Parta bývalých spolužáků ze střední školy si vyrazí do hor na výlet. Jejich autobus nešťastnou náhodou srazí cikánku, která je z posledních sil prokleje. A kletba funguje až překvapivě rychle. Vezme na sebe podobu obřího ptáka Simuroca, který je likviduje jednoho za druhým. (Dlee)

Campbell

Celkem zábavné béčko od Syfy. Já když koukám na jejich filmy nečekám skoro nic. A asi proto nikdy nejsem nijak zklamanej. Na Roadkill jsem navíc nebyl vůbec připravenej už jen proto že jsem neviděl žádný ukázky ani jsem nevěděl nic bližšího. No a nakonec když jsem poprvé uviděl toho ptáka tak jsem se pohodlně usadil a začla pro mě zábava. On příběh o prokletí je sice nudnej a ne zrovna originální, ale na druhou stranu se tu neustále něco děje takže se člověk nenudí a gore a krev je poměrně kvalitní a je ho tu dost. Jen škoda že prostě ty efekty nejsou moc kvalitní Syfy umí udělat rozhodně kvalitnější, ale i tak je pro mě film aspoň průměr. ()

kingik

Mně se tento horor líbil. Hlavně měl spád a evidentně nízký rozpočet využil na maximum. Parta mladých lidí si vyjede poznávat krásy Irska a mimoděk nechtěně srazí cigánskou stařenu, která na ně s posledním vydechnutím sešle kletbu v podobě dravého mýtického ptáka. A aby to nebylo málo mají neštastníci v zádech i pomstychtivé příbuzenstvo zmíněné stařeny. A tak se dočkáme zohyzděných respektive rozklovaných obličejů a srdnatého boje s digitálním nepřítelem, který nezná slitování. Výsledkem je naprosto nenáročný horor, který sice nemá dokonale animované monstrum ani do detailu propracované masky, ale mě prostě bavil. 70% ()

oveckaoa

Tyhle filmy se nedají brát vážně a kdo je bere toho je mě líto. Parta puberťáků jede autobusem po cestě srazí cikánku co je prokleje takovým způsobem, že je má zabít obří pták (už tohle je blbost kde vzali bájného mýtického ptáka a cikánské legendy) do toho jich honí ještě naštvaní cikáni. Ke konci to zachraňují hlášky typu honí nás obří cikánský pták nebo chtěl bych být tátou a taky si vyzkoušet trojku a úplně nejlepší je jako malého mě zneužívali a byl to kluk nebo holka :-). Když to porovnám s podobnými filmy tak je to lepší než Terrordaktyl, Lavalantula 1 a 2. P.s. pro jednoho uživatele zabij se sám nebo se aspoň nerozmnožuj takové imbecily co berou vše smrtelně vážně miluji ()

Trevor

Úvod ešte ako tak zniesol filmové kritéria, kedže partia teenagerov na výlete na vidiek niekde v Írsku stretávala svojských obyvateľov vidieka (v skutočnosti obyvatelia vidieka stretávajú na výletoch v mestách svojsky zfetovaných obyvateľov veľkomiest, ale to nateraz nechajme tak), dostala sa s nimi do konfliktu a začal sa lov na nich, ale...Ale páchateľom bol tentokrát gigantický kondor zmiešaný s Pterodaktylom (multikulturizmus už aj v zvieracej ríši) a kedže dej nemal žiadnu zmysluplnú zápletku, počtom nábojov v brokovnici sa zaoberať ani nebudem a radšej ani koncom. Takže televízny film, ktorý je rozhodne najlepšie nepozerať. 10%, a to som štedrý. ()

hladass

Bývalí spolužáci se vydají na do hor... Ale protože to jsou tak trochu idioti a neumí moc dobře řídit, srazí na cestě starou cikánku, která je k jejich smůle ještě před smrtí stihne proklít... Kletba na sebe vezme podobu přerostlého mýtického ptáka, do toho se přimotá pár krvežíznivých vesnických buranů a hned je o zábavu postaráno... Digitální pták se s tím nesere a na nic nečeká... Co chvíli někomu urve ksicht, krev chvílemi teče proudem, nějaké to gore se taky najde, takže řekněme, že v rámci produkce SyFy se jedná o lehce nadprůměrný kousek, který sice kvalit Pterodaktyla nedosahuje, ale zábavný je dost... Tedy alespoň já jsem se bavil... ()

• Film se natáčel především v okolí irského hrabství Wicklow. (SOLOM.)