Šest studentů Kirinské umělecké školy jde za svým snem stát se hvězdou korejského hudebního průmyslu. (Netflix)

Zíza

Trošku blázním a dávám za 5*. Je pravdou, že ze začátku mě to zase až tak moc nebralo, a říkala jsem si, co z toho zase vyleze. Nakonec z toho vylezlo něco, co nemělo tu typickou melodramatickou stránku, kterou má snad každé korejské dorama, a dokázalo mě to ještě k tomu překvapit. Ukázalo to krásně všechny ty rodící se korejské idoly. Mělo to nádhernou písničku (I dream high), kterou jsem si zamilovala. občas mě sice štvalo, že to divně přeskakovalo, špatně sestříhané říkám si, ale jinak... paráda. Pro mou hormonální dušičku to bylo moc pěkné pohlazení. Tanec. Zpěv. Rivalita. Přátelství. I ta láska se tady řeší moc příjemným způsobem. Bavilo to a asi od 3-4 týdne vysílání jsem se strašně moc těšila na další díly. Máte rádi kpop? Berte všema deseti. Máte rádi kdorama? Berte taky. Ty odkazy..! (Cinderella's Sister, Boys Before Flowers... taky tam u konce hrála Rainova písnička... potěší, když to poznáte ^^) Ne, berte všichni, překonejte začátek, a pak jestli se nebude líbit, není to pro vás (což je jasné... :-D). Těžko říct, komu to mohu doporučit, protože to má něco do sebe. Sakra, pro rok 2011 mají v Koreji nasazenou dorama laťku hodně vysoko. Slabší 5*. Přeloženo. ()

Radek.SCH

Na dvou věcech je postavena korejská kinematografie: romantika a melodrama (dobře, sem tam nějaká ta kriminálka). Neříkám, že to Korejcům zrovna nějak extra dobře jde, ale očividně se v tom vyžívají a žere to doslova každý od 38. rovnoběžky po Pusan. A když točíte v podstatě to samé pořád dokola, jednou se v tom musíte zlepšit. Tak se občas i nějaké to k-dorama dostane i ke mně, jakožto k ne zrovna seriálovému divákovi (ale když ono není v létě co dělat). Dream High spojil oba žánry dohormady, přidal k tomu trochu komedie, ale hlavně fůru k-popu a Modern dance (či co to bylo) a výsledek je překvapivě dobrá 16-ti hodinová podívaná, kterou zblafnete na jeden zátah. Opět se tu sice dostavuje syndrom korejských filmů - první půlka parádní, druhá horší, jen opakující předešlé, se spoustou recyklovaných záběrů, plné POTOKŮ slz (často neopodstatněných). Ale dobrý pocit ze začátku přebije vše ostatní. Takže pokud vám nevadí křečovitá romantika (stejný trojúhelník jako v Twilight, Hunger Games, Vampire Diaries nebo You're Beautiful) s hrdinkou, která 16 dílů řeší "koho z těch dvou," pak nakonec budete spokojení s parádními tanečními scénami, slušným popíkem, dobrými vtipy a učitelem, co vypadá jako vrah. Doporučuju.- 80 % ()

Georgiana

Začalo to jako perfektní oddychovka, která se už od prvních minut sledovala jedna báseň, kdy jsem zbaštila hned několik dílů za sebou, takový podmanivý příběh zaobalený do příjemné nadsázky.. /Hlavní hrdinku byste zpočátku sice nejraději profackovali, ale později poznáte, co se za její tvrdou slupkou skrývá, tak jako to poznali hlavní hrdinové :). A místo na hozenou botu si zavzpomínáte nad tím, jak škrondala v krabičkách od kapesníků../. Bohužel >_< kolem 10. dílu ta story hodně spadla, v souvislosti s hlavním hrdinou (známe ty korejské problémy..), s cílem příběh zdramatizovat, mě to však nechalo úplně chladnou a do 13. dílu jsem přemýšlela proč to takhle zpackali.., nicméně pak nastal jiný zlom a příběh mě opětovně začal zajímat, uf! Takže z toho nakonec vybruslili poměrně obstojně. Ve stručnosti je to takový balík "vše v jednom" zahrnujicí tanec, zpěv, lásku, smutek, hon za úspěchem atd. Tak pokuď chcete vypnout a ne filozofovat, tak toto by mohlo obstát. /Pozor na české titulky, ty raději ne../ ()

kubka4

Dream High je trochu jiný, než většina korejských seriálů, které jsem zatím viděl. To ale rozhodně není špatná vlastnost. Naopak bylo dobré trochu si oddechnout od té emoční zátěže, která sice dělá tyto seriály tak výjimečné, ale díky tomu je někdy náročné je sledovat. Ne, že by se v Dream High nevyskytovaly emoce (bylo jich tu hodně), ale celkově na mě působil spíše takovým odlehčeným způsobem. Milovníci K-popu (jako např. já) si přijdou na své. Vždyť sledovat své oblíbené hvězdy, jak se dostávají na pomyslný vrchol a jaké strasti a překážky je na té cestě mohou potkat, to musí zaujmout každého fanouška. Suzy, IU, Eunjung (Elsie) a další... To je jen několik příkladů hvězd, které zde uvidíte, a že to stojí za to... Příběh je opravdu zajímavý a napínavý, zároveň ale nechybí nějaký ten vtípek a hlavně dokáže překvapit. Některé části příběhu, nebo i některé postavy se vyvíjely naprosto odlišným způsobem, než jsem očekával... Díky tomu, že se celý příběh točí kolem umělecké školy, tak nemůže chybět výborná a moderní hudba. Už teď, jeden den po zhlédnutí, se mi začíná po Dream High stýskat... "Mám sen. Věřím v něj." - 100% ()

ainny

Ou, to zase bylo spotřebováno plato kapek na umělé slzy. Brečeli kluci, holky i starší a pokročilí. Ale přesto to nebylo na závadu, protože to vyvážila místa, kdy jsem se prostě musela smát nahlas. Místa, která mě strhla, že jsem zapomínala dýchat a místa, kde jsem byla neskutečně naštvaná (no ano, pochopitelně jsem fandila tomu druhému). Jenže to naštvání mi vydrželo jenom chvilku. Protože Dream High patří k seriálům, u kterých se Korejcům opravdu povedl konec. OST dobré, ale zase mi nepřišlo nějak extra výjimečné. Už jsem slyšela lepší i u seriálů, které nebyly hudební. To ale napravilo obsazení, které mi neskutečně sedlo. Ústřední šestice + hlavní trojice učitelů, to byla nádhera. Všichni svoje role hráli skvěle a hlavně s chutí. Užila jsem si to a repríza je už v téhle chvíli téměř na 100 % jistá. ()