Z vězení se vrací obkladač Luděk Krejza, který si odpykal trest za zabití. V retrospektivě se divák seznamuje s jeho příběhem. Jedná se o nepříliš známý film, který se s postupem času zcela vytratil z povědomí i hlouběji informovaných zájemců o domácí kinematografii. Píseň "Kámoši, ty se maj" zpívá Yo Yo Band. (Lexikon českého filmu)

Amonasr

Z mého pohledu zbytečně chaoticky vyprávěný příběh, což komplikovalo vpravení diváka do děje a ničemu to nepomohlo, spíš naopak. Možná tím sice film avantgardně předběhl svou dobu, protože chaotičnost vyprávění se mezitím stala téměř povinnou výbavou mnoha artových filmů, nicméně ani u nich mi to body pro ně většinou nepřidává. Dále podle mne film utrpěl tím, že byl natáčen v době, kdy se starý režim již hroutil a byl téměř bleskově vystřídán novým, což tenkrát zaskočilo skoro každého, tvůrce filmu logicky nevyjímaje, takže původně možná i odvážná snaha kritizovat lživost a falešnost tehdejší socialistické morálky už byla náhle téměř zbytečná, překotnost doby ji prostě předběhla. Zřejmě i proto byly do filmu, alespoň to tak na mě působilo, dodatečně naroubovány obrazové odkazy na osmašedesátý rok a sovětskou okupaci, které z filmu trčely jako sláma z bot a působily naprosto neorganicky. Stejně tak jsem ani s pomocí dalšího spoludiváka nedokázal rozklíčovat, co chtěli tvůrci říci závěrečnou scénou s instalací sochy jakéhosi mladého "úderníka", který se vzdáleně podobal hlavnímu hrdinovi(?). Námět se dal jistě zpracovat mnohem líp, potenciál na to myslím měl. Zůstalo však jen u rozpačitého pokusu o psychologický film. ()

mira007

Zapomenutý psychologický film s Vladimírem Dlouhým jako melouchářem, který dělá koupelnu na chatě soudruha ředitele Brzobohatého, načež se vloudí do jeho rodiny skrz sexy dceru Ľubici Mruškovičovou. Celkem depresivní film podpořený hudbou trhající uši s dobrými hereckými výkony. Škoda, že kráska Mruškovičová nedostala trochu víc příležitostí, jako femme fatale s krásnýma velkýma očima a prsama si ji člověk zapamatoval. Solidní plus je, že se to natáčelo i v České Lípě, kterou znám. ()

Pitryx

Špatné podání, pomalé tempo. Konec nic moc, nepobral jsem co a jak. Mladému mohli přišít maximálně výtržnost, nic víc mu dát nemohli, ta flaška letěla evidentně někam ke stropu. No, podruhé ani omylem, ale něco dát musím krásné Ľubici Mruškovičové. Ano, i za to co ukázala. A mimochodem, i kdybych chtěl dát něco navíc, zase bych to strhl za zbytečně dlouhou stopáž a hnusnou hudbu. ()

ArthasKarfa

Já jsem vždycky nějak chápal starší lidi a vůbec Ti co to někam dotáhli jako autoritu, bez ohledu na vlastní mindráky a neúspěchy, myslím, že pozice Dlouhého ve světě je tady příliš černo-bílá a jeho snaha se prosadit a očernit všechno co nesouvisí s prací je tu až příliš vyhrocené. Tahle cesta životem s klasickou zápletkou, nějak jsem tam hledal v těch postavách něco co by nebylo tak neskutečně  předvídatelné.  Snaha utéct z rodiny, kde měl člověk jen trápení je jediná výhra všech těch postav tam. Brzobohatý tam byl při všech bezpáteříků vlastně jediný člověk z charakterem, který se dokázal k tomu co je hlásit a přiznával vše co je na jeho osobě špatné. Dlouhý se někam vyšplhal a tam se stal horším. ()

Winster

Dalsi nepravem zapomenuty film s vybornym hereckym obsazenim a s prolináním dvou svetu, hudba, zabery a natáčení např. v Úštěku. Chata tvrdá práce aletní atmosfera...Perfektni vykon krom Dlouhého i Brzobohatý a Čepek. Ja ty vase cerveny knizky tak nenavidim, no jo ale mas se z nich dobre...Hrozne rychlej skok z chalupy s flaskou v ruce do "dospelackeho" zivota.Je pravda, ze ke konci uz mi vývoj postav prijde dosti zvlastni. ()

• Natáčelo se v Železném Brodě, České Lípě, Úštěku a Kalvárii Ostré. (M.B)