Prevzaté predstavenie z Malej scény v Bratislave. Komédia z atraktívneho prostredia divadelného života a jeho zákulisia. (oficiálny text distribútora)

NinadeL

Velmi živé setkání s organizmem divadelní tvorby, s divadlem na divadle. Klasické backstage situace, fanoušci, staré křivdy, velkolepé návraty, zkoušky plné emocí, zneuznaní autoři a umění neznalí financiéři. To vše a ještě něco navíc nabízí klasická hra Teatterikomedia (1983) skandinávského autora Bengta Ahlforse. Pro Malou scénu SND to byla jasná volba, divu hraje Milka, vedoucí osobnost Magálová, růži v rozpuku Studenková. Paulovič je opět zvíře a celé to dal dohromady Horváth mladší. Všichni mohou být spokojeni tehdy i dnes. Ta energie přelévaná z jeviště do hlediště je jasně patrná i v záznamu. ()

rt12

Škoda několika hluchých míst a křiku, který chvílemi příliš tlačil na pilu. Proto ,,pouze“ čtyři hvězdy. Ovšem 80% hry jsem se válela smíchy. Špičku hereckého ledovce Emilku Vašáryovou obklopovali herci, kteří svými výkony rozhodně nezaostávali a navzájem se doplňovali jako Puzzle ve 3D. Doporučuji, hlavně ve chvílích, kdy budete potřebovat zvednout náladu. ()

jezurka42

"Divadlo je jediná vážná vec. Všetko ostatné je divadlo." Sladkobolné vyznání se z lásky k divadlu, k tomu nestálému cosi, co nás naplňuje tolika různorodými pocity a emocemi, že nakonec po tom všem zůstaneme zcela prázdní, vysvléknutí z šatstva, z kůže, vlastní i cizí. Tragédie a komedie v jednom. Magálová balancující na pokraji sil, Slezáček filosofem, Studenková vším, jen ne nápovědou, Kroner létající baletící, Paulovič plující mezi nožkami přítomných a Vášáryová femme fatale i uvadající hvězda. Pobavit se nad neúspěchem ostatních? Jste na správném místě. ()