Zdánlivě perfektní student medicíny Philip Markoff vede dvojí život. Postupně se noří hlouběji a hlouběji do zhýralého světa gamblerství, zločinu a nakonec i vražd. Své oběti hledá přes inzerát.  Film Vrah přes inzerát sleduje temný a záhadný online život Philipa Markoffa, zatímco se v reálném životě připravuje na slibnou budoucnost doktora po boku své snoubenky Megan McAllister. Na Bostonské univerzitě ho považují za jednoho z nejlepších mediků, jeho přítelkyně, přátelé i spolužáci jsou přesvědčeni, že by nikdy neprovedl nic špatného. Jenže Phillip před nimi skrývá násilnické stránky a obrovskou vlnu agresivity, kterou naopak důvěrně znají jeho nevinné oběti.
Vše začalo 14. dubna 2009 vraždou prvního stupně. Obětí byla masérka, která nabízela své služby přes inzerát. Když policie přijde na to, že brutální zabíjení a množství dalších útoků na ženy spojují inzeráty, jejich další vyšetřování je nakonec dovede k Markoffovi. Hlavního vyšetřovatele ztvárnil William Baldwin. (HBO Europe)

Arsenal83

Má to TV rozmery, má to skapatejších hercov, ale je to podľa originálu a ten herec sa aj na toho mdlého vraha trochu podobá. Len jeho frajerka vyzerala úplne inak. Ale mňa ten príbeh zaujal, nepoznal som ho a možno ten podivnejší rozmer je v tom, že vrah resp. psychický a sexuálny narušenec je na konci trochu braný tak s alibizmom. Že človeku ho môže prísť až ľúto. ()

Rumbambule

Kdyby to nebylo podle skutecnosti, byla by to uplna hovadina. Ale je to podle skutecne udalosti, tak lze rict jen to, ze vrah byl uplne hovado. Ve dolmu mi chybi hlubsi pohled do duse takto vysinuteho cloveka, ktery zil dvoji zivot… Cele je to takove ploche, vlastne o nicem. Nedozvime se, co se mu asi honilo v hlave, co bylo spoustecem te jeho temne stranky, co z toho mel. Chapu, ze se rychle zabil a nestihl nikomu tohle vsechno rict, ale mel rodice, existuji psychologove… V tomhle byl film fakt odflaknuty. ()

k.rakonos

Pro mě lepší průměr, šlo o televizní film, a to poměrně slušné kvality. Jestli to bylo opravdu dle skutečnosti, tak je opravdu s podivem, jak naivní byl hlavní "hrdina", vrah a téměř lékař. Ale ve filmu bylo naznačeno, že byl tak trochu i gambler v kasinu, tak je možné vše. Sympaťanda v hlavní ženské roli, mohla ze své ženskosti ukázat více. 37% je dost podhodnocených, ale hodnotila to pouze stovka lidí. ()

Allien.9

Neříkám, že na film za týden nezapomenu, ale 40%? To snad ne.;-) Celkem "příjemný" TV film na nedělní večer, který se z hlavního hrdiny nesnaží dělat ani zrůdu, ani oběť, což je poměrně příjemná změna. "Zbytečné chyby" a "dementní chování", jak tu někteří zmiňují, vidím také jako plus, protože ne každý blázen či vrah je jako Dexter Morgan.;-) ()

SpicyNugget

Philip Markoff je skvělý student medicíny, všichni učitelé i přátelé si ho chválí. Je i vzorným partnerem - i jeho snoubenka Megan McAllister je s Philipem šťastná. Jenže tenhle člověk skrývá své stinné stránky. Miluje bondage sex, submisivitu a násilí. Jednou se mu věci vymknou z ruky a on je obžalován z vraždy… Film je natočen podle skutečné události, což je pro mě nepochopitelné, jelikož dle zpracování musím Philipa hodnotit jako totálního idiota. Student medicíny, ale je tak blbej, že když už zabíjí, nechá na pokoji svou DNA, střílí v hotelu jak pistolník na divokém západě a má v paži, že to může někdo slyšet, nenasadí si ani černej kondom na palici a prochází se pod kamerama jako Jánošík… Prostě idiot. S touto logikou ho celkem rychle zatkli policajti, kteří mi taky připadali, jak kdyby byli mentálně zaostalí a jeho snoubenka, ta byla všech blbců futrál. I po předložení jasných důkazu věřila v jeho nevinu. No, co dodat. Potěšila mě jen délka filmu, trvat to déle, tak to do konce fakt nedám. ()

• Film je je adaptáciou skutočnej krimi knihy "Rande so smrťou: Tajný život obvineného 'Craigslist Killera'", ktorú napísala Michele McPhee. (Arsenal83)
  • Film sa natáčal v Los Angeles (Kalifornia, USA). (Arsenal83)