Zatímco se koná pohřeb pana Toolea, Ruth provádí Seanův křest, po němž je Sean potřetí odmítnut. Lily zažívá s Elamem nečekaný adrenalinový moment, po němž dochází k oboustranně výhodné dohodě. V osadě se zjeví Bílý přízrak a po Cullenových zjištěních jsou z Hell on Wheels evakuovány ženy a děti. Neodbytný Sean žádá Ruth už tradičně o ruku a Siouxové provádějí dlouho očekávaný útok na osadu. (Necrotongue)

Necrotongue

Trochu mě zklamalo, jak příliš předvídatelně dopadly některé záležitosti (osud Lily, Gundersenova exekuce), ale přesto jsem jinak než pětkou hodnotit nemohl. Tvůrcům se podařilo dokonale spojit v jeden celek atmosféru, napětí, akci i samotný příběh a určitě jsem se měl na co dívat. ()

Pitryx odpad!

Já jsem si to spletl s jiným filmem a prptože občas rád kouknu na film o kterém nic nevím, učinil jsem tak i nyní. Hlavu jsem si měl raději urvat. Pár věcí jsem nepochopil, protože jsem vůbec netušil, že nějaký mudrlant udělá ze seriálu a to ještě na série, film. A stejně to bylo nudné a ukecané. Ani ta bitva s indiány nestála za nic. No, alespoň jsem se zasmál. Indiáni mávají zapálenými klacy, aby je bylo dobře vidět, že útočí a odkud, a hlavně aby šlo na ně lépe mířit a střílet. No estráda jak noha. Blbina blbin, ()