Taisecu na koto wa subete kimi ga ošietekureta

• Japonsko 大切なことはすべて君が教えてくれた (viac)

Kašiwagi Šudži a Uemura Nacumi jsou učitelé na téže střední škole a chtějí se vzít. Během zahajovacího ceremoniálu se však Šudži zaplete se Saeki Hikari, aniž by věděl, že bude jeho studentkou. Šudži se pokouší Hikari pomoci s jejím komplexem, zatímco je vnitřně užírán tím, že zradil Nacumi. Hikari sžírána žárlivostí se pokouší dostat blíž k Nacumi, aby mohla jejich vztah zničit. (Zíza)

Tsuki

Moc pěkné dorama. A dokonce krapet netradiční. Tedy, abych vše uvedla na pravou míru, klasické japonské hodnoty tady samozřejmě nechybí, ale na druhou stranu se tady trochu neobvykle řeší věci jako individuální volba na úkor rodiny či dítěte, a samozřejmě také sex se studentkou (jak už naznačuje obsah, který je ale bohužel trochu nepřesný - promiň Zízo :)). Mezinárodní "říz" tomu taky dodává volba hudby. Autoři zde vsadili na Pink, takže uslyšíme několik jejích skladeb - hned v úvodu zazní Funhouse a poté opakovaně třeba Stupid Girl nebo Dear Mr. President. Ale co si budeme povídat, konec je stejně tak jako tak krásně japonský. A ani klasické soundtrackové melodie (krom té Pink) nechybí. Taky jsem si samozřejmě užila další roli Harumy Miury, který už očividně odrostl rolím studentů a zde si naopak střihl roli mladého učitele. Je zajímavé sledovat jeho herecký vývoj. Zde hrál přinejmenším skvěle. Když to srovnám s jednou z jeho prvních rolí v doramatu 14 Sai no Haha, kde citově vypjaté scény ještě moc nezvládal, je tohle opravdu obrovský pokrok. Nemůžu se dočkat jeho dalších výkonů... Jediné, co mi na tomhle doramatu trošku vadilo, byla ta drastická proměna postavy Saeki. Jak je možné, že když se ve výsledku ukázala jako milá a citlivá holka, tak na začátku byla taková mrcha? Snad jen tohle mi na tomto seriálu přijde trochu moc okaté a divné. ~(4,2)~ ()