V podivném lese se můžete lehce ztratit. V nelehké situaci, potkáte různé osoby, které mají své problémy a strasti. Raději ale nedělejte nic neuváženého. V temném oregonském lese není dobré se vůbec potulovat o samotě. To však mladá žena poněkud nezvážila. Utíká před svými problémy a minulostí. To však netuší jaké nástrahy ji potkají. (strelenaL)

ricci.s

Jedna z najväčších podivností, aké moje oči v hororovom svete uzreli. Začína sa to zaujímavo: Mladá žena havaruje uprostred lesa a snaží sa nájsť pomoc. Potuluje sa po lese, po akomsi vyľudnenom mestečku, a vlastne sa nič nedeje. Akurát sa jej zjavujú podivné postavy (najlepšia bola rozrehotaná starena). Postupom času to celé graduje, pretože už bude nasledovať jedna šialená vízia za druhou - a máme z toho experimentálnu "one-woman" show. Psycho hudba, psycho kamera, psycho strih, a to už radšej nespomínam záver. Vidieť to ešte raz, tak mi asi začne hrabať. Moje vysoké hodnotenie súvisí s tým, že tento horor je proste bizarným spôsobom jedinečný, atmosféra funguje a diváka to dokáže poriadne zdeptať. Jednu vec však musím vytknúť: Keď sa objavila nejaká šialená postava a začala znenazdajky škriekať, bolo to zaujímavé. Ale keď sa podobná scéna opakovala asi po desiaty krát, bola to trochu otrava. Neviem, či tento film veľa ľudí vstrebe, ale ja som nadmieru spokojný. ()

darkrobyk

Proč horror? Jestli na H, pak halucinogenní hovadina. Zdá se mi, že postupy avantgardy a experimentálního filmu 60.let dnešního diváka příliš neosloví. Kromě bombardování roztřeseným obrazem je týrán i děsivou kakofonií - některé zvuky jsou opravdu na zabití. Celou dobu sledujeme magorku, která se od podivné autonehody potácí v kruzích, snech, potkává další magory a magorky, častěji však mrtvoly, a všechno má být čím? - existenciální výpovědí o životě na H? Tak sakra zneužívali ji, znásilnili, mlátili, nebo by to bývala chtěla? Problém je, že tenhle snímek není báseň, kde můžeme pustit uzdu fantazii a diskoutovat, co všechno tím mohl chtít básník říci. Je to hloupé, tvářící se jako moderní výpověď, hloupé, jako lecjaké současné umění. Přesto dám jednu hvězdu, jelikož pár záběrů se mi líbilo. Třeba proud moči měnící barvy stejně, jako krvavá skvrna ve Strašidlu cantervillském... ()

Bloody13

První třetina, kdy se žena po autonehodě trmácí po opuštěné silnici i okolním lese a slyší při tom podivné zvuky, je hodně tajemná a vůbec nejlepší částí filmu. S měnícím se prostředím a vršícími se roztodivnými postavami to ale postupně upadá do nekonzistentního psychotripu, kdy zpoza každého druhého rohu na vás civí David Lynch. Počítejte tedy s bizardními výjevy, neutuchající depresí a závěrem typu "co tím chtěl básník asi říct?" Oregonian není můj šálek čaje, a zřejmě ho už nikdy neuvidim, ale jako nízkorozpočťák vyrobený doma na koleni je natočen celkem zručně. ()

Trevor odpad!

Vraj 42.najrozporupelnejší film?Toto?Zaradiť ho k filmom ako 100 dní Sodomy či Srpski film je trochu prehnané.Ani komentáre v štýle chcel som mu dať 5 hviezdičiek a sledovat reakcie ľudí či označenie filmu za skvelú lsd jazdu nijako nevysvetľujú pre mňa nepochopiteľných 48%. A prirovnávať toto "dielo" k Lynchovej tvorbe je zúfalstvom. Zo zhruba 1400 filmov, ktoré som hodnotil je toto tretí odpad a to je ešte hodnotenie veľmi mierne.Aby bol film kontroverzný, mal by byť dobrý aspoň v niečom.Téma,scénar,kamera či výkony hercov.Tu však absentuje úplne všetko.Nie je to ani psycho ani strašidelné, je to neuveriteľne trápne. ()

Dellamorte

Tento film bol celkom fayn. Bola tam nahulená , na blond nastriekaná šiška , ktorá ide od niekam do nikam a cestou sa v jej nahulenej....neviem...asi hlave.. objaví mimóz ktorý ukradol z divadla zelenkavý plyšohoz. Hralo sa tam aj na gitare ( struny som nestihla spočítať ) , z úst jej niekedy vytekal atrament , v závere sa jej pozeral ofačovaný magor na okečupovanný makeup...a ako bonus sa do tohto kolotoča bez vstupenky pripla aj nekonečná odmocnina Lorny Draver . Mindrácke filmy mám vlastne rada, je ale pravdou , že tieto 80 minútové vizuálne muky zmákne v 3 minútovke už kde/kto. Ak si to chcelo upraviť ,alebo napodobniť LYNCHovskú konzistenciu , tak pred hodnotenie dávam znamienko mínus. Budem štedrá a dávam odpad. ()