Tanečná akadémia

• Česko Taneční akademie (viac)
Dráma / Rodinný / Tanečný
Austrália, (2010–2013), 26 h 29 min (Minutáž: 24–25 min)

Kamera:

Martin McGrath

Xenia Goodwin, Alicia Banit, Dena Kaplan, Jordan Rodrigues, Tara Morice, Thom Green, Tim Pocock, Isabel Durant, Thomas Lacey, Kip Gamblin, Keiynan Lonsdale (viac)

Pätnásťročná Tara Webster vyrastala na farme na austrálskom vidieku a už odmalička snívala o kariére baleríny. Po prijatí na Štátnu tanečnú akadémiu je plná nadšenia. To z nej ale opadne vo chvíli, keď zistí že na tréningoch má čo doháňať a že v Akadémii nejde len o tanec ale o mnoho viac. (oficiálny text distribútora)

Minoka

První řada seriálu: Říkám tomu mé australské seriálové prázdniny - Není to něco jiného, než co nám servírují v americké továrně, nicméně, je to zde zaobaleno jiným způsobem a podáváno s jinou omáčkou. Není to vtíravé...ale ke konci série už to bylo kapku rádoby poučné. Jsem zvědavá na druhou řadu :-) Druhá řada seriálu: Viděno sice bez titulků, ale snad jsem porozuměla hlavním věcem správně :-) Stále mám dobrý pocit z celého seriálu. Ve dvojce se seriál vydal trochu jiným směrem, ale stále jsem byla spokojená...a za strhující konec (zhruba poslední tři díly) dávám pomyslné body navíc. Už se těším na třetí řadu! :-) Ale obávám se, že ,,strhující konec,, (nechci spoilerovat) bude mít neblahé dopady na pokračování..ale snad se pletu :-) ()

anicca

Asi najotravnejšou postavou je tu sťaby hlavná hrdinka Tara. Dedinčanka ktorá sa dostala na akadémiu...Je to množstvo tanečníkov, ktorí ale zároveň nie sú herci a je to aj vidieť. Tara otravná, neviete nikdy či sa smeje alebo plače. Predstaviteľka Abigail je suverénne najhoršou herečkou. Ale mnohí ďalší sú v jej tesnom závese. Inak ide o pekný projekt, kde je toho veľa čo riešiť: medziľudské vzťahy, tvrdú drinu, kariéru.. Rozhodne príjemné na oddych. ()

ABLABLABLA

Viděny první 2. série a rozkoukána 3. Tak jo, tohle můžu. Příjemný odpočinkový seriál s pro mě /a myslím, že pro většinu tady/ neznámými tvářemi z tanečního (nejen baletního) prostředí. Ať člověk chce nebo ne, tak se s postavami sžije a jejich dramata prožívá s nimi. Co si budeme nalhávat, první série se tak pomalu rozkoukávala, lehce načrtla charaktery a hodnotila bych ji asi 3*. Druhá série mě za to nadchla. Konečně hlubší pojetí postav, více akce, ještě více krásného tance, konečně tam začaly být pořádně propletené ty vztahové linie, což u teen seriálu prostě musí být a mě to baví. No a konec série (SPOILER) byl naprosto strašný. Jakože byl perfektní, ale tak smutně to skončilo. Sammy tam byl prostě nejlepší postava a oni ho oddělají pfff.. (Konec SPOILERU). Takže tahle byla n 4* rozhodně. No a třetí série je zatím docela dobře rozjetá, ale bez Sammyho už to není ono. Zatím se mi podařilo sehnat jen 6. dílů, tak uvidím, co dále. Každopádně, co se postav týče, nejradši jsem měla Sammyho. Potom je perfektní Abigail i Kat. Z Christiana si zase ucikávám do kalhotek. No ale třeba Ethan mi byl docela dost nesympatický a kupodivu Tara hlavní hrdinka je mi taky značně nesympatická a vlastně je paradox, že je hlavní postavou, bo ji tam jen trpím, abych pozorovala příběhy těch druhých. Zatím tedy 3-4*. Konec 3. série: a pokud jsem našla správné informace (no a taky podle toho jak to skončilo) je i koncem celého seriálu a to je dobře. Nechávám ty 4* a jsem relativně spokojená. Jak už jsem psala Tara mě akorát iritovala, ale zbytek "crew" jsem zbožňovala. A přiznávám, že v posledním 13. díle, jak tančili "thank you dance" mi ukápla slzička. Jinak jsem díky seriálu objevila dobrou australskou zpěvačku Jessicu Mauboy - refrém téhle je obzvlášť chytlavý a asi taky proto ho v seriálu použili, čímž se dostávám k postavě Ollieho, o které jsem zatím nepsala, ale kterého jsem taky měla ráda a jeho podivné kamarádství spíš ve stylu frenemie s Abigail. Prostě výborný taneční (a nejen to) seriál. ()

Kamca_

Na tento seriál jsem narazila úplnou náhodou jednou o víkendu na déčku. Akorát to byl jeden z prostředních dílů seriálu, takže jsem moc nevěděla, jak to celé začalo. Potom jsem asi 4 díly viděla v Rakousku v němčině a to bylo super. Pak jsem ale stejně pořád chtěla vidět ty úplně první díly, a tak jsem si celý seriál stáhla v angličtině a koukám díl po dílu postupně a nemůžu se toho nabažit. Hodně mi to sedlo. Líbí se mi hlavní herečka, co ztvárnila Taru a nejen ta. Hudba se taky moc povedla. Jsem zvědavá na další díly. Po necelé první sérii dávám zatím slušných 80% a uvidím, jak to bude pokračovat dál. ()

fifi.m

Příjemný, rozhodně koukatelný seriál. Sympatická hlavní hrdinka, každý díl jen pětadvacetiminutový, děj nijak extra napínavý, ale přesto se člověk těší na každé pokračování... V těchto ohledech mi to trochu připomíná South of Nowhere. Zatím jsem uprostřed první série, rozhodně budu sledovat dál. ()