7 Khoon Maaf

• India ७ खून माफ़ (viac)

Susanna Anna-Marie Johannes (Priyanka Chopra) poté, co přijde i o svého otce, se rozhodne  hledat opravdovou lásku. Zamiluje se do vojenského důstojníka, kterého si vezme za manžela. Leč brzy zjistí, že její muž jí není příliš oporou, těžko říct zda miluje ji, nebo spíše moc. Nerozumí si ani s jejich služebnictvem a poté, co jednomu z nich krutě ublíží, se náhle stane při lovu tragická nehoda, při níž manžel umírá. Susanna hledá rychle oporu v dalším muži a vrhá se záhy do dalšího sňatku. Jenže i tentokrát to vypadá, že si vybrala špatně. Zaslepena vlastní touhou po opravdové lásce, a příliš důvěřivá vůči lichotivým slovům od mužů, se řítí nenávratně z manželství do manželství. Její partneři až příliš podezřele naplňují slova ze svatebního obřadu "dokud nás smrt nerozdělí" a jeden po druhém za záhadných okolností umírají. Dosáhne Susanna toho, po čem touží? A co ti mrtví manželé? Příběh plný radosti, veselí, lásky, ale i zklamání, bolesti, zoufalství a smrti. (ČSFD)

elanista1

Susanna Anna-Marie Johannes nemala stastie na manzelov, kazdy z nich je svojsky a niecim zaujimavy...siestich prezila, a na konci pochopila ze jediny s kym dokaze pokojne zit je Boh. Priyanka Chopra ako cierna vdova je vo svojej roli vyborna, neviem az tak dobre objektivne posudit ako je na tom herecky, uplne mi staci ze sa na nu pozeram. Uz ako namet pred pozeranim sa mi to pacilo, ale vedel som ze ma to neudrzi v pozornosti po cely cas. ()

Andrea1717

Tento film mi pripomína iný film a neviem prísť na to aký. Jednoznačne som si len potvrdila, že Priyanku nemám rada, až na pár výnimiek, kde ju znesiem, ale aj to len kvôli iným hercom čo hrajú popri nej.... Divný film s divnou atmosférou... ktorý mi v podstate nesadol.... a nepáčil sa mi.... a mne sa teda málo filmov vyslovene nepáči.... ()

sochoking

Celkom pekná cigoška Zuzanka Anička Maryša Johana ( ale áno, po pár pivách by to šlo ) ma nešťastných šesť manželstiev a jej starí všetci do jedného pokapú, pretože jeden bol beznohý idiot, druhý feťák, tretí kazateľ- impotent atdˇ , atdˇ ... Otázkou je, kto je ten siedmy a či tí všetci pred ním pokapali schválne, alebo čírou náhodou a či jej z toho všetkého náhodou nepreplo. Toľko k stručnému obsahu. P.S. Je jasné, že vo filme je zopár luxusných videoklipov a je samozrejmé, že som nepochopil ( ako vždy ), či to mysleli serio, alebo len ako prču, ale ja by som rád upozornil na dva songy, ktoré majú gule a fakt ma šlo poraziť od smiechu pri ich sledovaní. Sú to rockerské nášupy O, mama a Dilhe dilhe dil dilhe ! ()

mmirri

Další z příběhů o krásném člověku, který neumí milovat a ničí sebe i okolí. Zajímavý rozjezd rychle ztrácel dech a od poloviny mě film nebavil. Zbývala naděje, že konec vše vylepší. Ale emoce, které v celém ději vyznívaly spíše povrchně, se v závěru roztříštily už docela.  Priyanku mám ráda, tady mi ale často svými pohyby i výrazem připomínala svou skvělou postavu v Barfi, a rušilo to. ()

Ramanam

Západním způsobem natočený a musím říci, že poměrně originální a zajímavý snímek. Právě tím, jak je po stránce námětu a provedení jiný v sobě skrývá velké plus, ale zároveň i mínus. Kladné body jsem již zmínil, tak musím přidat i ty záporné. Jedním z nich je bezesporu opakování jednoho a téhož dokola, jen s jinou postavou a zápletkou. Jednoduše to začne po chvíli nudit a nic více to již nenabízí. Pouze sledujeme osud jedné ženy, s kterou jsem soucítil jen na začátku, protože pak to byla už jen jedna velká životní křeč a bláznovství. Hlavní hrdinka mi tedy k srdci vůbec nepřirostla. Ti muži nebyli vskutku žádní svatouškové, ale jelikož se pro ně rozhodla sama a vždy špatně, vypovídá to hlavně něco o ní. Také bylo hezky ukázáno, jak se ženy dokáží kvůli lásce změnit takřka z minuty na minutu. Svoji osobnost, způsoby, zájmy, myšlení, náboženství... John Abraham jako „tvrdý rocker" a indické dvojče Axla Rose mě opravdu pobavil. A „pan houbař" Naseeruddin Shah měl též něco do sebe. Zbytek postav už tak zajímavý nebyl. Poslední „muž", za kterého se „vdala" byl jasně nejlepší volbou v jejím životě. Což mě dokázalo nečekaně a mile překvapit. Ale těžko říci, zda se rozhodla za bdělé mysli, či to byl jen zoufalý výplod šílené a zmučené duše. Priyanka Chopra zahrála svoji postavu jako vždy s přehledem a také jsem uvítal malou roli pro K. S. Sharmu, rovněž bravůrní herečku. Ale jako celek je to prostě průměrné, často zdlouhavé a nevýrazné. Proto hodnotím za tři hvězdy. ()

• Dle původních předpokladů měl jednoho ze sedmi manželů – později zavražděných – ztvárnit dokonce i populární indický herec Mohanlal. Ten ale nabídku odmítl s vysvětlením, že se chce více věnovat tvorbě malajálamské kinematografie. Tato konkrétní pozice byla nahrazena hercem a režisérem v jedné osobě Annu Kapoorem. (Conspi)