Mogambo

• USA Mogambo

Na pozvání jednoho maharadži přicestuje zpěvačka Eloise Kelly (Ava Gardner) do Afriky, aby se účastnila safari. Avšak místo maharadži, který musel předčasně odcestovat, se zde setká s Victorem Marswellem (Clark Gable), jenž se živí odchytem divoké zvěře. Eloise se brzy stane jeho milenkou. O něco později se Victor setká s mladým britským manželským párem: antropologem Donaldem (Donald Sinden) a jeho půvabnou manželkou Lindou (Grace Kelly), které nezůstane Victor lhostejný... Podle divadelní hry Wilsona Collisona. Jedná se o remake snímku RED DUST Victora Fleminga z roku 1932, kde Clark Gable ztvárnil stejnou postavu. (Pohrobek)

LadyRainier

Chci na safari s Clarkem Gablem a být Ava Gardner ,-) Mám ráda Afriku, cestování a tenhle typ filmů mi vyhovuje ...Obsazení super, jen ta Grace Kelly byla fakt pipina ...Clark Gable ve svých pozdějších rolích se mi,musím říct, líbí víc než za mlada, kvůli tomu neskutečnému charizmatu . Charakterizovala bych to slovy: "Koukám koukám a najednou líbám.." ,-) Ava byla taky bez komentáře - prostě ženská na svém místě a ještě k tomu sakra krásná. Sem tam nějaký vtípek: "Jsem spařená jako norek na 6. Avenue..". ,-) Nebo ten gepard čuchající ve stanu ke kartám ...celé to zapojení zvířat do filmu bylo moc pěkný ... Kdo má rád Příběh lvice Elsy a do toho romantiku, tak si naprosto přijde na své ... ()

Oskar

Docela milý film s hezkými exteriéry. Clark Gable byl stejně frajer. Kdo z dnešních herců by byl schopen věrohodně zahrát scénu s útočícími lvy, pokud jsou tito znázorněni jen prostřihy z jakéhosi přírodovědného dokumentu? ;) Jinak mě trochu zamrzelo, že Grace Kellyová tady hraje takovou submisivní šedou myšku. :( 60% ()

jane1106

Předvídatelná romance, která by asi snadno zapadla, kdyby se ovšem neodehrávala v atraktivních afrických lokacích a ústřední milostný 3-úhelník neztvárnili Gable, Gardner a Kelly. Film je ovšem plný poměrně úsměvných i ve své době zřejmě napínavých scén (i když Clark více než na fyzickou sází na sílu pohledu:)). Zatímco role zjemnělé naivky Lindy mi byla krajně nesympatická, troufám si říct, že Mogambo patří především Avě, která zde s lehkostí a půvabem ztvárňuje asi nejpřirozenější a nejživotnější postavu a především ženskou, kterou jsem vždycky chtěla být. ()

MikO_NR_1909

Mogambo dokazuje Fordovu kolísavosť. Nebol režisérom, ktorý točil len skvelé a ľudsky prepracované filmy, ale občas si zašiel k nejakej "bokovke" ako napr. Tobacco Road alebo práve Mogambo. Čo nemusí znamenať, že sú zlé, ale z pohľadu dnešných divákov mentálne príliš vzdialené a nepochopené. V tomto prípade však zub času odrel oveľa viac. Má to očitú inšpiráciu z Hustonovho African Queen (1951) ale ani zďaleka nemá takú opornú kvalitatívnu úroveň a vyšperkované dialógy. Ani vizuálne invencie, kedy zábery s divou zverou sú až z príliš komfortného pozadia. Zachraňujú to iba charizmy hereckého trojuholníka a exotické prostredie Afriky. ()

Pohrobek

Clark Gable je pořádný machr. Po víc jak pětině století si zopakoval svoji roli milovníka z Flemingova Red Dustu a zvládl ji s přehledem, vůbec nepůsobí nijak nepatřičně, a to se o něj ucházejí takové krásky jako Ava Gardner a Grace Kelly! Je to stejně podíváná: Clark chvíle nerozhodně postává, pak se rozhodne chytne Avu nebo Grace do náručí, přisaje se na ni a je hotovo. Tenhle herec měl šarmu asi jako nikdo před ním ani po něm. Dnes možná příběh Clarkových pozdních lásek působí trochu šroubovaně, stále se ale o jedná o dobrý Fordův snímek se slušnou režií. Na Oscara byly nominovány Ava Gardner a Grace Kelly - hrají náramně - ovšem hlavní hvězdou je rozhodně svá zlatá léta připomínající Clark Gable. ()

• Role Lindy Nordley byla nejdřívě nabídnuta herečce Gene Tierney, ta ale díky osobním problémům svůj part odřekla a tuto postavu nakonec ztvárnila Grace Kelly. (ellegrey)