Dva vyšetřovatelé paranormálních jevů, zkušená doktorka Margaret Matheson (Sigourney Weaver) a její mladý asistent Tom Buckley (Cillian Murphy) zkoumají nejrůznější metafyzické fenomény, aby prokázali jejich nepravost. Simon Silver (Robert De Niro), legendární slepý senzibil, který před třiceti lety záhadně zmizel, se najednou objeví a jeho případ se pro současnou vědu stane velkým oříškem. Tom začíná být Silverovým případem posedlý a jeho posedlost se prohlubuje s každým novým důkazem nevysvětlitelných událostí. Jak se Tom přibližuje Silverovi, napětí stoupá a jeho pohled na svět se třese v základech… (oficiálny text distribútora)

Cervenak

Veľmi zaujímavá zápletka, dobrá atmosféra, výborní herci (Sigourney v krátkom čase opäť v španielskom filme, tentoraz ale na jednotku) a zručná réžia. Škoda, že scenáru ku koncu dôjde dych, finálny zvrat je výrazne vycucaný z prsta a viacero otázok zostane nezodpovedaných (resp. zámerne podhodených zdĺhavým internetovým diskusiám). ()

verbal

Ač je Kylián velmi odpudivý, je to, jak říkáme my, přechytřelí lingvisté, kašpar pár ekscelenc! Pardon, chtěl jsem samozřejmě říct ekseláns. A dorve li se ke skvěle napsanému filmu s překvapivou pointou, v němž mu navíc kunduje Ripleyová a sekunduje DeNirovic Bobík, je to pro tuhle databázičku, plnou hloupých dětí (zdravím Korbitche22) a hloubavých, hnědopišských kritiků (ahoj Šádveli), jasný propadák. Tvůrci udělali chybu, že buď nejprve nevydali Homix, neangažovali jediného EMO krvesaje a neobsadili Van Damma, anebo nesvěřili režii některému z velikánu esoterické nudy jako Béla či Lars. Je pravda, že i tak se to místy trochu vleče, ale zase to neuteče. (Muhehehe, tak ten se mi poved, fuckt kameňák!). Každopádně podtrženo a sečteno, já nemůžu v žádném případě jít pod 4,125344789. ()

Tosim

Příliš tmavé a studené, jako thriller film docela funguje, blbé je, že to, co má na diváka působit jako šok, bere spíš tak, že mu tvůrci něco zatajují. ()

J*A*S*M

Má to svoje mouchy, ale i tak jsem s filmem spokojenější, než jsem byl s Cortésovým předchozím filmem Buried. Ten byl možná soudržnější a lépe vybroušený, ale tematicky a atmosféricky mi prostě víc sedlo tohle. Tak do tří čtvrtin stopáže se jedná o pohlcující mysteriózní thrilller s takřka hororovou atmosférou. A kdyby se v koncovce podivně nerozplizl a nepřišel s divným způsobem podanou nečekanou pointou, mohl být novodobou klasikou na poli mystery filmů. Pocitově: jako když byste po skvělé dvouhodinové jízdě v luxusním sporťáku vrazili při parkování do zábradlí a odřeli si lak. ()

T2

Rozpočet €14miliónovTržby USA $52,624Tržby Celosvetovo $14,098,000Tržby za predaj DVD v USA $526,858 //počet predaných kusov ?║ dobrá atmosféra, kamera, obsadenie ale príbeh mi prišiel troška necelistvý /40%/ ()

Superpero

Přišlo mi to takové nevýrazné a bralo se to moc vážně. Cillian Murphy je tam hrozně vyšokovanej, i když se vlastně nic neděje a Robert De Niro si podmaňuje davy "superschnopnostmi" druhořadého cirkusáka. Celé to vůbec nedává smysl, je to dlouhé a po finálním zvratu i trochu směšné. Ale jako nevadilo mi na to koukat. 50% ()

Fr

,,CELÝ ŽIVOT JSEM HLEDAL ODPOVĚĎ. A NENAŠEL JSEM JI. NAUČIL JSEM SE TOLIK VĚCÍ. ALE ZAPOMNĚL JSEM NA TO NEJDŮLEŽITĚJŠÍ….“ /// Vidíš kurva Rodrigo, když se nejebeš do rakve, má tvoje práce nějakej smysl! Popírání reality a zkoumání paranormálních jevů – pičo, tohle téma miluju! Podvodníci s fantasií, pochybovači nad zázraky a popírači kouzelnickejch zázraků – tohle je film pro vás! Parádní atmosféra při ,,aktech“ přítomnosti jiný formy energie a touha dovědět se, jestli síla myšlenky opravdu zvítězí nad hmotou – tohle mohl bejt klíďo další film z Akt X (Iluzionista? No to asi néé…). Dokonalá tahle ,,slepenice kouzelnickejch výkřiků do tmy“ určitě není, ale ta atmosféra, hudba, slepej de Niro – já se bavil! (uff, už jsem myslel, že budeš donekonečna popírat sám sebe! ) /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Chtěl bych se naučit pohnout stolem (při seanci vole!). 2.) Protože Val Valentino…. 3.) Vohejbaj se mě doma lžíce. 4.)Thx za titule ,,Arcticanfan“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ ** ()

