Tento příběh se odehrává ve čtrnáctém roce období Tenpō (1830-1844). Život v Japonsku je pro mnohé nesnadný. Zemi zachvátil hladomor, lidé byli nuceni se uskromnit a mnozí z těch, kteří doposud žili v chudších provinciích, hromadně odcházejí do Eda, v domnění, že si alespoň tam budou schopni opatřit obživu. Některé věci se však ani v těch nejkrušnějších časech nemění. I v této době totiž existují ayakashi (nadpřirozené bytosti), kteří nejsou schopni žít v souladu se světem lidí, a tak mnohdy dochází k nebezpečným střetům. A právě v Edu se nachází i čtyřicetiletý Ryuudou Yukiatsu, ukrývající se před svojí minulostí. A co že zapříčinilo jeho skrývání se? Yukiatsu totiž patří mezi jedince obdařené „ayagami" – nadpřirozenou mocí, jež svému nositeli umožňuje zjistit pravé jméno ayakashi, a tak je porazit. On s tím však nechce mít nic společného. Však právě proto utekl před pětadvaceti lety ze své domoviny a vydal se cestou potulného života. Jenže ať chce či nikoliv, to, kým je, nemůže popřít. (EMIA)

Cassandra

Výborné postavy (hlavní hrdina je dospělák, žádný studentík, a líbila se mi i tanečnice Saizou) dělají tenhle seriál. Vyzdvihla bych ještě hudbu a i animace má leccos do sebe - vypadá krásně starosvětsky a to se k lehce mytologickým příběhům docela hodí. Čistě teoreticky se jedná o starý dobrý boj s příšerami, ale jen na první pohled. ()