V tomto kriminálním melodramatu režiséra Michaela Apteda vystupuje Stacy Keach v roli bývalého policisty Scotland Yardu zmítaného alkoholismem a trpícího depresemi. Je povolán expertem britské bezpečnosti Foremanem, jehož žena Jill (Carol White) a dcera byly uneseny a je za ně vyžadováno výkupné přes milion dolarů. Jim se přinutí sebrat své síly a znovu nabýt schopnost jasně myslet, aby zachránil Foremanovu rodinu. Tlak na Jima je ještě více intenzivnější, protože než se Jill stala ženou Foremana, byla jeho chotí. (Karlos80)

Javert

Pěkné, syrově natočené finále, ale ta předcházející hodina a něco je až na pár výjimečných scén naprosto průměrná. První větší role Alana Forda. ()

Karlos80

Málo známý, zapomenutý, nedoceněný, ale jinak skutečně povedený akční a velmi syrový britský krimi/thriller, který se svým pojetím, nemusí západním bratříčkům vůbec nic závidět, přesně takovýto druh filmu který má grády a jehož sledování pro mě nejsou muka mám rád. Realistické, tvrdé, násilné, napínavé, vzrušující, odvážné, znepokojující, a především velkolepé akční kino, kde prakticky nic z typických prvků krimi nechybělo, pokud k tomu ještě připočteme jako bonus dobrou románovou předlohu, tak nám nepochybně musí vyjít skutečně senzační podívaná. Hemmings a Boyd (ve své posl. filmové roli, kdy zemřel krátce po natočení filmu) jako zločinci výteční, Keach v atypické ale jinak velmi barvité roli svérázného detektiva také překvapil, a silný výkon podal i anglický komik Freedie Star, ve své jediné filmové roli jako Keachův přítel a zachránce. Fantastický úvod na eskalátoru, pěkná scéna vynuceného striptýzu (odvážná Carol White) a povedené leč trochu vykonstruované finále (krádež peněz z ozbr. transportéru, scéna jak vystřižená z "Nelítostného souboje", možná právě zde režisér Mann tak trochu čerpal inspiraci kdoví), ale co zajímavosti tak toho tu byla daleko víc, ale více nebudu prozrazovat. V Itálii film vyšel pod názvem "IL RACKET DEI SEQUESTRI" a měl vskutku senzační plakát. Snímek tedy mohu všem fanouškům gangster/krimi filmů vřele doporučit, pokud rádi známější britské kriminálky jako např. "Get Carter" nebo "Long Good Friday" určitě se vám bude líbit i tento neprávem opomíjený kousek s perfektní špinavou, temnou a ponurou atmosférou, tvrdou dechberoucí akcí a strhujícím elektrizujícím hudebním skóre, který se teprve nedávno dočkal oficiálního DVD vydání u firmy Warner Archives, předtím jen na VHS od roku 84' u firmy Warner Home Video. Nádherné 70's a jeden z nejlepších neprávem podceňovaných filmů ve svém žánru v Anglii pak ještě poměrně dlouho před klíčovým 80s "Long Good Friday" zcela určitě. ()