Chytré a intimní drama představuje Chrise Pinea coby ukecaného prodavače Sama, kterému je něco přes dvacet a jehož svět se zhroutil ve chvíli, kdy se dozvěděl, že jeho otec náhle zemřel. Proti své vůli se musí vypravit domů, dát do pořádku otcův majetek a znovu navázat kontakt se svou odcizenou rodinou. V procesu plnění otcovy poslední vůle odhalí Sam šokující tajemství, které obrátí jeho svět vzhůru nohama: má třicetiletou sestru, o které nikdy neslyšel (Elizabeth Banksová). Jak se vyvíjí jejich vztah, je Sam nucen přehodnotit vše, co si myslel, že ví o své rodině - včetně svých vlastních životních rozhodnutí. (HBO Europe)

Hpatrik

Příjemné, skvěle napsané a sympaticky obsazené drama. Přesto ale neosloví tak, jak by člověk čekal - jejich postupné sbližování bylo v pořádku, ale to jakým způsobem upozadil svůj dosavadní život, přítelkyni a hlavně jak ignoroval zásadní pracovní "komplikace" mi nepřišlo příliš uvěřitelné. Mimochodem, pěkná hudba od A.R.Rahmana. O tom že má Alex Kurtzman talent ale nepochybuju. ()

sNeDy

Vztahovka. Nic víc, nic míň. Většinu času s nadhledem (kterému dáváme bye-bye v závěrečných minutách), koukatelnými herci a pěknou kamerou, navíc ozvláštněním v podobě ústřední dvojice, kdy tu primárně nejde o dívku a chlapce, ale o brašuleho se švestr. Dějiny filmařiny se nepřepisují, ale mozkové buňky to po milionech nezabíjí. ()

david666

Podle mě se jedná o kvalitní vztahové drama s celkem originálním a zajímavým námětem. K tomu si připočtěte solidní herecké výkony. Od počátku jsem se těšil (a byl zvědavý) jak Liz (která tady mimochodem je fakt kočka) zareaguje na odhalení Chrise Pinea. A už kvůli této scéně musím říct, že film má silné momenty. Ač chlap, vyloženě jsem chápal její zklamání a vlastně i ponížení. ()

venison

Ač nemusím přeslazené frajírky v hlavní roli, na Chrise Pina jsem si po pár minutách filmu zvykla.. Zejména díky charismatické ženě mnoha tváří Elizabeth Banks a jejím sympatickém synovi.. Zápletka filmu byla příjemně vymyšlena a jako celek fungovala znamenitě.. Okořeněno vedlejšími rolemi dvou skvělých hereček - Olivie Wilde a Michelle Pfeiffer.. Hodně silné drama jedné rodiny, která se více než se smrtí otce, vypořádává se životem s ním či bez něho.. Kupodivu to nebylo ani moc přeslazené, i když autoři brnkali na city co se dalo.. Pěkný film k zamyšlení :-) ()

castor

Je to civilní rodinné drama, hraje tam hned několik slušných mladých herců i stárnoucích stálic a je režijním debutem velkého scénáristy. S takovou pověstí k nám Lidé jako my ze zámoří přicházeli. Jenže kdo by čekal chyby v režijní práci, bude se mýlit. Pokud někde Alex Kurtzman šlape vodu, tak právě ve scénáři. Řemeslo totiž od svých kolegů odkoukal vcelku solidně, na pořádné vykreslení charakterů i děje holt už ale zřejmě nezbyl čas. Samolibému Samovi přistane v rodném městě po smrti otce na stole stodolarovkami nacpaná taška. Určená je však jeho nevlastní sestře a jejímu synovi, o kterých neměl ani potuchy. A role kurýra se Samovi dle očekávání nezamlouvá. Klasické dojemné drama o velkoměstském navrátilci má samozřejmě jasně narýsovaný děj. „Doma“ po Samovi slídí potravinářská inspekce, přítelkyně (nevyužitá Olivia Wilde) naštvaně odjíždí, frajírek se pomalu mění v citlivého lidumila, za rohem číhá poplácávání po ramenou a nezávadný humor… Blízký spolupracovník J. J. Abramse prostě jen odškrtával položku po položce a bylo mu tak trochu jedno, jak to bude na diváky působit. Nepomůže tomu ani ráznější postava bývalé alkoholičky Elizabeth Banks, která má co dělat, aby znovu nesklouzla ke skleničce martini a která roztahovala nohy na počkání, až z toho vzniknul další dědic producentského „bohatství“. Tak či onak, Kurtzmanův debut nakonec dokáže zaměstnat divákovy smysly, ten nebude přemýšlet, že by měl spíš začít utírat prach, nebude se ani cítit hloupě za dialogy nebo předvídatelnou zápletku, takže fakt, že Lidé jako my prošuměli zaoceánskými kiny bez povšimnutí, je nakonec docela škoda. ()

• Hlavním asistentem při výběru lokací byl Čech žijící několik let v Los Angeles Pavel Štěrba. (PauloZ)
  • Hilary Swank četla scénář a projevila zájem o hlavní roli, nakonec ale z projektu odstoupila. Další kandidátkou byla Amy Adams, dala však přednost své rodině. Roli pak mohla ztvárnit i Rachel McAdams. (Freshoun)
  • Príbeh je inšpirovaný skutočnými udalosťami, ktoré zažil sám režisér, keď stretol svoju nevlastnú sestru, žijúcu s inou rodinou až po dosiahnutí svojich 30 rokov. (Laslo)

Další Star Trek míří do vesmíru

Další Star Trek míří do vesmíru

30.06.2014

Scenáristické duo Alex Kurtzman a Roberto Orci, které sepsalo třeba Transformers, Abramsův Star Trek nebo Amazing Spider-Mana 2, se vydává na režijní dráhu. Ne však pohromadě, každý z pánů dostal… (viac)