřeje.. ()

• Film se natáčel v Baton Rouge v Louisianě. (rafix)
  • Bojovou choreografii filmu vymysleli Cung Le (Hong) a Jean-Claude Van Damme (Tiano). (ČSFD)
  • Vo filme sa na chvíľu objaví hviezda UFC Dan "Hendo" Henderson v roli Fizzariho, ktorý pred koncom filmu mláti hlavnú postavu Honga (taktiež MMA bojovníka Cunga Leho). (Jimmi)