Wait Till Helen Comes

• USA Little Girl's Secret

14 ročná Molly (Sophie Nélisse) sa s rodičmi a novým členom rodiny, nevlastnou sestrou Heather (Isabelle Nélisse), sťahujú do zrekonštruovaného kostola na vidiek. Neubehne dlhá doba a sestry si uvedomia, že s ich novým domovom niečo nie je v poriadku. Kým však Molly rodičia neveria a obviňujú ju z neprístojného správania, Heather si chce tajomstvo nechať iba pre seba. Lenže jej nový imaginárny priateľ ani zďaleka nemá také dobré úmysly, ako sa pôvodne domnievala. (*CARNIFEX*)

*CARNIFEX*

14 ročná Molly je typickým rebelom svojej generácie. Neznáša humor svojich rodičov, kritiku, len sťažka rešpektuje ich pokyny, no čo je ešte horšie, musia sa so svojim novým členom rodiny, nevlastnou sestrou Heather, presťahovať do zrekonštruovaného starého kostola, ktorý sa stáva ich novým príbytkom. Napriek tomu, že si spočiatku obe dievčatá nemajú čo povedať, pričom ich vzťah je postavený prevažne na akceptovaní jeden druhého, neubehne dlhá doba a uvedomia si, že s ich novým domom niečo nie je v poriadku. Kým však Molly nik z rodičov neverí, pričom ju obviňujú z neprístojného správania, Heather si chce svoje tajomstvo nechať iba pre seba. Lenže jej nový imaginárny "priateľ" ani z ďaleka nemá tak dobré úmysly, ako sa pôvodne domnieva ... Ani tak „Hollywoodske“ obsadenie ako je Maria Bello či Sophie Nélisse nezaručia, že snímok dosiahne takú kvalitu, ktorá by diváka natoľko ohúrila, až by si povedal – tak toto stálo zato. Nevadí mi, že sa jedná o „TV“ počin, nikto nemôže očakávať, že pôjde o horor, ktorý s divákom rovnako zamáva, ako ducharina od Wana. Lenže celé je to akési bez popudu emócií. Síce sa samotný príbeh postupne rozmotáva a dáva zmysel (!), no to kúzlo v podobe strachu, ktoré človek najviac očakáva, nedostáva takmer žiadny priestor - 40% ()