Cape

všetky plagáty
USA, 2011, 6 h 50 min (Minutáž: 41 min)

Tvorcovia:

Tom Wheeler

Hudba:

Bear McCreary

David Lyons, Martin Klebba, Jennifer Ferrin, Izabella Miko, Summer Glau, Keith David, James Frain, Ryan Wynott, Dorian Missick, Vinnie Jones, Richard Schiff (viac)

Po atentátu na policejního šéfa se detektiv Vince Faraday (David Lyons) rozhodne přijmout práci v soukromé bezpečnostní agentuře Ark, která se ve městě Palm City snaží nahradit zkorumpovanou policii. Díky tajemné Orwell (Summer Glau) však Vince zjišťuje, že šéf agentury Petr Fleming (James Frain), je ve skutečnosti atentátník Chess, který má na svědomí smrt policejního šéfa. Chess po odhalení své identity svalí vinu na Vince a pošle na něj své bezpečnostní týmy. Akce vrcholí explozí a všichni se domnívají, že Vince je mrtev. Ten ale přežije, přidá se ke kočovnému cirkusu, jehož vůdce Max (Keith David) ho naučí, jak ovládat speciální černý plášť a používat jej proti svým nepřátelům. Vince si začne říkat The Cape, podle oblíbeného komiksového hrdiny svého syna a hodlá se pomstít Flemingovi a očistit své jméno, zničit korupci ve městě a dostat zpátky svůj život a rodinu. (MishalaMtG)

kailik

Naprosty souhlas s Norzogem. Prvni polovina prvniho dilu me celkem i bavila, ale pak se to zaclo tak neuveritelne rozjizdet, ze se behem druhy pulky stalo vsecko, co by se ocekavalo v prubehu cele serie..Prislo mi to jakoby se serial chtel tvarit strasne cool a paradne, ale vubec se tak nedelo.. Moc to nezachrani ani hot Summer Glau. ()

Deimos

TV/// Obsazení 7/10 Děj 8/10 Hudba 7/10 Akce 8/10/// PLUS: Summer Glau opět potěší, David Lyons je celkem sympaťák, působí to komiksově, což je příjemná změna, zápletka je zajímavá (neříkám originální), akce je dobře zpracovaná a natočená MÍNUS: pouze 10 dílů (sice skončili v nejlepším a příběh uzavřeli, ale...), nesmíte to brát ani trochu vážně, vlastně je to pouze taková odychovka, která ani neměla šanci udělat díru do světa seriálů./// Shrnutí: To víte, že mám rád cokoliv co je s komiksem jen trochu provázané. A v tomto případě je celý ten příběh postaven na tom, že jeden polda, ze kterého udělají mrtvolu se stane obávaným hrdinou. Takový moderní Zorro. Je to jednoduché, možná až hloupoučké, ale mě se to líbilo. Mohlo to dopadnou jako velký průser, ale podle mě se tak nestalo. Nenudil jsem se, dokonce jsem občas napětím nedýchal, takže moje hodnocení může být jen a jen pozitivní. Navíc vývoj postav byl zajímavý, takže jsme se mohli i dál dočkat nějaké solidní podívané./// Celkem 76%/// ()

Norzog

Pilotní díl: Je vidět že seriál sází na svižný scénář. Měl jsem pocit, že se vyvrcholení dočkám v prvním dílu - během hodiny tam bylo vměstnáno vše, rozjezd, zápletka, převtělení v superhrdinu, výcvik, odhalení, pomsta apod. Vše se pak zdá jen nakousnuté, nerozpracované, nedotáhnuté do konce a uspěchané. Postavy se navíc chovají nelogicky a přílišná komičnost, zvláště na špatných místech, taky moc nepřidává. Vizuál ale slušný a celkově se člověk nenudí. Uvidíme co přinesou další díly, zatím průměr. Druhý díl: Myslím, že už je jasné co očekávat. Scénář neuvěřitelně děravý a nesmyslný, seriál ani sám neví, čím vlastně chce být a většina scén je vykrádačka Batmana. ()

Yaan2

Děj je dobrý, to že je to v seriálu se dá přežít, ale prostě tomu něco chybí. Naopak David Lyons opět ukazuje, že umí hrát, stejně jako to dokazuje v seriálu Revolution, takže plus * A ještě jednu hvězdu sem přidám. Hlavně za to, jak jsem přestal mít rád Smallvile (speciálně poslední díl). Jinej komix mě teď prostě nenapadl. ()

czjezisek

Nový superhrdina? Po seriálech, kteří oslavují superhrdiny z comixů, tu máme jeden, který vypadá tak nějak.. jak to jen nazvat.. prostě jinak. Smallville je o mladém supermanovi, ale trvalo jim deset sezón než se dostali k něčemu lepšímu, superhrdinskému. Tady jsme na to čekali pouze pár minut. Víc se mi líbila druhá půlka pilotu, kdy se hlavní hrdina učí od cirkusáka a snaží se porazit největší zlo. Hlavní hrdina mi není nikterak symatický, a záporák je nemastný neslaný. Nejlepší postavou je zatím prcek z cirkusu :D Téma seriálu je ale zajímavé, ztárnění také. Pokud si to udrží stejnou kvalitu, bude to dobrý seriál. A prokletí Summer Glau s tímto seriálem zmizí :D ()

• Artworky, které se objevují během úvodních titulků, nakreslil umělec John Cassaday z Marvel Comics. (Caszidy)
  • Podle skladatele Beara McCrearyho se nahrávání hudby pro seriál zúčastňovalo až 70 hudebníků. Jde o nejvyšší počet, který byl kdy do té doby pro TV seriál použit. (Caszidy)
  • Natáčení seriálu bylo po deseti dílech ukončeno. V televizi bylo odvysíláno devět epizod, přičemž poslední desátá s názvem Endgame byla následně zpřístupněna online. (Caszidy)