Sawatari Goro je zástupcem ředitele na Akadské střední škole. Ředitel mu dal za úkol se postarat o třídu 3-D, ale Goro zjišťuje, že přeci jen je toho na něj příliš. Proto se vydá vyhledat Jankumi, aby se třídou výtržníků zatočila, rozdala moudra a vysvětlila, že přátelství a rovnocenný boj jsou pro život to nejdůležitější. (Zíza)

loveless

Na střední škole Akadou mají také třídu 3-D, které obsahuje větší než malé množství mladistvých delikventů. Po dvou rocích strávených v inspirující společnosti Yamaguchi Kumiko se zástupce ředitele Sawatari oblékne do teplákoviny a pokusí se po jejím vzoru postavit třídě 3-D. Neúspěch je už předem jasný a tak se Sawatari vydává hledat Yamaguchi, aby mu vytrhla trn z paty (rozuměj, vzala třídnictví ve 3-D). Mezitím Yamaguchi obšťastňuje třídu mezinárodních studentů svými vydatnými proslovy (v japonštině), když dostane vyhazov, protože cizí jazyky zřejmě nejsou její silnou stránkou a chudáci mezinárodní studenti zřejmě v (Jakuzou řízlé) japonštině příliš nerozumí. A tak se Yankumi nadšeně vydává zpět do Tokia aby zachránila co se dá a všichni společně ukončili zdárně studium. Zápletka v podstatě stejná jako v předchozích dvou sériích, jestli je to dobře nebo špatně musí každý určit dle svých preferencí. Moje schopnost sledovat příběhy mladistvých delikventů s tímto množstvím slzavých momentů, rozvazování culíčků, odhazování brýlí, motivujících proslovů a prohlášení "jsem jejich třídní učitelka" právě dosáhla svého maxima a dokoukat třetí sérii mi trvalo opravdu dlouho. Ale abych byla objektivní, tak oproti předchozím řadám bych neřekla, že to bylo horší, pořád tam jsou ty stejné vtipné momenty, když vás to baví, tak proč se nepodívat znovu a znovu. Mimochodem třetí řada je v podstatě uzavřená až v Gokusen Graduation Special z roku 2009. ()

Zíza

"Gokusen 2 byl úspěšný, že?" - "Ano, šéfe." - "Hm, co udělat i 3?" - "Dobrý nápad, šéfe." - "Výborně, přineste kopírák!" /// U nějakého třetího čtvrtýho dílu jsem si říkala, jestli to myslí vážně. Myslí. Nejprve bych si dovolila vyjmenovat to, co se mi na této sérii líbilo: ksichty zástupce ředitele a ten moment, kdy si mysleli, že Jankumi je těhotná. Tím to hasne. Mnohokrát horší než druhá série, kde alespoň byli dobří herci (na které se dalo koukat), tady prostě kleslo i tohle. Možná je to i tím, že jsem druhou sérii dokoukala před třemi dny, ale jsem přesycená. Absolutně. Dlouho jsem se rozmýšlela, jestli tomu nedám odpad, ale nakonec jsem si řekla, že to mé znechucení nebude jen tím kopírováním předešlého. Strašlivě mě některé momenty rozčilovaly, prostě neodnáším si nic pozitivního z toho, že jsem viděla třetí sérii Gokusenu. Nelíbila se ti řada předešlá? Obloukem se vyhni této. Pro mě to byla naprostá ztráta času. ()

Tsuki

Je to skoro rok, co jsem viděla první sérii, a zhruba půl roku, co jsem viděla druhou. Konečně jsem se dostala také ke třetí, poslední. Prvních pár dílů jsem byla přesvědčena, že tomu více než tři hvězdy nedám, protože, jak se dalo čekat, jedná se zase o stejný vzorec, jaký už jsme v předchozích sériích viděli. Jenže čím déle jsem to sledovala, tím více se mi vracel ten příjemný pocit, který ve mně od první série Gokusen vzbuzoval. A tak to nakonec vidím minimálně na hodnocení podobné druhé sérii. Když se na to koukneme objektivně, ani druhá, ani třetí série nebyla oproti první nijak zvlášť kvalitativně horší - skutečně jde jen o to, že se děj až příliš podobá, jen s novými postavami. Což pak sem tam vzbuzuje ten pocit "no jo, to už známe" nebo "jo jo, to už Yankumi říkala mockrát"... A to je přesně ono - někomu může opakující se děj vadit hodně, já si to naopak už poněkolikáté užila. Abych zvedla třetí sérii kapku reputaci, ne všechno je úplně stejné jako v první sérii a najde se i pár scén, které jsou skvělé. Já byla dost ráda, že se i v třetí sérii objevil Baba sensei, kterého známe od druhé série. Jeho scéna v karaoke byla vážně k popukání :) Dále bych ještě ráda zmínila jedno konkrétní negativum třetí série (abych jen nechválila). Tím byl pro mě herec Yuya Takaki. Od první série byl ve třídě, kterou Yankumi učila, vždycky nějaký vůdce. V první sérii to byl Jun Matsumoto, kterého si snad musí zákonitě oblíbit většina lidí. V druhé sérii byli dvěma hlavními postavami Kazuya Kamenashi a Jin Akanishi, oba docela ucházející herci. Ve třetí sérii však přicházejí dva velké kontrasty v podobě dvou hlavních postav třídy 3.D, a to jsou Yuya Takaki a Haruma Miura. Yuya Takaki měl očividně sehrát typově podobnou roli, jakou ve druhé sérii měl Jin Akanishi. Jenže zaprvé, celou dobu se mi zdálo, že do role nějak nesedí, dokonce i ty natočené vlasy na něm vypadaly hloupě. Zadruhé, a to je důležitější, neukázal se nijak zvlášť herecky zdatný. Role mu sice nejspíš předepisovala, že se má většinu času tvářit bezvýrazně, ale pokud už došlo na nějaké city, většinou to moc nezvládal a zůstalo to u nějakého podivného cukání pusou, které bylo docela otravné. Zkrátka mi až do konce série docela vadil. Co to však vyrovnává je herec Haruma Miura - druhá hlavní postava. Ten naopak herecky překvapil do takové míry, že bych skoro řekla, že ze všech herců hrál nejlépe. Navíc se zdálo, že mu role padne jako ulitá. Určitě se ještě ráda podívám na nějaký jiný seriál čí film, ve kterém hrál.... Abych to shrnula, třetí série Gokusenu má své plusy i mínusy, ale obecně si myslím, že není oproti předchozím o tolik horší. Opět vykouzlila úsměv na rtech a to mi bohatě stačí. ~(3,8)~ ()