Stredoškolák Fujiwara Yumeji má zvláštnu schopnosť vidieť okolo ľudí farebné aury, podľa ktorých vie určiť, aké budú ich sny. Na sebe pomocou zrkadla často vidí čiernu farbu, čo značí nočnú moru. V snoch ho totiž neustále prenasleduje veľká skupina hovoriacich mačiek. Raz má takýto sen aj počas dňa a je dokonca viac živý ako inokedy. Z nebezpečenstva ho našťastie zachráni zvláštne dievča, Merry, ktoré pochádza zo sveta snov. Teraz však uviazla v skutočnom svete a nevie sa vrátiť späť. Vlastne ani poriadne nevie, kto je... (Trip)

Promo

Subjektiv

I v japoštině znamená slovo "sen" nejen to, co se vám zdá ve spánku, ale také nějakou silnou touhovizi, chtěnou budoucnost. To zamrzí, neboť být tomu naopak, Yumekui Merry by jistě nevznikla nebo by alespoň netendovala k existenci na pomezí seriálu pro prostou zábavu, kde by se jí mohlo vcelku dařit, a mentorského naučení o životních pravdách, které všichni už dávno znají, ale ti starší jimi přesto musí ty mladší krmit. Řeč je o tom snění, které přichází i ve chvílích bdění - kluci přitom navštíví lecjaké podsukní a holky jistě myslí na vaření :) Jenže o takové přízemní pudy v Yumekui Merry nejde, spíš o celoživotní cíle! A to mladým dneska chybí, asi... Potřebují povzbudit od animáku, asi... Rychleji, výše, silněji! Trochu by mě zajímalo, co přesně a jak nám Merry nakonec sdělí, ale pramálo pochybuji o tom, že podobných mouder se vyvaruje. Ve zbylém čase by ale pořád mohlo jít o zábavu kdyby: 1) se všichni zajíkavě či hyperaktivně nezpovídali ze svých naprosto obyčejných snů, 2) šlo méně o oblečky, 3) nebyly by díly v plavkách, 4) záporáci měli solidní motivaci, 5) postavy více usilovaly o splnění svých cílů, 6) souboje nespoléhaly pouze na namachrované kecy soupěřů, jejich neobvyklý vzhled a bizarní prostředí, 7) opening nebyl nesourodým kompilátem odevšaď vykradených taktů (např. píseň Haunted od Disturbed - pár akordů postřehnete), 8) nešlo o kryptoharémovku, 9) styl příliš nectil přespříliš svazující a hlavně omrzelý kánon, 10) mnoho dalších důvodů. Silné **. ()

Zíza

Merry má na začátku našlápnuto na zajímavou šou. Ale pak si asi zvrkne kotník a to, co by mohla dát; podivuhodné sny, fatasmagorie, záhady, trochu atmosféry se ničí vůní středoškolské romantické komedie. A to Merry prostě nesluší. Opět tu máme několik postav a všechny jsou podle šablony, děsivé archetypy, které na začátku nevadí, v průběhu sledování už se to ale zajídá. Anime má určitě i své klady. Hm... hudba? animace? Neoslnilo. Možná tak na začátku roztomilost hlavní hrdinky. Po 7. díle ende-šlus. ()

SonGokussj

Čekám v nějaké vyústění. Teď (7. díl) je to na 3 hvězdičkách proto, že to sice moc zajímavé není, ale bylo tam pár akčnějších scén a může se to vyvinou ještě velmi dobře. Animace se od prvního dílu podstatně zlepšila a už mi nebuší do očí a Merry má v sobě něco ukrytého. Jestli to vezmou za správný konec, třeba z toho ještě něco bude. Doufám, že ano, protože "nápad" tohoto anime je dobrý. Z -hlavních- záporů bych do této doby viděl: Naprostá idiocie Yumejiho... Většího blba je těžké najít. IQ krychle o 2,5 stranách... A dále postava toho blondýna, co stále veršuje... Prozatím (7ep) 60%. Shlédnuta celé série. Poslední díl bych nehodnotil ani jednou hvězdičkou. Spíš záporně. Celkově tedy 30% ()