Láska bolí

• USA Love Bites
USA, 2011, 5 h 44 min (Minutáž: 43 min)

Tvorcovia:

Cindy Chupack

Hudba:

Danny Lux

Greg Grunberg, Becki Newton, Constance Zimmer, James MacDonald, Guillermo Díaz, Matt Long, Jessica St. Clair, Steve Talley, Michelle Trachtenberg (viac)

Série medailonků o lásce, sexu, manželství a randění. Věčná optimistka Annie (Becki Newton) je osamělá mladá žena. Nyní jí opouštějí i přátelé, kteří se právě vzali. Podaří se jí najít spřízněnou duši? (lost815)

Gemini

Mám to letos v seriálech docela pestré - viděl jsem velmi dobrý kus, který ještě není dokončený (His Dark Materials). Dva kusy, co totálně promrhaly svůj potenciál a u kterých jsem se uchechtl jednou za deset minut (Avenue 5, Miracle Workers). A jeden, který je skvělý, ale má všeho všudy jen osm epizod. Tím jsou právě Love Bites, které zabily problémy s produkcí (mj. naprostá změna konceptu), termínové kolize obsazených herců a hereček, ale také (prý) osobní záležitosti showrunnerky Cindy Chupack, a ve finále nelítostné potřeby televize NBC, které chcípl jiný seriál, a tak jako výplň použila tenhle... A je to škoda veliká převeliká, protože tady můžete vidět, jak to vypadá, když scénář píše někdo, kdo přemýšlí o logice děje, a má smysl pro humor. Tři miniepizody každého dílu jsem vždycky zlehka provázané, a plné vtipů jazykových, situačních, vztahových, ale taky drobných i větších zamyšlení (druhý díl o rodičích, co přijedou navštívit svého gay syna a jeho přítele, je GE-NI-ÁL-NÍ:) ). A to obsazení je naprosto lahůdkové. Uvidíte spoustu známých seriálových tváří, mj. nepostradatelné hvězdy Zlatých Sedmdesátých, Barneyho mámu i snoubenku, sexy as hell novinářku z House of Cards, "urostlého" sympoše z Hrdinů a Alias, ale i nové a velmi schopné tváře. A co je hlavní - uvidíte je hrát něco, co nešustí papírem, a má to svůj jasný směr. Abych to s těmi superlativy nepřeháněl, asi dva příběhy mi přišly trochu "meh", ale vždycky to bohatě dorovnaly ty ostatní. Za mě velká, velká lítost, že se neurodilo víc dílů (zvlášť když hlavní linka jasně měla teprve začít), a moje vřelé doporučení. 90% ()

Pethushka

Tenhle seriál je fakt pecka! Hned od začátku mě okouzlil skvělým humorem a spoustou originálních situací. Postupem času se příběhy začínají nenuceně proplétat. Těším se na další díly. Perfecto! 4,5* ()

NinadeL

8/8 Miloučká série, ve které je každá epizoda složena z trojice volně propojených minipovídek na téma láska. Není to nic patetického, je to chytrá komedie se zajímavým obsazením. Hlavní hrdinka je těhotná, ale to dítě není její... Takže je to výhoda nebo nevýhoda jít s tímhle na rande? Jennifer Love Hewitt, Lindsay Price, Krysten Ritter, Michelle Trachtenberg nebo Frances Conroy, Anna Camp a Jaime King, ty všechny jsou tady k sežrání. A ano, všechno to do sebe nakonec zapadne, takže z toho člověk může mít fakt dobrý pocit. ()

ajuska

Skvělé epizodky, tu a tam lehce propojené. Má to švih, nápad, lehkost, nepůsobí to vyčpěle a ohraně. Moc mě těch osm dílů bavilo ()

sheen

Po prvním díle za 4, uvidím, co bude dál:) Po zatím 8 musím za 5. Ty povídky jsou originální, zábavné, sexy, jsou prostě supr. ()

IQ Tiqe

Jestli váháte, mohlo by vás přesvědčit obsazení - bezprostření Krysten RItter, Pamela Adlon (kteří byly buhužel hned po 1. dílě nahrazeni podobnými herci) a spousta dalších známých tváří. # Citace z prvního dílu: - "Zlato, myslím, že jsem zrovna měla svůj první orgasmus." - "Chceš říct, že se mnou jsi to celou dobu hrála?" - "Ne. Ale zrovna jsem si uvědomila, že to, co jsem myslela, že je orgasmus, a to celý svůj život, nejen s tebou, ale i se všemi těmi chlapy před tebou..." - "To nepomáhá." - "...možná žádný nebyl." ()

