Je svátek - "růžové pondělí" a na klinice je všechno vzhůru nohama. Na kliniku je shodou okolností přivezen jejich vedoucí lékař, Prof. Dr. Kortner. Ten je sice jeden z nejlepších, nejúspěšnějších a nejvlivnějších kapacit této kliniky, ale součastně nejméně oblíbený v kolektivu. Je znám široko daleko svou pověstí tyrana. Ne nadarmo se říká: „ Neštěstí nechodí po horách, ale po lidech“, a ani ten největší génius není uchráněn od zdravotních problémů. Je odkázán na nemocniční lůžko a na pomoc svých kolegů. Sarah náhle pocítí závan naděje….Čas pomsty nastává…. (oficiálny text distribútora)

rikitiki

Němci neumí točit komedie. To je mnohokrát dokázaný fakt. Otázka je, proč se o to stále pokoušejí. Může za to vytrvalost nebo pomstychtivost? V případě tohoto filmu sázím na druhou možnost. Marné pokusy o vtip navíc film vzdal ještě před polovinou a řídký děj nahrazoval dlouhými, skoro dokumentárními záběry z lékařské pohotovosti. Skutečnost, že se příběh odehrává v době karnevalu, byla rychle zapomenuta a nahradily ji těžkotonážní úvahy o zodpovědnosti lékařů. Abych se na to podívala znovu, musel by mi režisér koupit nejmíň metr tupláků! /12. 1. 14./ ()