JFL

Od režiséra "Buried", v hlavních rolích Robert De Niro, Cillian Murphy a Sigourney Weaver (a navíc s nejmladší a jedinou herecky nadanou ze sester Olsenovic :)), velký mysteriózní příběh o pravdě a lžích okolo médií a nadpřirozených schopností. K tomu atmosférické plakáty a perfektní trailery. Prostě kompletní balík velkého mezinárodního hitu, který má stvrdit kvality vycházející režisérské hvězdy. A to vše je jen obrovská opojná bublina, která splaskne s posledními minutami snímku a vyjeví naprosté prázdno a nicotu tak deprimující, až to člověka naštve. "Red Lights" neodbytně evokuje korejské horory či M. Night Shyamalana v nejlepší, ale současně nejhorší podobě - neboli filmy, které celou dobu bravurně tahají diváka za fusekli, ale jejichž rozuzlení je sice velké překvapení, ale současně ryzí demence. Jakmile se rozkřikne, jak "Red Lights" končí, celý snaživě budovaný PR mýtus okolo se sesype jako domeček z karet a Rodrigo Cortés se ze zázračného talentu změní jen na řemeslníka, který by si neměl psát scénáře. Po formální stránce totiž nelze "Red Light" nic vyčíst. Až do finálního odhalení, které vše pohnojí, má snímek diváka naprosto v hrsti. Vlastně za poslední roky nelze uvést moc titulů, které by tak bravurně budovaly atmosféru a napětí, i zaváděly divácká očekávání do slepých uliček a nutili k jejich neustálému přehodnocování. Lze se domnívat, že tvůrce je buďto talentovaný naiva, nebo nakonec ucuknul a tváří v tvář nevyhnutelným touhám publika film schválně zazdil. Ostatně přiznejme si, že až na vyloženě neoblomné racionalisty většina lidí prostě doufá v existenci nadpřirozených sil a schopností. Mohli bychom případně zkoušet vidět snímek jako rádoby sofistikovanou paralelu k šálení a magické podstatě filmu coby média (podobně jako bylo vyprávění "Inception" paralelou k filmové produkci a síle filmové iluze), ale taková interpretace na "Red Lights" nepasuje, naopak je vůči němu děravá i jej přesahuje. ___ (viděno na EFM Berlinale) ()

B!shop

Sice se nekona zadnej zazrak, ale ty dve hodiny to spolehlive zabavi. Dej se sice obcas tahne, sem tam je trochu zmatenej a nedomyslenej, ale vetsinu casu se dari docela fajn atmosfera. Sice to neni vylozene horor, ale par lekacek se urodilo a kdyz uz to zacne bejt misty horsi, spolehlive to podrzi hlavni herecky trio, vsichni hrajou perfektne. Jinak neni moc co dodat, lepsi 3* to v pohode da. ()

Jara.Cimrman.jr

Nemám patřičné vzdělání na to, abych s jistotou rozeznal, jak moc normální či nenormální je ten či onen paranormální jev. Nicméně doktorské vyvracení paranormálních nesmyslů mne vyloženě pohltilo, ale od chvíle, kdy paní doktorku na plátně vystřídalo sebevědomé médium, tak se snímek spontánně proměnil z výborného v lehce mysteriózní blábolení a trošku ztratil na zábavnosti. Ale závěr to celkem spravil, takže ten, kdo si občas zasedne ke spiritistické seanci, by si tohle mohl docela užít. ()

xxmartinxx

Bylo by možné tomu vytknout plno věcí. Nejvíc mě mrzí konec, který se až moc doslovně vysvětlil - podle mě dovětek po odchodu Murphyho z divadla filmu dost ubírá. Vidět ale DeNira po deseti letech v nesenilní roli a vůbec vidět film, který se snaží (z větší části úspěšně) o nevtíravou chytrost, to beru. ()

Morien

"Já vím, ale musíš mluvit hlasitěji." Velká chyba, že si to režisér napsal i sestříhal sám, protože největší problém vidím ve skladbě. Potřebuje někoho zvenčí, kdo by ho krotil, kdo by přirozeně provázal jednotlivé události a kdo by dokázal filmu nedát punc nepromyšleného trashe. Líbil se mi ovšem smysl pro humor, s jakým stvořitel seslal na Toma nakládačku za to, že odmítá uvěřit. ()

choze

Většinou kritizovaný závěrečný zvrat se mi paradoxně líbil, jinak mě to ale i přes atraktivní námět, kvalitní herce a snaživou režii fest nudilo. ()

Gilmour93

Kterak (meta)fyzik Murphy rozřezal Occamovou břitvou na tisíce kousků De Nirovu slepeckou hůl.. Naplněno výživným herectvím, uhrančivou atmosférou a umě gradovaným napětím a pak ta mrška přišla (ještě teď mě bolí nos, jak mě za něj Cortés vodil). Byla nutná doslovnost? Mohlo vše končit zavřením dveří od sálu? Nebo snad úplně jinak, že by za vším v rámci racionality stála jen hmota? Zeptejte se Silverů. V době, kdy tisíce různých šarlatánů zneužívají lidskou bezmoc a poslední záchvěvy naděje, to přeci mohlo dopadnout jakkoliv.. ()