Arsenal83

Nerozumiem, prečo NBC zrušilo natáčanie druhej série, keď všetko bolo tak výborne rozbehnuté. Asi šlo o sledovanosť. Lenže prečo bola nízka? Veď tu máme sympatické postavy, dobré zápletky, prvé dve časti sú humorným vrcholom, nuž neviem, toto nikto nechcel pozerať? Tak to už potom fakt ničomu nechápem, ľudia budú pozerávať reality odpady a takýmto skromným dielam nedávajú šancu. Za mňa ale pocitovo hodnotné dielo na pobavenie, romantiku a niekedy poriadne zasmiatie sa. ()

rikitiki

Exteriériově natočený sitcom beze smíchu a taky bez vtipu. Parta zpovykanců si prožívá vymyšlené a nereálné vztahy a řeší je na úrovni dětí ze základní školy. Nejlepší ze zdejších hereckých výkonů by se daly označit - s přimhouřeným okem - za průměrné. Je to soap opera, kde je minimum zápletek aspoň trochu zajímavých, takže jedním z mála jejích kladů je, že má aspoň rozumnou délku. A že už nenatočili další řadu. ()

Thomick

Naprostá bomba, uh! Americkej humor ve svý nejlepší formě, opravdu špičkovej konverzační komediální seriál. Tři medailonky bývaj vyvážený, co se "složitějších" zaláskovaných a vysloveně odlehčených témat týče, což je asi základ úspěchu. Navíc i hercům se dá převážně jenom fandit. Tleskám, to jsem vážně nečekal. P.S.: A konec (snad zatím) posledního dílu byl, no, přenádhernej ... ()

JohnCZ

Inteligentní komediální seriál, kde každý díl je složený z trojice povídek, které se někde nenuceně prolnou a někdy ne. Na to, kolik nám seriál za těch 8 dílů představí postav, působí i tak příjemně kompaktně a díky rozmanitosti jednotlivých příběhů nepřechází ani trošku do stereotypu. Navíc, povídky si udržují velice vysokou kvalitu a i když se sem tam objeví něco, co mě úplně neosloví, pořád tam jsou super střípky, které zaručeně svým laskavým humorem rozesmějí (třeba hnedle úvodní povídka s Gregem Grunbergem a Jennifer Love Hewitt je geniální). Prosil bych druhou sérii a méně odrazující cover. ()

phoebess

U prvních čtyř, pěti dílů bych neváhala a šoupla sem krásných 5 hvězdiček, ale s každým dalším dílem zjišťuju, že už to kouzelné opojení pomalu (ale jistě) vyprchává a já se spíš začínám nudit, než bavit. ()

MartinezZ

Některé humory celkem vtipné a dobré, ale jinak je to klasicky americká komedie se vším, co od amerických komedií očekáváte. --- 2,5* ()

Riddick77

Hodnocení po prvním díle, takže zcela subjektivně hodnoceno pouze 45 minut. Nicméně jsem se opravdu nasmál. Jedná se nevulgární a příjemný humor, který je našroubován na každodenní a obyčejné osudy party lidí. Naprosto nářezová byla scénka v letadle s Jennifer Love Hewitt, to mě dostalo do kolen. Rozhodně budu dál sledovat, přičemž předpokládám, že se osudy hlavních postav více protnou. UPDATE: po třetím díle si seriál stále drží kvalitu! [720p], 9/10! ()

Chen

Mile zábavný, vtipný, nenásilný seriál, který umí být jak humorně absurdní, tak nekompromisně upřímný. Velmi milé překvapení. ()

BarryLyndon

Seriálová napodobenina Lásky nebeské? Nemyslím si, jen si to bere inspiraci a tolik to netlačí na pilu jako všechny ty trapné filmové napodobeniny. První díl jsem musel trochu přetrpět, ale pak těch 7 dalších uteklo tak rychle. Tak moc fajn propletenec lidských příběhů. Nic tu není násilně naroubované ani propletené, přesto to dokonale funguje. Ideální girlfriend-friendly materiál. 7,5/10 ()

Lopic

Bezelo to v lete, kdyz nebylo na co jinyho koukat, tak sem tomu dal sanci a bylo to moc dobry. Na oddych je to parada, Becki Newton me tady zaujala jeste predtim nez si me nadobro ziskala v HIMYM. Skoda ze nenatocili dalsi serii. ()

Pajky3

Osvěžující zpracování příběhů o lásce, které jsou nenásilně propojené dvěma hlavními postavami Annie a Juddem. Po pilotu proběhlo přeobsazení, to že K. Ritter nahradila M. Trachtenberg mi ani trochu nevadilo, na druhou stranu ztráta P.Adlon mě mrzela. Příběhy jsou originální a skvěle zpracovaný. Můj oblíbenej je s Jennifer Love Hewitt v letadle. A epizodka s Ashley Williams, Jamesem Rodayem o tajných úchylkách. Povědomé tváře z jiných seriálů mě vždycky potěší. Humor tady je fajn a nenucený. A konec? Konec byl taky skvělej. ()