Tina Turner: Live 2009

všetky plagáty
Hudobný / Dokumentárny
USA, 2009, 60 min

Tina Turner

Tina, vlastním jménem Anna Mae Bullock, od roku 1957 zpívala v duu Ike and Tina se svým budoucím mužem. Rok nato se vzali, měli čtyři syny, postupně nahráli kolem padesáti desek proměnlivé kvality a stylového zaměření: od rhythm & blues, gospelu, country až k soulu a pop-rocku.V roce 1976 se T. Turner po vleklé těžké krizi se svým mužem rozvedla. S kriminálními okolnostmi rozchodu se svěřila v portrétním dokumentu odvysílaném ČT před několika lety. Tinu charakterizuje živočišně útočný kontraalt, její pudové pohyby bičují erotickou atmosféru koncertů. Měla vliv na J. Joplin i A. Franklin, vystupovala v řadě filmů, spolupracovala s Rolling Stones, po své padesátce stylově přitvrdila a ve své bilanci sklízí více hitů než dřív. (oficiálny text distribútora)

moviesfan

Ač mě některé písně neoslovily (je jich vážně minimum), tak tato dáma má neuvěřitelnou energii, která dává do koncertu víc jak 100% a užívá si ho naplno. To vás musí dostat ze židle. ()

bubun

Shledávám zbytečným a poměrně nepochopitelným zařazení skladby Help do playlistu. Tato verze nebyla příliš povedená ani na původní desce Private Dancer (1984), tak proč ji zařazovat zde (že by z nedostatku balad, u kterých by si mohla Tina na chvíli sednout? To se mi ale příliš nezdá, z 80.let by určitě vyštrachala kvalitnější pomalé skladby)? Nutno ale podotknout, že tato verze z roku 2009 je lepší, než ta z roku 1984. Naopak dobrým a vítaným nápadem bylo zařazení medley ze skladeb Stounů (Jumping Jack Flash a It's Only Rock'n'roll).... Povedený, poslouchatelný a koukatelný (!) záznam (se vší pompou, která k Tině Turner patří), který je zakončen naprosto šíleným akrobatickým kouskem, kdy v podpatcích tančí na velmi úzké liště (což vyvolává otázku proboha, proč??). ()

George.Camel

Kdo viděl koncert Tiny v Praze na vlastní oči, tak jako já, byl jistě nadšen i z tohoto záznamu. Tine je v něm fantastická, jedinečná, ve skvělé kondici a i ve svých letech dovede pěkně rozparádit své publikum. Největší hity její kariéry tady máte pěkně jako na zlatém podnosu. Užijte si to a těšte se, až Tina vyrazí opět na turné. To bude další bomba. ()

lapatata

Ta to teda uměla rozjet. Koncert jsem viděl na vlastní oči a můžu říct, že od první vteřiny do poslední byla celá hala na nohou a v totálním nadšení. To už se moc nevidí. ()