Zelenáči v bílém

(relácia)
všetky plagáty
Hudobný
Československo, 1974, 36 min

Písničky v podání skupiny Zelenáči byly oblíbené nejen u mladých, ale i u těch dříve narozených. Jistě i proto, že to byla hudba moderní, která však nezapřela své kořeny v hudbě lidové. Traduje se, že "když jednou Michal Tučný zpíval píseň, která začínala slovy: Půjdu s tebou, kam chceš, moje milá - tak způsobil rozruch v několika rodinách. Ženy i dívky houfně balily kufříky a byly ochotny následovat Michala třeba na kraj světa". (oficiálny text distribútora)

D.Moore

Greenhorns dělali skvělou hudbu - country počesku, ale přesto silně vonící Amerikou. Žádné jiné skupině se takový "kompromis" už najít nepodařilo a jsem rád, že tenhle pořad ji zachytil v opravdu zlaté sestavě. Spojováky Petra Novotného nejsou vyloženě špatné... Jenže část z nich tak opravdu působí. ()

Aky

Je to dnes dojemné, jak byli plní elánu, mladí, rozežraní a rádi, že jsou v televizi. Jen kdyby jim to nekazil tehdy ještě hodně diletantský Petr Novotný. ()

fragre

Býval jsem velký fan Greenhorns / Zelenáčů, takže mne potěšilo vidět je zde v jejich nejlepší sestavě. Písničky jsou fajn, ale celé to pojetí pořadu se všema těma úděsnýma "srandičkama" je příšerně trapné, prostě přiblblá estráda, která se ke kapele vůbec nehodí. Vše spolehlivě doráží "vtipný" Petr Novotný, už tehdy ohavně slizký a vlezlý. ()