Promyšlený scénář, autentická atmosféra a realistické problémy. MTV přináší americký seriál podle anglické předlohy, který se odehrává v jihozápadní Anglii, konkrétně ve městě Bristol. Seriál sleduje osudy party teenagerů a každý díl se zaměřuje na jednu z postav, zbytek party se vždy poflakuje okolo, a tak máte možnost postupně nahlédnout do života všech hrdinů. Jak se ukazuje, jejich životy nejsou příliš idylické, všichni kamarádi se potýkají s rodinnými, soukromými nebo školními problémy. Ale i přes tyto dramatické zvraty a těžké situace, si všichni umí užít legraci. (MTV)

Houbos

Příběhově zcela věrná kopie původních britských Skins. Čekal bych, že když za remakem stojí americká MTV, budou více free, cool a in. Středoškoláky budou hrát herci středního věku (v drtivé většině US produkce pro náctileté tomu tak je). Ne. Jsou pod 20 a do jednoho hrozní. Ne vyumělkovaní, přesto hrozní. Klíčoví neumějí přesvědčivě zahrát emoce a hned první scéně ve škole jsem se hezky vysmál. Ne postavám, ne situaci, nýbrž neumětelství herců a nezvládnutí situace. Ani zasazením do amerického prostředí se nic nemění. Škola stejná, kasta stejná, Hodně scén se liší snad jen úhlem kamery. Pár bylo pozměněno kvůli zpřístupnění typickému americkému konzumentovi. Podle producentů jsou více cool. Opak je pravdou. Běžný americký konzument ale nechce zažít deziluzi a tak jsou mu servírovány tyto braky (Chihuahua v Holywoodu, Stmívání). Gratuluji, massmédia tohle přepapouškují jako sociální realizmus po Holywoodsku. Přiblížení problémů jako užívání drog, nechráněný sex... puritáni bijí na poplach. Musím uznat, že na Ameriku jsou i Skins US hodně provokativní. || Pravý opak vynikajícího originálu s nevídaným obsazením. Ten má na IMDB hodnocení 8.8 a na ČSFD je v první 100 nejlepších seriálů. Stačilo, děj si i po 2 letech pěkně vybavím, takže jaksi není důvod dívat se na zprasení lepší předlohy. Dávám 2, není v lidských silách zprasit Skins UK o 88 % až na samou 0. Škoda, mohla z toho být konformnější, barevnější a dražší alternativa. ()

4daPeace

Verdikt: Ajaj. Fandove britske predlohy to zde trhaji na kusy, co je stare to je lepsi. Tecka. Nebo ne? Hype okolo Skins (UK) me naprosto minul, vedel jsem jen, ze neco takoveho existuje, nic vic. Kdyz jsem se docetl, ze vysla US verze Skins, vyuzil jsem teto vzacne prilezitosti a kouknul na prvni dil Cool, pomerne originalni serial s idealnimi floutky, tedy herci. Libilo se. Dal jsem si par dnu odstup a shlednul britsky original. Uz v uvodu mi doslo, ze to amíci obšlehli dokonale, scénu za scénou, dialog za dialogem. Někde u páté scény mi došlo, že se mi tahle verze (UK) vůbec nelíbí. Americká je barevnější, syrovější, uvěřitelnější. Ha. A máte to. Odlišný pohled na US Skins nemáte protože to amíci zmastili, ale protože originál (to co jsme viděli nejdříve), se nám jednoduše líbí víc a kopie vždycky zůstane pouze hloupou kopií. Takže já u Skins nejpíš zůstanu, americká verze zaujala. P.S. Fuckování jste měli vypípané, protože jste si stáhli rip dílu vysílaného na MTV. Ta cenzuruje. V Kanade bezi nonbleep verze. ()

Zbyisek

Už při srovnání první scény originálních Skins a tady té prachsprosté předělávky jsou patrné rozdíly. Originál je prostě lepší: Tony se probouzí do tichého rána, na pozadí bijí zvony a zpívají ptáci. Vstane z postele a pustí si hudbu. Následuje velmi dynamická, střihově působivá a svižná rozcvička. Koukání z okna, pěkně ukázaná komunikace mezi Tonym a Effy pod oknem. V americké verzi to tak pěkně nefunguje. Není to tak svižné, gestikulace mezi sourozenci je taková nemastná neslaná. A v podobném duchu se táhne celý díl. Originál je prostě střihově i kamerově vypiplanější. Mimo to, že tady jsou nesympatické postavy, všichni chodí oblečení jako v létě, ač soudě podle sněhu venku je zima atd., se mě hodně nelíbila hudba a zvuk jako takový. V tomto remaku hraje hudba téměř nepřetržitě. A tohle nadměrné užívání hudby vede akorát k tomu, že divák nerozumí dialogům, bolí ho z toho hlava a působí to divně. Hodnotit a kritizovat by šlo ještě dál, ale nakonec už jen nejlepší hlášku z prvního dílu (objevila se naštěstí jen dvakrát) a sice: „F(beep)“. Tak co to je? Vypípávat sprostá slova, nějaká parodie nebo co? Když to má být slušné, tak to tam radši nedám vůbec, než abych to takhle trapně vypípával. Aktualizace: Druhý a třetí díl se již příběhově částečně odchylují od anglického originálu, což je dobře. Druhý díl mě ale hodně nudil. Až díl třetí byl docela fajn. ()

Naki odpad!

A to který mamlas vymyslel?! Udělat naprosto stejný remake prvního dílu jen s jinými herci si může doma udělat kdokoliv. Nepotřebuju se dívat na nějaký pokus o napodobení originálu, který je navíc ještě slušný, nudnější a kde hudba stojí zahouby. První díl mě zklamal od začátku do konce. Naprosto tomu chybí originalita ve všech směrech a aby se alepoň trochu odlišili, hodili tam pár scén jiných, které ovšem měly nápadně podobné dialogy. Netvrdím, že jsem se nějak zamilovala do 1. generace Skins UK (tak 70%) ale co je moc, to je moc a z tohodle se mi chce tak akorát zvracet. ()

swoulen odpad!

Tak jsem nedřív zkoukla US verzi a poté teprve UK. Diametrální rozdíl. Nechápu, jak může někdo tvrdit, že US verze je originální?! Postava Tonyho je totálně zprzněná nějakým 150 cm spratkem bez špetky sexappealu. Sid vs. Stanley, WTF? A tak můžu pokračovat dál. A pokud se tvůrci snažili o nezaškatulkování, měli to udělat úplně, ale úplně jinak. ()

• Skins jsou lehce upravenou předělávkou původního anglického seriálu se stejným názvem (2007), zaměřenou na americké publikum. Na americké verzi se podílel i tvůrce předlohy Bryan Elsley. (Zbyisek)
  • Seriál vznikl jako verze původního britského seriálu pro americké publikum, protože v USA se z britské verze vysílala na BBC America pouze 3. série a cenzurované. Ke zhlédnutí byl seriál v USA pouze na DVD nebo na webu online. (GreatestFan)