83. Annual Academy Awards

Rozhovor 14
Publicistický
USA, 2011, 180 min

Účinkujú:

James Franco, Anne Hathaway, Oprah Winfrey, Jeff Bridges, Sandra Bullock, Marisa Tomei, Halle Berry, Alan Menken, Randy Newman, Robert Downey Jr. (viac)

83. ročník udílení prestižních cen Americké filmové akademie za rok 2010 proběhne v Hollywoodu 27. února 2011. Diváci HBO mohou sledovat přímý přenos v pondělí 28. února ve dvě hodiny ráno a ten samý den ve 21 hodin bude uveden devadesátiminutový sestřih slavnostního galavečera.  Při výročním udílení prestižních cen Americké filmové akademie se již po třiaosmdesáté rozzářený sál zaplní leskem a elegancí filmových hvězd a hlavně napjatým očekáváním. Diváci HBO mají možnost zažít tuto neopakovatelnou atmosféru v přímém přenosu a být u toho, když se začnou předávat zlaté sošky zvané Oscar® za rok 2010. Tím okamžikem bude pondělí 28. února ve dvě hodiny ráno. Filmoví fanoušci, kteří nebudou moci sledovat přímý přenos, mají ten samý den ve 21 hodin možnost shlédnout devadesátiminutový sestřih slavnostního galavečera. (oficiálny text distribútora)

Rozhovor 14

H34D

Mnohé stížnosti na příliš rozverné a nefungující moderátorské duo mě na půl míjejí, možná nepředvedli nic extra, možná se nezapíšou do historie jako Ricky Gervais, ale večerem nás zvládli provést jakž takž sympatickým a osvěžujícím způsobem. Napětí z udělování cen bylo však mírnější, nejspíš díky slabšímu osobnímu vztahu k tehdy nominovaným snímkům... 6/10 ()

E=mc2

najslabší OScar čo som kedy videl a to som ho pozeral až do pol 6 ráno. Inak nevšimli ste si že zabudli dať cenu za celoživotné dielo? Len to tam ukázali a potom sa ku tomu už nevrátili.. A ten príšerný dabing na HBO sa nedal ani vypnúť..len samé eee aaa..keď to nevedia preložiŤ nech sú aspoň ticho a nekazia to eee AAA Jediné plus, krásne pódium Absolutny nesuhlas s vysledkami za kameru a hudbu. Kamera Deakins mal ju najkrajsiu zo vsetkych..a hudba hádam Zimmer ()

robbiee

[imdb: 6.2/10] | me: Určite viac ma bavila dvojica Martin - Baldwin. Možno je "fresh" nechať to celé na mladých, ale ja vravím, že skúsenosti sa odzrkadľujú v mnohých smeroch, pričom jedným z nich je aj humor. Netvrdím, že účinkovanie ústrednej dvojice Franco - Hathaway bolo vyslovene nudné, to nie. Ale už len v porovnaní s minulým rokom to bolo viac strojené a silenejšie. Samotné výsledky ma vôbec neprekvapili a viacmenej sa stotožňujem s jednotlivými cenami, hoci ja by som Inception-u určite pridal ešte nejakú z hlavných sošiek. Ďakovačky neboli ničím výrazné, štandard. Ale to čo ma ozaj dostalo bola scéna. Musím povedať, že celkové audiovizuálne prevedenie tohtoročného Oscara bolo veľmi premyslené a premakané a pôsobilo celkovo veľmi príjemne. ()

heyda

Spíše zábavné, než vážné. Nicméně americký humor je mi takhle mnohem milejší, než když se pokouší naši moderátoři o vtipnost na předávání Slavíků, Andělů, Miss ČR apod. Jsme prostě suchaři. V tomhle je mi americký národ velmi sympatický, že se nebojí vstát a tleskat, že se nestydí zasmát se z plného hrdla. Jojo, máme se stále co učit... Anne Hathaway byla kupodivu dobrou volbou a dokázala, že je i vynikající zpěvačkou. Ale tomu se já ani nedivím. James Franco byl docela suchej, Anča to za něj celou dobu táhla. Ale není se čemu divit, tak trochu doufal, že ta zlatá soška zacinká, takže nervozita určitě fungovala a soška nakonec bohužel nezacinkala. Tak snad jindy Franco ;-) ..........(pozn. stejně jako uživatel N.Strauber se nemůžu smířit s Oskarem za chabou hudbu v Social Network a za podprůměrný vedlejší herecký výkon Melissy Leo ve Fighterovi) ()

Ferry

Děkuji ČSFD za zprostředkování dalšího ročníku předávání filmových cen, které jsme měli možnost zkouknout v kině světozor. Letošní ročník byl plný překvapení, některých méně příjemných než jiných, ale to už k oskarům patří. Humoru bylo na scéně dost, avšak už tu byly mnohem zábavnější moderátoři a jejich show. ()

• Šou si v Amerike pozrelo len 37, 6 milióna divákov, čo je o 3,7 milióna menej ako rok predtým. (Hystory)
  • Anne Hathaway sa v priebehu noci osemkrát prezliekla, z toho počas živého vstupu 6x. (Hystory)
  • Anne Hathaway a James Franco boli najmladšou hostiteľskou dvojicou v histórii Oscarov. (Hystory)