Poslední dvaja prívrženci "Skupiny G Antikomunistickej argentínskej aliancie AAA" majú prenajatý starší dom na jednej z tichých ulíc. Časy okolo roku 1975, kedy bolo mučenie či trýznenie ľudí pri vypočúvaní úplne bežné, sú dávno preč. Obaja navonok starší, nevinní muži sa však svojej "záľuby" nevedia zbaviť. Tentokrát však volia najjednoduchší spôsob, ako získať obete pre ich hrádky. Internetové zoznamky ponúkajú neobmedzené možnosti. Jednou z obetí sa stala aj priateľka mladého muža, ktorý je pre jej záchranu ochotný urobiť čokoľvek. (*CARNIFEX*)

Karamanlis

Mladý režisér A. G. Bogliano po vydarenom No moriré sola opäť povrdil svoje kvality a oddanosť hororovému žánru. Jeho Sudor frío sa medzi dnešnými torture porn určite nestratí a kľudne môže konkurovať nákladnejším filmom z americkej produkcie. Samotný príbeh je síce jedna veľká absurdita - je sotva uveriteľné, že dvojica starnúcich sadistov by niekoľko desaťročí bez povšimnutia okolia či polície v obytnom mestskom dome realizovala svoje extrémne zvrhlé hrátky, zahrňujúce vraždenie, mučenie, používanie výbušného nitroglycerínu či uschovávanie kanibalských ľudských kreatúr v pivnici... O ten za vlasy pritiahnutý scenár tu ale nakoniec príliš nejde, nakoľko Sudor frío boduje najmä čo sa atmosféry, napätia a hororových elementov týka a ten nápad s nevyspytateľným nitrákom je tiež dobrý. Na Boglianovi mi je navyše sympatické, že na rozdiel od mnohých svojich filmárskych kolegov dej svojich snímiek nesituuje kdesi do východnej Európy či na Balkán, ale do jemu spriaznenej Argentíny, ktorú v nich vykresľuje ako drsný kút sveta, v ktorom nie je núdza o násilníkov a deviantov všetkého druhu. ()

Fr

,,MĚLI JSME PLÁNY, PROJEKTY“….. ,,ZVEDNI HLAVU MILÁČKU, MŮŽEŠ KŘIČET JAK CHCEŠ, NIKDO TĚ NEMŮŽE SLYŠET“..... /// Horor o dvojici starých skurvysynů, o Romanovi, kterej napsal příručku pro hrdiny a kráse argentinských činžáků. BĚŽ A NAJDI POMOC! Pičovina! To bych si nesplnil(a) bobříka odvahy! Když pominu fakt, že bych se choval jinak – JDE JIM O KEJHÁK slušně! Zajímá mě, jestli Jaquie zdrhne z nitroglycerinovýho pekla, kdo jsou její trýznitelé, co Ali a jestli to co z ní teče je sračka působící smrt, nebo jen obyčejnej pot. Chování ,,klaďasů“ je tvrdě podřízený napětí, striptýzově laděné svlíkání kalhot nepůsobí erotickou slast, ale …- prostě pár zajímavých nápadů tu je! Když pomineme herecký (?) výkony (??), příběh je ,,kosočtverec“ se solidním napětím, kterým se film liší od 2* trháků. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jsem rozhodnutej, že jako důchodce budu bojovat za vyšší gramotnost. Tak přísahám! 2.) Rajcuje mě, když píše. 3.) Jsem imbecil, kterej si myslí, že ho zachrání 800 přátel na facebooku. 4.) Thx za titule ,,petrik1". /// PŘÍBĚH ** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ *** ()

eraserhead666

"Když nedokážete pořádně mluvit, když nedokážete vyjádřit, co chcete, nemáte žádnou svobodu." Na Boglianovi se mi líbí, jak je každý jeho film úplně jiný. Jak si hraje s mnoha barvitými odstíny a subžánry horroru. Tohle je takový docela psycho gore exploitation o dvou dědcích, co si rádi hrají s chemikáliemi. Má to střízlivou stopáž, zajímavé postavy a pořád si to drží napětí. ()

Pumiiix

Adrián García Bogliano se u mě zapisuje do deníčku režiséru, které je třeba sledovat. Prozatím jsem viděl sice jen jeho poslední hororový snímek Sudor frío, ale i ten mě přesvědčil, že režisér má nadání. Scénář je dobrý, herci neruší, gore povedené, řemeslná stránka solidní. Iritovala mě snad celý film jen hudba, které je hodně agresivní a měla z mého pohledu spíše rušivý vliv. No moriré sola je další sníkem, na který se chystám ;-) +6/10. ()

darkrobyk

Z počátečních dvou hvězd jsem se dostal ke čtyřem. V momentě, kdy nastane boj o život, získává film na gradaci a intenzitě. Nitroglycerin je opravdu zajímavý nápad a hercům to člověk doslova věří. Výbuchy jsou perfektně nasnímané do posledního skleněného střípečku a kapky krve. Jen nechápu, proč scénárista udělal z hlavního hrdiny-zachránce naprostého debila, který si neumí poradit s dvěma dědky, z nichž se navíc jeden pohybuje jen díky chodítku... Ale je pravda, že pak by snímek rychle skončil. Každopádně se jedná o příjemnou oddechovku, která od poloviny uteče jako voda! Ponaučení: seznamku přes internet raději nezkoušejte. Skutečnost: mnohým není rady, a proto ani pomoci... ()