Životopisy: George Clooney

(TV film)
  • USA Biography: George Clooney
všetky plagáty

Proslavila ho role charismatického doktora Rosse v seriálu Pohotovost. Pikantní je, že v seriálu stejného názvu (a dokonce ze stejného města, tedy Chicaga) hrál už o dekádu dříve - tehdy ovšem ještě bez úspěchu. Jako mladík měl George Clooney jedinečnou možnost - přišel do Los Angeles za tetou a strýcem, kteří talentovanému synovci poskytli střechu nad hlavou a stravu. George však ne a ne se uchytit, a navíc byl hodně zlobivý. Teta ztratila trpělivost, George přístřeší. Nějakou dobu přespával ve vestavěné skříni v maličkém bytě svého kamaráda. Na konkurzy jezdil do Hollywoodu linkovým autobusem. Střih. Dnes je Clooney nejen celosvětově oblíbeným hercem, ale také ceněným režisérem, který se nebojácně vyjadřuje k rozporuplným politickým kauzám, např. k válce v Iráku. (oficiálny text distribútora)

Enšpígl

Je neuvěřitelný jak je cyklus "životopisů" nevyvážený, jednou se člověk o daným herci doví hovno a jindy je pořad naopak velmi zajímavý, samozřejmě asi hlavně pro diváky, kteří nemají o zmiňovaném herci hodně načteno. Díl o Georgovi patří mezi to povedené a hodně informativní. Je neuvěřitelný z jakých sraček se občas museli dnešní TOP hvězdy dostat , aby dnes mohli spokojeně zářit. George je dalším příkladem. Georgovo roční bydlení ve skříni se může směle poměřovat snad jen s dlouhodobějším pobytem pana Diogenese v sudu, ten to však na rozdíl od Clonneyho do Hollywoodu nikdy nedotáhnul. Je zajímavý, že ani první, dnes už velmi známé filmy tenkrát neudělali žádnou větší díru do světa a George se chytil až v pokročilejším věku. Jsem moc rád, že se dokument věnoval i Georgovým mimofilmovým aktivitám a jeho filmová odpověď (Dobrou noc a hodně štěstí ) na hon, kterej na něj pořádala určitá politická část novinářského spektra, poté co se veřejně vyslovil proti válce v Iráku byl dokonalej vzkaz těmhle nedodělkům. Je zajímavý že i další film, Syriana má svůj podpříběh, takové malé Georgovo minidrama naštěstí s dobrým koncem. Dověděl jsem se hodně novýho a současně si potvrdil svůj názor na George, že se jedná o skvělého herce s mimořádným zájem o dění na téhle planetě. P.S. Nicole a Mišell jsou docela frajerky, že mu hned poslali tu výhru, jsem zvědavej jestli George s nima vyhraje i novou sázku :-) ()

castor

Jak už jsem psal u jeho Američana, Clooney má prostě svou kariéru totálně pod kontrolou. Nesází jen na tutovky a tu a tam se vytasí s nějakým stylovým uměleckým kouskem. Hodně ujíždí na své image chlapíka s totálním charismatem a inteligencí. A já mu to žeru. Je výtečný herec, režisér, producent.. a má dobrej vkus na ženský :-) ()

Šakal

Jeden z těch povedenějších životopisných dokumentů. Pravdou však je, že v těchto případech jde (většinou) objektivita stranou v kontextu s tím, jak je dotyčná osoba člověku blízká ( sympatická). Vzhledem k faktu, že George si vážím nejen jako herce, resp. režiséra, ale zejména jako člověka, tento dokument pro mě ztrátou času rozhodně nebyl! Rád jsem se tak dozvěděl (nejen) o jeho hereckých začátcích. Že ho proslavila a jeho kariéru „nakopla“ až role doktora Douga Rosse ze seriálu Pohotovost jsem věděl, ale že dávno před tím hrál v sitcomu stejného názvu již nikoliv. Stejně jako jsem netušil, že 1 rok života přebýval u kamaráda ve skříni :o) O jeho politických aktivitách a názorech na válku v Iráku jsem věděl, ale že můj oblíbený proti McCarthyovský snímek Good night and good luck byl takovou jeho osobní odpovědí svým odpůrcům již nikoliv. Soudit jako člověka si ho rozhodně netroufnu ( přeci jenom takový kámoši s Georgem nejsme :o), ale za jeho přínos filmu jsem mu vděčný a vážím si ho. Je málo těch, kteří se vydávají obtížnější cestou a vybírají si si „zajímavější“ ( leč pro „masy“ a tudíž velká studia ) nezajímavé projekty. George (naštěstí) s tímto nikdy problém neměl a za to mu náleží můj velký obdiv a dík. Důkazem budiž Syrina, Michael Clayton, Good night and good luck, spolupráce s bratry Coenovými, či nejnovější počin vzniklý ze spolupráce s Antonem Corbijnem, artová pocta „ 70 – kám „ Američan..... díky Georgi. p.s. souhlas s uživ. Enšpígl - jsem moc zvědavý, jak dopadne navýšená sázka mezi sličnými dámami a Georgem. Vydrž Georgi, vydrž :o) ()

Marze

V rámci 45 minut velmi stručný nával informací. Některé komentáře mě kousaly do uší jako "vzal své skromné úspory a koupil si dům", "věděl předem, že mu tento seriál konečně přinese slávu". Pobavily mě jeho partnerky, které "nezdržela se dlouho". Nedivím se, že se pak nikdy radši neoženil. ()

Ajinka126

Ou wow! Nikdy jsem se o Clooneyho moc nezajímala a ani mě herecky moc nebral, ale po zhlédnutí tohoto dokumentu mám o něm úplně jiné mínění. Vůbec nešlo o nějaké "protekční" dítě. Pořádně vydobytá kariéra, nechybí "lidská" osobnost a nelehké dětství. A jeho vzhled v mládí? Podívejte se sami ;) ()

majo25

Sparcovanie je priemerné, ako vždy, opäť okrem mrtvých a ničnehovoriacich fotiek nedostaneme toho veľa. I ked príbeh herca ešte predtým, ako sa stal seriálovou hviezdičkou bol celkom zaujímavý. Hodnotenie: 60% ()