Koprodukčný film inšpirovaný románom Ladislava Mňačka Hmla, ktorý odhaľuje tajomstvo medzinárodnej mafie, priekupníkov so zbraňami a ich spojitosť s Rakúskom po páde železnej opony. (STV)

mira007

Snad první domácí porevoluční film, kde s velkou slávou hrála světová nějaká megastar , v tomto případě Michael York, proto to doprovázelo v době premiéry ohromné haló světovosti.  Sice to byl jen tv film, sice to byl víc rakouský než československý film, ale přesto se to počítá. Horší je, že tento  politický thriller byl prostě slabým filmem. ()

Flego

Televízny thriller, ktorý bol v čase premiéry silno promovaný, lebo sa odohrával z väčšej časti v Bratislave. Napriek prívlastku "televízny" šiel aj do kín, príliš vody však nenamútil. Hlavnou hviezdou bol Michael York, príbeh bol do istej miery príťažlivý, ale potýkal sa s množstvom nelogickostí a chýb krásy. Slabý priemer. ()

pupidup

Některé "špionážní" sekvence na mě působily až směšně...a na výkonu Yorka je znát, že je hodně i divadelní herec....chvílemi o divadlo skutečně šlo. Ale to neznamená, že to filmu ubíralo na kvalitě. Trochu jsem se chvílemi ztrácela ve scénáři...ale přesto jsem vydržela až do konce. Zajímavé zpracování..... ()

xaver

Porevoluční nadšení se na filmu odrazilo dost negativně a bombastická reklama tento film téměř zničila. Michael York avizoval kvalitu, která se nekonala. Škoda času, který jsem strávil sledováním snímku. Ale i to patří ke zkušenostem a formování diváckého vkusu. Škoda, že před natáčením nebyl patřičně zformován vkus jeho autorů. Přesto si nemyslím, že by patřili do kanálu. Proto dávám 1*. ()

• Film Rošáda bol natáčaný v Bratislave a vo Viedni. (dyfur)