Touha zabít

(festivalový názov)
  • Južná Kórea Joogigo sipeun (viac)
všetky plagáty

Je možné rozehrát funkční thriller pouze se dvěma hlavními postavami, které většinu času jsou v jednom pokoji a nemohou se moc hýbat? Z této absurdní premisy vychází nápaditý snímek, který nejen že dokáže bravurně napínat, ale svůj originální žánrový experiment obohacuje o rovinu černého humoru, která celému projektu dodává nadhled. Muž ochrnutý na většinu těla leží v nemocnici a nejraději by umřel. Motivaci k životu a rehabilitaci mu dá přítomnost nového pacienta umístěného do stejného pokoje. Hrdina totiž v podobně ochrnutém muži, který trpí ztrátou paměti, pozná vraha své ženy. Vedle řady zvratů, jež postupně odhalují společnou minulost obou protivníků, udržuje film publikum v napětí především díky důmyslným plánům nemohoucího hrdiny, jak zabít protivníka za užití nemocničního vybavení. Touha zabít představuje jeden z nejoriginálnějších žánrových debutů jihokorejské kinematografie posledního roku. (MFF Karlovy Vary)

*CARNIFEX*

Dvaja pacienti s ťažkými zraneniami bez možnosti pohybu, ležiaci na izbe jednotky intenzívnej starostlivosti v boji na život a na smrť. Jeden je násilníkom, druhý tým, ktorý vďaka jeho konaniu prišiel o manželku. Kto vyhrá tento netypicky neľútostný súboj? Spočiatku ma snímok veľmi nechytil, no odstupom času nie len vďaka množstvu čierneho humoru, dostatočne zaujal. Toto môže napadnúť len "šikmookých". Ich originalita ma neustále udivuje, a zrejme aj dlho bude. Napriek tomu, že z filmu cítiť určitú dávku prehnanosti, po jeho vzhliadnutí zavládla spokojnosť. ()

Ouwen

Originální námět, který podle mne ovšem není využit do úplnosti. Přesto hlavní herecké duo kvalitní, potom krásná sestřička a její zlatý úsměv :-)). Útoky mýdlem, smyčky kolem krku, dávení marmeládou a samotné finále je pořádně krvavé a dost vtipné. Pointa mne dostala, to jsem vážně nečekal. Tenhle film je celkem originální, zasmál jsem se několikrát a mám z toho pouze dobrý pocity. ()

Lacike

Je to slusny minimalisticky thriller v ktorom sledujeme dvoch nehybnych pacientov leziacich na posteli ako sa s pribudajucimi silami snazia vzajomne zabit. Postupne sa dozvedame ich dôvody a samozrejme nechyba ani sokujuca pointa, ktora cely predosly dej prevrati hore nohami. V ramci minimalistickej formy je to solidne napinave, stopaz je dostatocne kratka, aby to nenudilo, scenarista vymyslel dostatok viac ale aj menej uveritelnych spôsobov ako sa dvaja kripli chcu zabit, ustredne herecke duo podava kvalitne vykony. Akurat pointa je do velkej miery odhadnutelna a celkovo tento koncept filmu je podla mna len na jedno pozretie, lebo napätie vyplýva hlavne z toho ake dalsie blaznive zvraty si scenarista vymysli. Akonahle ich uz poznate, tak sa zabavnost snimku dost znizi a uz nemate dôvod ho vidiet druhykrat. Ale za jedno pozretie to rozhodne stoji. 6/10. ()

Flipnic

Korea opět boduje!!! Temný příběh dvou pacientů upoutaných na lůžko. Dvě postele, dva ochrnutí pacienti s poruchou paměti. Znají se z minulosti a mají spolu nevyřešené účty. Touha po pomstě přerůstá v naprostou posedlost ... kdo se uzdraví dřív?? Kdo komu připraví horší utrpení? Kdo koho zabije?? ... Brutální,ale i vtipné drama s kulervoucím závěrem!! Tomuto říkám "revenge-inferno"!! ()

Wacoslav1

Správně ujetá šílenost která se mi líbila už jenom tím námětem, ale podruhé si jí asi nepustím. Je to totiž přesně ten typ dějově nepředvídatelnýho filmu, kdy po celou dobu čekáte jak se to vyvrbí. Obávám se, že napodruhé když už víte o co jde by se mohla vkrást nuda. Nicméně na první dojem tomu udílím 70% ()