První sezóna nás seznamuje s veteránem konfederační armády Cullenem Bohannonem (Anson Mount), kterého pomsta přivádí až do Hell on Wheels, osady, jež neustále postupuje na západ spolu s prodlužující se železniční tratí, kterou budují zaměstnanci Thomase Duranta (Colm Meaney). Tady se Cullen stává za dramatických okolností předákem zodpovědným za průběh stavby. Na další běh událostí má silný vliv nedávno ukončený válečný stav mezi Severem a Jihem, nedořešená otázka "osvobozených" otroků i útoky indiánů, kteří pochopitelně bílé osadníky nikterak nevítají. (Necrotongue)

Necrotongue

Tento seriál mi doporučila yvona a už po shlédnutí první sezóny je mi jasné, že dobře udělala. Celá řada měla od první až do poslední chvíle skvělou dobovou atmosféru, spoustu realistických záběrů (znovu musím zopakovat, jak jsem rád, že se z obrazovky nešíří i čichové vjemy), zajímavé obsazení, kvalitně propracované postavy i povedenou zápletku (stavba železnice i pomsta se výborně doplňují). Série měla prakticky dokonalé epizody, měla i díly lehce slabší, ale žádný se mi nezdál být špatný. Rozdíl většinou spočíval jen ve využití akčních scén, takže jasná spokojenost. ()