Klasická filmová pohádka s Evou Vejmělkovou o přátelství, lásce a velké životní zkoušce! V klášteře žije mladík, kterému se všichni posmívají pro jeho nehezkou tvář. Je sirotek a u jeptišek pracuje jako pacholek. Jednoho dne se v klášteře objeví černý rytíř a vypráví chlapci o tom, že hledá ztraceného prince, kterého panovník zaslíbil dceři sousedního vládce. Mladík pojme myšlenku, že on je tím ztraceným královským synem a vydá se na hrad, kde žije jeho vyvolená. Krásná princezna je slepá, ale právě proto si dokáže zamilovat chlapcovu vnitřní krásu. Dva mladí lidé se do sebe zamilují, lásce však nepřeje dívčin otec, a tak pár čeká velká zkouška… (oficiálny text distribútora)

Prubner

Scénář je napsán dost neuměle, dialogy jsou hrozné, motivace některých postav mi uniká a navíc zůstává dost otázek nezodpovězených. Co se stalo se skutečným Bohumilem ? Zabil Reglindin otec skutečně Bohumilova otce ? A pokud ano, proč není jako záporná pohádková postava potrestán ? Realizace je hodně nenápaditá a rozpočet byl viditelně minimální. Eva Vejmělková je krásná, ale tu slepotu jsem jí nevěřil ani na okamžik. Mihne se tu i mladičká Tereza Pergnerová a v roli dívčina otce můžeme vidět Rolfa Hoppeho, který hrál krále ve Vorlíčkově Popelce. ()

Mariin

Ta jedna hvězdička je za vizáž Evy Vejmělkové, jinak není co ocenit. Východní Němci prostě pohádky neumějí, pokud ve filmu vůbec něco umějí (fuj, když vzpomenu na jejich indiánky s Mitičem!...)...Zde např. jejich podání ženského kláštera v Durynsku začátkem 9. století hraničí s úchylkou. Odpovídá skutečně protestantským, či rovnou ateistickým blasfemiím... ()

parabellum

Podprůměrná pohádka o chlapci vychovávaný v klášteře který se dozvěděl, že je synem krále a je mu zaslíbena princezna. Nikterak zajímavý děj, herecké výkony dosti pokulhávají a výprava také není slavná. Pusťte si raději O Janovi a podivuhodném příteli. ()

• Natáčení probíhalo na Panské skále. (Janek2002)