Tak ako vždy, aj teraz má sympatický Dr. Martin Winter (Daniel Morgenroth) plné ruky práce - a to predovšetkým so svojou podarenou rodinkou. Jeho dcéra Elisabeth (Isolda Dychauk) sa napríklad chystá študovať na prestížnej hudobnej internátnej škole, no najprv musí úspešne zložiť mimoriadne ťažké skúšky... Jej sestra Marie (Lea Fassbender) sa zase rozhodla vziať na svoje plecia správu domu Erininej (Eva Habermann) nebohej tety na malebnom ostrove Abbey Island, kde sa jej však už hneď v prvú noc prihodí čosi zvláštne a tajomné! Najviac starostí však Martinovi robí jeho krásna manželka Erin, ktorá je aj v siedmom mesiaci tehotenstva až závideniahodne akčná - a až zarážajúco naivne presvedčená, že aj po pôrode bez väčších problémov dokáže zosúladiť starostlivosť o novorodeniatko s chodom ovčej farmy. Martin to ale vidí inak, a tak sa aj napriek tomu, že im celá rodina a všetci priatelia – a najmä Anne (Kathi Leitner) a Peter (Klaus Wildbolz) O'Mallyovci -, prisľúbili pomoc a podporu, rozhodne vo svojej práci trochu zvoľniť tempo. Na jeho veľkú smolu sa ale nad šťastím jeho malej rodinky sa však začnú nečakane zbiehať mraky... (oficiálny text distribútora)

StrixCZ

V rámci žánru překvapivě snesitelné. Zachyceno u babičky a mezi různými Ordinacemi, Ulicemi a telenovelami má tohle ještě celkem hlavu a patu. Samozřejmě je to místy naivní a osobně mě dost ruší do Irska nezapadající němečtí herci hrající "Iry" (strávil jsem v Irsku přes 2 roky, tak to vidím na první pohled) - nebýt tohoto nedostatku, možná bych dal i tři. Každopádně poměrně neškodná záležitost, která mi narozdíl od některých jiných televizních "skvostů" jako kulisa alespoň nekazí chuť k jídlu. ()