Tajemství ukrytá pod hladinou

Réžia:

Scenár:

Kamera:

Tomáš Juřička (rozprávač)

Režisér a kameraman Hugo Habrman je expertem na natáčení záběrů pod vodou. Ale ne pod mořskou hladinou, specializuje se na záběry života našich vod. Dokáže se svou speciální technikou čekat spoustu minut na štiku, stejně jako na chrostíky nebo koljušku. Objevuje a mapuje tak pro nás, suchozemce, zvláštní a nečekaný podvodní svět. Jak se líhne vážka, kdo je to koljuška, proč má ropucha šňůry perel? Nechme se unášet proudem. (oficiálny text distribútora)

rakovnik

Velice oceňuji každý počin, který přibližuje naši přírodu. Navíc, když se jedná o mou milou vodu. Chápu, že filmaři natočili pstruhy, štiky, kapra, ale kde vzali mníka a další rybky, to obdivuji. Dokument jako takový není úplně na 5*, chybí mu nějaký koncept, pevně stanovený scénář, protože jsem neodhalil, odkud a kam filmaři směřují - po rybě následuje hmyz, pak řasa, poté opět ryby, obojživelník, z řeky na rybník, pak zase potok atd. Ale krása záběrů přímo z našich vodních toků a nádrží tento nedostatek vyvažuje. ()

blitzer

Velice zdařílý dvojdílný dokument o podvodním světě v českých řekách, rybnících a tůních, který vyniká zejména naprosto dokonalou kamerou. Když si navíc představím kolik materiálu museli tvůrci natočit, aby získali 50 minut použitelného materiálu... na české poměry opravdu špičkový a nevšední projekt. Příjemná je i doprovodná hudba a samozřejmě průvodní slovo, ze kterého jsem se dozvěděl plno zajímavého. Doporučuji nejen rybářům. ()

type_B

Velice hezky natočený dokument. Nebál bych se říci, že vizuální stránka je skvělá. Škoda, že autoři neukázali ještě více druhů ryb. Možná nezaznělo, že ani kapr není původní český druh. Byl importován z Asie. ZDROJ ()