Pokračování temného odkazu rodiny Valdemarů začíná tam, kde končí první díl. Ten vysvětluje temnou minulost domu Valdemarů, zatímco druhý díl se věnuje čistě přítomnosti. Hledaná žena z realitní kanceláře uniká věznitelům a nalézá ji najatý detektiv. Spolu s dalšími je pak znovu zajata, aby se stala obětí temného rituálu připraveného členy záhadné sekty a Lázarem Valdemarem, který se tak snaží osvobodit svou milovanou ženu. Díky smrti nevinných vyvolá bájného netvora Cthulhu. Tajemné krvavé rituály jsou zrádné, o tom se sekta přisluhovačů přesvědčí na vlastní kůži. V temnotách jsou stvoření daleko horší než si lidská mysl dokáže představit. (Beastmaster4)

darkrobyk

Lovecraftův svět je temný, ponurý, plný nevýslovných hrůz. Čas od času se jím některý filmař inspiruje ( Necronomicon, Re-Animator, Dagon, Volání Cthulhu, Ze záhrobí...abych zmínil ty vydařenější), leč fanoušek spisovatele trne dopředu, co z toho zase bude. Film se příjemně sune kupředu, efektní jsou vysvětlující záblesky do minulosti. Pak ale máme před sebou skupinu odsouzenců, která se chová jako stádo hovad. Osobně jsem se těšil, že budou do jednoho brutálně obětováni, jelikož sympatie si ode mne nezískal ani jeden. Strašidelnost původních povídek chybí, vydařená je tak pouze část s rituálem. Postava Cthulhu mne příjemně překvapila, i když zcela dokonale udělána nebyla - počítačově. Nechť. Ale čekal jsem bombastičtější finále a náznaky apokalypsy. Škoda. Snad se Del Toro pustí do slibovaných Hor šílenství a vznikne filmová pocta temnému spisovateli... ()

Cappuccino

Mystická časť filmu upadla tak trochu dopozadia a je už len akýmsi veľmi slabým "okrášľovadlom" deja. Povedzme, že príbeh z prvého dielu, ktorý sa zväčša zaoberal minulosťou rodu Valdemarov bol o poriadny kus zaujímavejší. I keď musím priznať, že tá hodinka a pol ubehla pomerme rýchlo. __ Ach, ty moj Azathoth, dúfam sa raz dožijem dňa, kedy Lovecraft dostane kvalitnú, celovečernú poctu. ()

Morholt

První díl mě navnadil na nabušenější pokračování a o to víc jsem byl pak zklamán. Dvojka pokračuje tam, kde jednička skončila a dovysvětluje ještě nějaké resty z historie rodu, přičemž na scéně se objevuje další reálná postava v podobě mistra hororů Lovecrafta. Ale tím to končí. Jestliže jsem čekal nějakou explozi z Pekla, byl jsem zklamán. Je tu sice nějaký řád vyvolávající démony, pořád se tady motá ta oživlá mrtvola a nakonec se nějaký ten pekelník i zjeví, ale celé je to spíš k smíchu, než aby se člověk bál, nebo byl nedejbože napjatý. A co se postav týče, tak ty jsou do jedné debilní. Tady mě Španělé snad poprvé vyloženě zklamali. 30% ()

Fr

TAJEMSTVÍ UKRYTÉ VE STÍNECH NEJDĚSIVĚJŠÍ ZE VŠECH, SE BLÍŽÍ A NARŮSTÁ....... /// Na základě vytvořený zápletky legenda pokračuje. Obřad ke kontrole démona, slovo dostanou i laciný triky a pointa, která zakončí příběh bez emocí a nesplní očekávání (z) jedničky. Přesto to beru jako zajímavej filmovej pokus o víc než o další (úplně) debilní film. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Přemejšlím, jestli se mám kamarádit s chlapem, co bere koňský léky. 2.) Jsem (nešťastně) zamilovanej do figuríny z výlohy. 3.) Posledních 100 let jsem strávil v očistci. 4.) Thx za titule ,,Ergulis“. /// PŘÍBĚH ** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ * ()

J*A*S*M

Kupodivu se mi to líbilo o trochu víc než první díl. Většina filmu už se zabývá děním v současnosti, což jsem přivítal s povděkem - protože zdlouhavá část odehrávající se v minulosti první díl zabila. On je to v podstatě jeden dlouhý snímek rozdělený do dvou epizod, přičemž obě jsou na tom kvalitativně zhruba úplně stejně. Asi jsem byl dneska v lepším rozpoložení (a očekávání od minula také poklesla), takže jsem k La Herencia Valdemar II smířlivý. Přesto jsem velmi rád, že hororové snímky, v nichž hrdinové jen tak tak přeběhnou rozpadající se (evidentně umělý) mostek a na jejichž konci se ukáže ošklivý (evidentně trikový) bubák (pardon - Cthulhu - nebo co to bylo za potvoru), jsou dnes už spíše výjimkou. ()