George Stobbart

Príjemne mrazivý a zaujímavý hororový thriller, ktorý úspešne postraší divákov v kinách, no zbehlým hororovým kukadlám v konečnom dôsledku nič špeciálne nepredvedie. Vedecká dvojica sa zaoberá skúmaním paranormálnych javov, resp. skôr ich podvodov, no po tom ako sa po rokoch znovu-objaví známy slepec s údajnými zvláštnymi dispozíciami sa zdá, že skutočne narazili na niečo, čo je mimo ľudské schopnosti. Chválim vygradovanie a postupne hustnúcu atmosféru filmu, aj keď má trochu smolu v tom, že sa zrejme zaradí k počinom, ktoré sú pôsobivé iba na prvé pozretie, keďže je z časti vykonštruovaný tak, že pri repríze by už vlastne nemal čo ponúknuť. Narážam hlavne na finále, v ktorom podľa očakávaní nechýba prekvapivý zvrat, no v tomto prípade sa mi to vysvetlenie moc nepozdávalo a skôr ma sklamalo. Ináč to však bolo fajn, navyše vidieť Sigourney Weaver v horore vždy poteší, i keď svoju Alien klasiku samozrejme už nikdy neprekoná a podobné platí aj pre Roberta De Nira, ktorý si svoju scary bombu odpálil už dávnejšie v Angel Heart. ()

3DD!3

Nebylo by zajímavé vidět snímek o slepci, jako poslední film před tím než sami oslepnete?... To mě jenom tak napadlo. Skvělá atmosféra, výborný námět, sice trochu skřípající závěr, ale jinak slušná žánrovka. Cortés rozhodně umí režírovat a hlavní herecké trio předvádí parádní práci. Slepý De Niro je správně démonický a škoda, že toho příběh nevyužívá o trochu víc. Co můžete opravdu vědět? Čemu můžete opravdu věřit? ()

Le_Chuck

Rodrigo Cortés je veľký šikulák a vyberá si (píše) veci, ktoré tu ešte neboli. Kombinácia hodná poklony a o to viac zamrzí pointa Red Lights. Ak by ste mali zadanie vymyslieť rozuzlenie, ktoré má byť idiotské, nefunkčné a podraziť nohy celému príbehu tak hej. Red Light sa stáva etalónom takéhoto zadania. Ano nečakal som to, nečakal som že mi to môže niekto spraviť. Hlavne potom, ako som celý film žral aj s navijákom. 70% ()

akisha

Ze začátku hodně zajímavý, ve druhý půlce to trochu zvolní tempo a pointa mě nenakrkla jako většinu ostatních. Není ani super debilní ani vycucaná z prstu nebo naprosto mimo. Co všichni pořád maj? Od dob Šestýho smyslu všichni čekaj tyhle šokující pointy, akorát když přijdou, tak je ztrhaj jak jsou pitomý. Ono už se toho moc taky vymyslet nedá, všechno už tady bylo. Udivuje mě tak málo hodnocení, když se tu předvádí jak De Niro, tak Sigourney, i když nejvíc prostoru nakonec dostal Cillian Murphy a ten teda hrát umí a jako protagonista si poradil s přehledem. Ovšem není to horor, tím se nenechte mystifikovat. Spíš mysteriózní crimi nebo tak něco. Stojí za pozornost. ()

viperblade

Do tohoto filmu jsem šel s tím, že tam hraje Robert De Niro a Sigourney Weaver. Nic víc jsem nevěděl a upřímně řečeno jsem si myslel, že to bude nějaká kriminálka. Musím říct, že jsem byl hodně překvapen, jakým způsobem se tento film vyvíjel. Naštěstí jsem byl překvapen příjemně. Red Lights je skvělý film, který nám ukazuje, jak zřejmě fungují všichni mágové, různí senzibilové, vědmy a tak dále… ale dělá to chytře, stejně, jako to dělají právě ti mágové. U úvodních titulků jsem si říkal, že mi režisérovo jméno něco říká, mrknu sem a vidím, že to je on, kdo natočil Buried. Můžu vám garantovat, že po skončení tohoto filmu si jeho jméno už zapamatujete, (stejně jako já) protože ten závěrečný twist jsem nečekal a opravdu se mi líbil (a teď nemluvím o SPOILER!!! De Nirovi, u toho mi to bylo tak nějak jasné už od začátku, že není slepý. KONEC SPOILERU!) Škoda, že scénář má pár logických děr, které film trošku srážejí (nebudu více spoilerovat) ale myslím, že někdy si tento snímek ještě jednou dám. Příjemné překvapení. 80 %. ()

Trochu tradiční, trochu jiná Godzilla

Trochu tradiční, trochu jiná Godzilla

10.02.2013

Natáčení má odstartovat už příští měsíc (s premiérou plánovanou na květen 2014), ale Frank Darabont prý ještě na poslední chvíli piluje dialogy. Tvůrce nejlepšího filmu všech dob (alespoň podle… (viac)