Příběh filmu je zasazen do jižanského státu Missouri krátce po konci americké občanské války. Jižanská rodina Belle Shirley (Gene Tierney) přichází o pozemky na úkor nově příchozích obyvatel podporujících vítěznou stranu Severu a později je vojáky spálen i jejich dům za ukrývání vůdce jižanských partyzánů kapitána Sama Starra (Randolph Scott). Belle se však odmítá vzdát jižanských hodnot a spolu s partyzány Sama osvobodí a společně pokračují v plenění unijních měst a stávají se tak symbolem jižanského odboje. (OG_Swifty)

Flego

Na konci Občianskej vojny stále doznievajú nálady na "južanskú" samostatnosť a tento príbeh rozpráva práve o hodnotách, ktoré sa nemieni vzdať krásna Belle Starr. Osudy ju dovedú až k "partizánskemu" odboju... Nejde o tradičný western, skôr by som film charakterizoval ako dobrodružný zromantizovaný príbeh tých čias. Taktiež nejde o žiadnu výnimočnú prácu, ocenil by som však farebnú kameru a starosvetské exteriéry. Tretia recenzia. ()

OG_Swifty

Jak už tu zmínil liquido, ve 40. letech byla velká část známých postav divokýho západu romantizována a výjimkou nebyla ani žena pochybné pověsti - Myra Shirley zvaná jako Belle Starr. A podobně jako ostatní filmy na motivy osudů reálných postav, nemá tenhle film kromě jména se skutečností společného vůbec nic. Ale co jinak napsat originálního? Randolph Scott po boku řady mladých nadějných herců a hereček, pro něž to byl jeden z jejich prvních filmů jejich bohatých filmových kariér, a možná právě ta nezkušenost je z filmu vycítit a herectví ve filmu prostě nudí. Mladičká Gene Tierney je samozřejmě svojí tehdejší nevinností příjemnou podívanou pro oko diváka (a asi jí v žádném jejím dřívějším filmu neuvidím, možná ještě tak Podsvětí Šanghaje, ale to by musela být fakt náhoda), obzvlášť v barvách, ale jinak nenabízí nic moc dalšího, než její pozdější pin-up plakáty. Totálně smyšlený scénář samozřejmě nabízí nevypočitatelnou zápletku, ale vzhledem k zasazení to mohlo skončit asi jen několika málo způsoby, které si průměrný divák v půlce filmu dokáže odhadnout. Dojemný konec se mi přesto líbil a zlomil mě k tý třetí, alespoň průměrný hvězdě. ()

liquido26

Na přelomu 30. a 40. let vyprodukoval Hollywood několik westernů, které vyprávěly zromantizované a historicky totálně nepřesné životní příběhy slavných banditů divokého západu. Některé z těchto snímků se povedly, některé vůbec. Do první skupiny patří třeba westerny When Daltons Rode (o bratrech Daltonových) a Bad Men of Missouri (o bratrech Youngerových - členech Jamesova gangu). Oba dva snímky jsou černobílé a hodně akční a zábavné, takže se jim historická nepřesnost a umělé vytváření hrdinů dá odpustit. Do druhé skupiny se řadí Jesse James, Billy the Kid a také Belle Starr, kterou jsem právě dokoukal. Tyto tři snímky jsou barevné a přestože se schématicky od prvních dvou jmenovaných moc neliší mají příšerně nezáživný děj a nezajímavé postavy, nejsou akční ani napínavé a nudí. Stejně jako Jesse a Billy the Kid, tak i Belle Starr přináší hvězdné obsazení, které bohužel nefunguje. Gene Tierney, která přeafektovanou "královnu banditů" hraje sice zezačátku docela baví, ale postupem času začne ona i její postava spíš otravovat. Scott i Andrews jsou proklatě nevýrazní stejně jako jejich postavy. I přes poměrně krátkou délku (82 min) je to děsná nuda, akce prakticky vůbec žádná a tak nám tu zbývají jenom dávno překonané (a samozřejmě vzhledem k době vzniku korektně upravené) jižanské ideály a jejich konflikt s realitou a zákony, a neslaná nemastná romantická linka mezi Tierney a Scottem, jimž jsem tu lásku nějak moc nežral. ()

• Film je veľmi voľne založený na živote americkej žene mimo zákon Belle Starr z 19. storočia. (westerns)