Lovci väzňov

USA, (2011–2012), 16 h 29 min (Minutáž: 43 min)

Hudba:

Ramin Djawadi

Domenick Lombardozzi, Laz Alonso, Brooke Nevin, Jimmi Simpson, Malcolm Goodwin, Serinda Swan, Hubert Boorder, Robert Knepper, Derek Webster, Glen Warner (viac)

Aby dopadli unikajúcich zločincov, skúsení šerifovia využijú služby bývalých trestancov, ktorým sa úspešne podarilo ujsť z väzenia. Kto sa najlepšie vžije do mysle väzňa na úteku? Bývalý úspešný utečenec z väzenia! Keď z väzenia ujde vrah August Tillman, federálni maršali Charlie Duchamp a Ray Zancanelli zvolia neortodoxný prístup na jeho dolapenie. Vytvoria špeciálnu skupinu zloženú z maximálne troch najväčšmi nepolapiteľných utečencov, ktorých kedy Ray chytil. Odsúdení Lloyd Lowery, Philomena „Philly“ Rotchlifferová a Shea Daniels s pomocou súhlasia iba v prípade, že sa im skráti doba trestu... (oficiálny text distribútora)

Laerry

Seriál Breakout kings je slibným kandidátem na cenu za nejlacinější námět za posledních deset let. Za účelem vymyslet originální kriminálku tentokrát scénáristi zašli za hranice vší logiky, jelikož nechali tři trestance vyjít zpoza mříží jen proto, aby se podělili se svými "znalostmi" společně se dvěma maršály, kteří se snaží chytnout nebezpečného vězně na úprku z vězení. Naprosto iracionální pohnutky k vytvoření takovéhoto "vyšetřovacího týmu" jsou tu jen proto, aby byl seriál atraktivní pro mladé publikum, které kriminálním seriálům moc nefandí. Velikou inspirací byl pro producenty dozajista jejich starší počin - úspěšný Prison break, který objevil potenciál vězňů jakožto nových televizních idolů. A spojitost s tímto seriálem je ještě výraznější v dalším triku, jak přilákat hodně potencionálních diváků: tím, že přivedou zpět na obrazovky jednoho z nejslavnějších uprchlíků televizní obrazovky - T-Baga v podání Roberta Kneppera. Sice jen jako hostující hvězdu, ale právě jeho účinkování dělá seriál trochu zajímavým. Ale vše další je zoufalá nuda. ()

Frajer42 odpad!

Nuda, nuda, nuda, nuda. Po čtvrtém dílu mi to došlo. Tímto jsem se se seriálem rozloučil. Každý díl má naprosto stejné schéma. Uteče zločinec a 5 nesympatických postaviček ho 45 minut chytá. Nejsem příznivcem kriminálek a bohužel tento seriál je kriminálkou se vším všudy. Tento seriál nemá naprosto žádnou budoucnost. Otázkou pouze je kolik dílů každý stráví než seriál odsoudí a nasměruje do odpadních vod. A to ani nekomentuji naprosto debilní chování všech postav. Odpad! ()

mpet

Seriál s velkým potenciálem, který se nikdy úplně nenaplnil. Zápletky jsou zpočátku trochu směšné a nevýrazné, je tam spousta hluchých míst, také hlavní postavy se mi úplně nezamlouvaly (i když musím připustit, že jsem si tu bandu nakonec přece jen oblíbil). Ale je pravda, že ke konci se seriál zlepšil, ale pro něj už bylo asi pozdě, neboť pokud jsem dobře informován tak už se další díly nenatáčí. Což je docela škoda, protože kdyby pokračoval ve vzrůstajícím trendu kvality, mohl z toho nakonec být dobrý seriál. ()

VanThomass

1. sezóna: Pokud někdo čekal, že se bude jednat o seriál ve stylu Prison Break musí být asi zklamán, jelikož jediné, co je společné je vězeňské prostředí a útěk. BK je spíše kriminálka, kde si US maršálové berou na pomoc vězně. Mírným zklamáním pro mě je, že každý díl je prakticky "stejný". Vždycky uprchne vězeň a sestavený tým se ho snaží chytit. Tím si myslím, že z tohoto seriálu vznikne další kriminálka, ovšem na trochu jiný způsob. Spíše jsem čekal, že se bude jednat o jeden ucelený příběh, který se potáhne třeba celou první sezónu nebo i více řad podobně jako právě Prison Break. 70 %; 2. sezóna: To, co jsem mírně hanil v první řadě, bylo v té druhé bohatě splněno a tuhle partu jsem si prostě zamiloval. 90 % ()

cheonsacz

Tenhle seriál mě prostě dostal. Má to spád, postavy mi jsou velmi sympatické a občas mají dobré "hlody" (hlášky). Je to přesně seriál dle mého gusta a navíc je zajímavé sledovat osudy vězňů, kteří pomáhají řešit případy s tím, že za odměnu za každý vyřešený případ se jim trest o měsíc zkrátí a naopak prodlouží, když jeden z nich něco provede. I když jsou to trestanci, každý se svou minulostí nejde jinak než s nimi na konci sympatizovat a fandit jim. V realitě by bylo o dost stěží posuzovat charakter skutečných trestanců. |Litovat je? Fandit jim? Nebo je odsuzovat?| A měli by jsme je všechny posuzovat stejně nebo podle míry činu, který spáchali? Přece jen vražda je vražda i když zabijete v sebeobraně, afektu nebo naopak úmyslně. Je to vlastně něco podobného jako v Zelená Míle. I když víte jakou ohavnost hlavní hrdina provedl stejně se nakonec neubráníte pocitu lítosti vůči němu... ()