Bankový lupič Franck Adrien utečie z väzenia, aby ochránil svoju rodinu a zastavil bývalého spoluväzňa, pedofila a sériového vraha Maurela, ktorý mu uniesol dcérku a nastražil naňho stopy svojich nových zločinov. Polícia, ktorá je Franckovi v pätách, neverí jeho odkazom a považuje ho za verejného nepriateľa číslo jeden. Čo sa stane, keď zúfalý väzeň na úteku, polícia aj šialený pedofilný vrah prekročia všetky hranice a zájdu priďaleko?
Franck Adrien si vo väzení odpykáva trest za vylúpenie banky. Keď sa dozvie, že jeho manželka je vo finančnej tiesni, zverí sa svojmu priateľovi, s ktorým zdieľa celu, kam uložil korisť zo svojej poslednej lúpeže. Spoluväzeň Jean-Louis Maurel, ktorého majú čoskoro prepustiť na slobodu, mu sľúbi, že sa o jeho rodinu postará a finančne jej pomôže. Franck si myslí, že mu môže dôverovať. Až neskôr sa dozvie, že Maurel je psychopat, pedofil  a sériový vrah, ktorý presvedčil súd o svojej nevine a ten ho oslobodil. Začne sa báť o bezpečnosť svojej manželky a dcérky. Rozhodne sa z väzenia utiecť a Maurela zastaviť. Lenže Maurel nie je žiadny hlupák a všetky stopy svojich ďalších zločinov nastraží tak, aby viedli k Franckovi. Policajný tím na čele s Claire Linnéovou je Franckovi neustále v pätách. Franck sa  snaží Maurela vypátrať a očistiť svoje meno, ale polícia jeho odkazom neverí a myslí si, že práve on - väzeň na úteku - je verejný nepriateľ číslo jeden. Napokon príde k najhoršiemu a Maurel unesie Franckovu  dcérku... (TV JOJ)

MartinezZ

Standard, u kterého mi vadilo příliš mnoho nereálného štěstí, náhod a abnormálně nelogické neschopnosti policistů (v některých, do očí bijících případech). Navíc, ten námět, děj a zvraty mi přišly nějaké povědomé, ačkoliv si nemohu vzpomenout odkud, takže jsem měl místy lehké Déjà vu. ~~~ V každém případě, spíše než film, mi to přišlo jako dlouhá epizoda nějakého krimi seriálu, pilot nějakého seriálu, v hlavní roli s ex-pařížskou policistkou, jejím šéfem, do ní zblblým kolegou a pár parťáky, kteří se čas od času v seriálu obmění (povýší, zemřou, propustí je...). Pilot seriálu nebo alespoň jedna z epizod třeba desetidílné minisérie rozhodně za ****, protože by se tady lehce načrtnuté mohlo dál rozvíjet. Ale protože jde o samotný film, na víc než *** to nevytáhnu a to i když se mi líbily a hezky poslouchaly závěrečné titulky. ()

LuciusWlk

Francouzi se pokusily smotat akční snímek plný akce a srdcervoucích témat. Bohužel, se tak troch zamotali do vlastních myšlenek. Je zde až dost nelogických momentů chtě nechtě zesměšňujících jejich vlastní polici. V hlavní roli "Leskotka" před dvaceti lety, dobrák, který asi omylem vykradl banku a jeden úchylný masový vrah. Působilo to na mě spíše jako pilot k seriálu. Žádný akční zázrak se nekonal. ()

Pepinec

Francouzská elegance došla vrcholu, neboť dokázala z kriminálníka udělat hrdinu a vzor ctnosti. A navíc nesmrtelného, protože během těch sta minut by i kočka chcípla tak šestkrát. Ovšem, nehledě na kvalitu a spád celé té jízdy, za tu pravou nebezpečnou kořist považuju Alici. Kdybych takovouhle Alici měl v naší ulici, roztrhám pas, spálím krosnu a do deseti minut by ze mě byl usedlík. ()

Lukoboss

Francouzský kriminálky si prostě drží vysokej standard, vždycky to má nějaký svoje kouzlo (a nemusí to být zrovna francouzštinou) a je to něčím jiný oproti americkým odrhovačkám. Úchyláckej padouch je tady přímo ukázkovej, klaďas je zároveň antihrdina a sličná vyšetřovatelka se nebojí jít proti proudu. Pak nezbývá, než to celý dobře uchopit, posadit do příjemnýho prostředí a máme z toho velice solidní snímek. ()

anderson

Bankový lupič stvárnený skvelým hereckým chameleónom Dupontelom je vlastne sympatická hlava rodiny, ktorá po prepustení plánuje svoje poctivo ukradnuté 2 megáče investovať do francúzskej variácie amerického sna. Má však smolu, keďže kvoli ukrytému lupu naštval pomerne dosť ľudí, ktorí ho chcú vidieť mŕtveho. A aby to nebolo málo na cele s ním sedí "chcípák" z ktorého sa vykľuje (fakt slizký) sériový vrah dospievajúcich dievčat. Svižný akčný triler pri ktorom som doslova fyzicky trpel s húževnatým hlavným hrdinom však takmer do odpadu pošle absolútne tupý a nebezpečne dementný záver, pri ktorom sa mi na pár sekúnd pozastavil zdravý rozum. (2.3.2012) ()

• V 39. minutě se ve filmu objeví český nápis "Pozor, rozmrazovací postřik", přesto že se děj odehrává ve Francii. České popisy jsou pak k vidění i na billboardech, konkrétně například "Nový Seat Ibiza". (Snorlax)
  • Film se točil i v Praze na magistrále, na přemostění kolejí z Masarykova nádraží a okolo něj. Herci skákali na trafostanici, která byla na konci nástupiště postavena jen pro tento účel (aby mohli přeskočit na zastřešení) a celá ta scéna, kdy herci běží po zastřešení nástupiště, se točila na Masarykově nádraží, jen se přelepily tabule s názvem stanice. (xyeti)