Chicago: Zákon ulice

• Česko Chicago: Zákon ulice (viac)
USA, 2011, 9 h 45 min (Minutáž: 45 min)

Tvorcovia:

Shawn Ryan

Hudba:

Robert Duncan

Jason Clarke, Jennifer Beals, Delroy Lindo, Devin Kelley, Channon Roe, Warren Kole, Victoria Gabrielle Platt, Melissa Ordway, Frederick Koehler, Billy Lush (viac)

Přestože k tomu nedostala svolení z vyšších míst, superintendantka Teresa Colvinová sestavuje tým, který má vyšetřovat prohnilou státní správu. Osloví i bývalého parťáka Jareka. Když se ukáže, že nitky vedou k radnímu Gibbonsovi, který mimo jiné neváhá odstraňovat nepohodlné svědky, rozhodne se Jarek Terese pomoci... (oficiálny text distribútora)

korbitch22

Hlavní hrdina je nesympatický a arogantní čurák, který šuká svojí bývalou manželku a podvádí svojí mladou snoubenku, k tomu je závislej na energeťáku a řeší dalši rutinní a klišovité případy podle sračkovitého scénáře.Nevim jestli je smutnější, to, že se najde tvůrce a dokonce producent, který chce tyhle kýčovité sračky natáčet, nebo že si takový odporný brak najde své vypatlané a věrné fanoušky.Příšerná sračka. ()

Deimos

TV/// Obsazení 8/10 Děj 9/10 Hudba 8/10 Akce 8/10/// +poutavý scénář, dobře napsané a zajímavé postavy, výrazní herci ve svých rolích, pěkně padnoucí hudba, především pak nosné téma a záporná postava pro celí seriál, v neposlední řadě působí to dost reálně -tak předně by mě rozhodně nevadila druhá řada, je potřeba sledovat každou část aby jste byli v obraze/// Velice příjemná kriminálka. Postavy si vás brzy získají a jednotlivé scény rovněž tak. Klaďasům budete fandit, výrazné záporné postavy naopak budete chtít chytit. K tomu všemu jeden tajný policista a příjemný český dabing a máme to seriál za lepší 4*. Nechybělo moc a byla by tu pátá./// Celkem 84%/// ()

Gemini

Excelentní a neobvyklý "policejní" seriál, který na tu svou neobvyklost (a někdo říká, že i na svůj obsah, který se ve skutečnosti vůbec ale vůůůůbec neděje, ve Státech ani u nás;)) dojel po jedné třináctidílné sezóně. Takhle ovšem nedošlo k postupné ztrátě přitažlivosti, vycucávání si nových zápletek z prstu, a opakování téhož, takže si můžete vychutnat pozoruhodně reálně podané vyprávění o korupci na nejvyšších místech komunální politiky v téměř třímilionovém městě, které má dost svých problémů i bez ní. Hlavně s kriminalitou, která má mnoho příčin, a se kterou se daří vést válku jen těžce a zdlouhavě, a jejíž bitvy mají vítěze z obou stran barikády. Bezesporu nejzajímavější postavou je ústřední záporný "hrdina", radní Gibbons aka Delroy Lindo. Jeho "budovatel a ochránce", který chce jen něco na oplátku, a má "jen" trochu posunuté hranice vnímání morality, je fascinující... a děsivě skutečný. The Chicago Code je a už navždy bude vynikající seriál, jehož žádné dvě epizody nejsou stejné, jehož scénář přináší některé velmi překvapivé a nepříliš vídané zvraty (ale i divácky vděčné policajtské fígle a příběhové kličky), a kde hlavně nikdo neextrapoluje obličej vraha z odrazu zpětného zrcátka ve výloze obchodu natočené kamerou z bankomatu;) Prostě poctivá policejní práce, výrazně kořeněná nutností opatrného postupu tváří v tvář těm, kdo mají v rukou moc, a budou vám kázat o spravedlnosti, morálce a demokracii, ačkoliv moc dobře vědí, že přitom stojí zeširoka rozkročení nad jejich hromadným hrobem a močí na něj. K čemuž ještě nutno podoknout, že tu není ani jediná postava, která by neměla nějaký vlastní škraloup, nebo kterou byste mohli označit za nezpochybnitelný maják pravdy. Zkrátka jako v životě. 90% a plivanec na takzvaný většinový vkus a připosranost producentů. Tohle mělo jet mnohem déle než jednu sezónu, protože je to o hodně víc než jen prostá zábava s hrou na četníky a zloděje. PS: Znělku, jejíž text přesně vystihuje tón seriálu, nazpíval "ten plešoun ze Smashing Pumpkins";) ()

Lachvos

Hodně dobře vymyšlené, provedené a zahrané. Přiznám se, že jsem nikdy nebyl fanda do filmů o policistech a příbězích z jejich života a tak dále, ale zde jsem prostě musel udělat vyjímku. Propletence nejen soukromých, ale i pracovních životů hlavních hrdinů a přitom ještě řešení všemožných svízelných situací je jen třešnička na dortu skvělé televizní seriálové série...Pokud budete mít jen chvíli volného času, ať už jste fanoušek tohoto žánru či jako já donedávno nejste, zkuste ho věnovat tomuto kousku, pěkně díl po dílu ;) ()

zipacna

Pamatuji si, když běžel pilot a já říkal, že se na něj podívám. Ale potom jsem na to zapomněl. Až tento víkend jsem si znovu vzpomněl a seriál zkoukl. Ještě že tak, protože jinak bych přišel o opravdu kvalitní kriminálku. Předpokládal jsem hodně krve, střílení mezi oči a podobně. Ale ne. Nebylo tam tolik brutality. Děj mě ale dokázal udržet a po třinácti dílech jsem litoval, že již další nejsou. Alespoň, že byl zakončen podle mého gusta. Hlavní hrdina ve vzbuzoval po prvním díle jisté pochybnosti, nebyl mi moc sympatický. Ale to se rychle změnilo. Navíc, Jennifer Beals je nádherná, strašně dobře se na ní kouká a já jí hrozně fandil, aby dokázala udělat co slíbila. ()