Terorista Tom Walker pronikne do bytu starší dámy poblíž ministerstva zahraničí a spustí akci, která svou drzostí a brutalitou všechny zaskočí. Carrie je na tom po vyhazovu z CIA psychicky stále velmi špatně, přesto má dojem, že chápe uvažování Abú Nazíra a předpokládá správnou podobu připravovaného útoku. Její nemoc je však příliš závažným stigmatem – nikdo jí už nevěří. Saul mezitím objeví dlouho utajované materiály o útoku bezpilotního letounu na školu, kde zemřel malý Issa. Zjistí, že za zásahem stál tehdejší ředitel CIA Walden, který by tedy pravděpodobně měl být cílem útoku. Po střelbě na schodech ministerstva zahraničí se skupina předních státních činitelů dostane do podzemního bunkru, kde by měli být v bezpečí. Je s nimi i Brody. Konečně se ukáže, na čí straně doopravdy stojí.

Po Walkerově útoku na viceprezidentovy spolupracovníky volá zoufalá Carrie Saulovi. Snaží se jej přesvědčit o propojenosti Brodyho a Walkera. Její duševní choroba však hraje proti ní – Saul ji považuje za vyšinutou osobu, která je do Brodyho nešťastně zamilovaná a chce se mu jen pomstít. Zoufalá Carrie vidí jedinou možnost: rozjede se za Brodyho dcerou Danou a pokusí se ji přesvědčit o své pravdě. Saul je odhodlán dostat z viceprezidenta Waldena pravdu o útocích bezpilotních letounů a neváhá se uchýlit k vydírání. Zdá se, že jeho rozkol s Estesem je dokonán. Carrie se rozhodne začít nový život a jít se léčit, protože se domnívá, že se v Nicholasovi zmýlila. Brody zůstává ve hře, zatímco z mozku Carrie se při elektrošokové terapii vypaří jediné pojítko mezi ním a Abú Nazírem. (Česká televize)

Necrotongue

Závěrečná epizoda mě překvapila stopáží celovečerního filmu, ale musím uznat, že se každá minuta vyplatila. Od úvodního "domácího" videa se napjatá atmosféra udržela až do elektrizujícího konce a tvůrci dále pokračovali v rozpitvávání psychiky obou hlavních postav. Na rozdíl od předchozího dílu na mě tentokrát více zapůsobil způsob myšlení seržanta Brodyho, jeho hamletovské váhání bylo skvělé. ()

Arkanoid

Najťažšia časť série. Postavami na pokraji nervového zrútenia, hrou so stávkou všetko alebo nič, mimoriadne emočnými rozhovormi, hutnou atmosférou, brutálnou akciou, nemilosrdnými verdiktmi, nechutným lekárskym zásahom, ale najmä tak dokonale vyjadrenými emóciami samovražedného atentátnika ako snáď doteraz nikde a precitnutím a zároveň zabudnutím jedinej spomienky, ktorá objasňuje všetko. ()

• Carrie (Claire Danes) hledá v koupelně své léky, při zavírání skříňky se jí vevnitř vzpříčí nádobka a dvířka se nedovřou. Při dalším střihu odchází z koupelny a skříňka je zavřená. (Topper.H)