Jeden z robotníkov pracujúcich v Somálsku pricestuje do rodnej Indie s vážnym poranením ruky. V Afrike bol pohryznutý nainfikovanou ženou, trpiacou smrteľným vírusom, ktorý mení mierumilovných ľudí v krvilačné monštrá. Zombie apokalypsa tak pokračuje na území ďalšieho svetového kontinentu.
Jedným z tých, ktorí epidémiu prežijú, je aj americký elektrotechnik, ktorý v ázijskej oblasti pracuje na spustení veternej elektrárne. Potom, ako medzi ľuďmi vypukne šialenstvo, má jediný cieľ: zachrániť svoju tehotnú priateľku, ktorá zostala zabarikádovaná v jednom z domov. (*CARNIFEX*)

EvilPhoEniX

Za mě podobně průměrné jako díl první, pouze jiná lokace a odlišní herci, jinak se prakticky nic nezměnilo. Tempo klasicky opět pomalejší, zombie chodí jako důchodci, utekl by jim každý, takovou Apokalypsu bych nazval v reálném životě spíše zábavou než hrůzou, alespoň potěší slušná technická stránka a pár povedených gore záběrů, ale přesto mě film příliš nezaujal. 55% ()

ledzepfan

Pár dobrých chvilek to má a celé tohle DEAD pojetí zombíckého filmu mě baví, ale od minula je tam z mého pohledu prostě kvalitativní propad... Už to není tak krutopřísný, syrový a reálný survival(což byla hlavní zbraň prvního dílu). Už se tam příliš moc řeší nějáké pathetické vztahovky, je tam protivné přechytračelé dítě, týpek se ze sevření hord zombíků příliš často dostává spíše jen díky nepřehlednému střihu a roztěkané kameře, příliš často se chová nelogicky a "nesurvivalově", někteří indičtí herci jsou fakt žalostní a dojde i na dementní žvatlání o božích plánech...když si k tomu příčtu čistě suběktivní fakt, že za touhle ježibaboidní ošklivkou bych nejel ani do vedlejší ulice, výjde mi z toho trojhvězda s odřenýma ušima. Podtrženo sečteno, vydržet se to dá, párkrát to vystrčí růžky, ale celého čerta prostě neuvidíme. Velké zklamání protože jednička mě tenkrát dostala do kolen a dodnes je to jedna z nejlepších zombáren co jsem vůbec viděl. ()

George Stobbart

Pokračovanie 3 roky starého, neopozeraného a výrazne podareného zombie hororu "The Dead" sa z prostredia Afriky presúva do Indie, kde nákaza vypuká tento krát. Americký technik tu má svoju tehotnú ženskú, ku ktorej sa snaží dostať skôr než bude neskoro a aby mu rýchlejšie ubiehala dlhá cesta, ktorú má pred sebou, vezme pod ochranu aj mladého chlapca. Trochu ma mrzí, že sa ten film akoby bez rozmyslu vzdal tých aspektov, čo z jednotky urobili práve taký unikát (pomalé tempo, mrazivá atmosféra, realizmus, pôsobivé prostredie) a začal to celé hrať na inú nôtu (otravné postavy, melodramatický nádych, slabšia atmosféra i prostredie, zmätené tempo). Takže sa mi to už vôbec nezdalo také vydarené ani pôsobivé, no malo to niekoľko fajn scén aspoň na to, aby som tie slabšie 3* dal. ()

ricci.s

Na tú smiešnu angličtinu hlavných hrdinov som si síce musel chvíľu zvykať, ale zvykol som si. Veľmi príjemný horor, u mňa približne na úrovni prvej časti. Tentokrát sa chlapík s pomocou jedného potmavšieho fagana musí dostať cez hordu afrických zombíkov ku svojej milovanej. Je to taký púštny dobrodružný road movie, v ktorom nechýba gore či pekné masky, do toho veľmi pútavá hudba, nádherné prostredie, melancholická atmosféra, ale aj viacero napínavých momentov. Navyše už dlho sa mi nestalo, že by som hlavnému hrdinovi držal palce tak, ako v tomto snímku. Sadlo mi to na 100%, takže nebudem riešiť ani drobné chybičky krásy a nelogickosti (napríklad že pištoľkou odstrelí desiatky zombíkov bez toho, aby musel nabíjať, príp. že ich zombíci napádajú ako na bežiacom páse, ale nikdy nikoho nepohryzú). Režiséri to nakrútili proste tak, aby sa na to dobre pozeralo, a tentokrát som im to zožral aj s navijákom. Dúfam, že trojka na seba nenechá dlho čakať. ()

J*A*S*M

O level míň tmavé, o level míň zajímavé, o level míň strašidelné. Film, v němž se dlouze čeká na jakoukoli akčnější scénu, aby pak, když konečně přijde, rejža zapnul slow motion. Geografické přemístění do Indie vyznívá naprosto zbytečně - jak jedničku drželo nad vodou právě netradiční prostředí Afriky, kterého tvůrci umně využívali, v sequelu jakékoli využití indického prostředí chybí, ba právěže je jeho poetika jedničce dost podobná. Sakra, když vypukne zombie nákaza v přelidněném státě, v přelidněném chudém městě, očekávám všude hordy zombíků, špínu, chaos. Místo toho jsou ve filmu nejsilnější připomínkou indických lokací příšerně hrající indičtí herci - člověk jen čeká, kdy teda konečně začnou tančit. Abych jen nekritizoval - sem tam se najde vizuálně pěkný záběr nebo atmosféricky povedená sekvence, ale celkově je to nepříliš zajímavá, slabší kopírka dříve viděného, a tedy zbytečné pokračování. ()