Jednotlivé díly: 1.-Bitva v Ardenách - Byla to v prosinci 1944 jedna z nejvýznamnějších bitev druhé světové války, pro Američany největší od invaze v den D. Hitler pojmenoval operaci krycím názvem "Hlídka na Rýnu", německá armáda ji označovala jako "Ardenskou ofenzivu". Ale do dějin se zapsala jako "Bitva o výběžek" neboli "Bitva v Ardenách". Nikdo ze Spojenců nevěřil, že se Hitler vzmůže na tak velkou protiofenzivu. Panovalo přesvědčení, že armáda Třetí říše je poražena, a očekává se tak brzký konec války. A zatím Hitler shromažďoval mohutné vojsko, do jehož řad byli nuceni narukovat civilisté ve věku od šestnácti do šedesáti let, a to prakticky bez vojenského výcviku. Jen tak bylo možné doplnit těžkými ztrátami zasaženou německou armádu, kterou Hitler potřeboval k překvapivému úderu jako k jedné z posledních šancí na obrat ve vývoji války.
2.-Alexandr Veliký -V roce 331 před Kristem, u vesničky Gaugamély na území dnešního Iráku, svedla dvě mohutná vojska památnou bitvu. Na jedné straně stál velký perský král Dareios, velitel největší armády na světě, čítající 200 až 250 tisíc mužů. Na druhé straně stanula armáda pětkrát menší, kterou vedl šestadvacetiletý mladík jménem Alexandr, jenž byl i přes svůj mladý věk již tehdy ostříleným vojevůdcem. Dareios o svou říši přijít rozhodně nehodlal. Už jednou s Alexandrem prohrál v bitvě u Issu. Nyní byl rozhodnut uštědřit vojsku mladičkého krále drtivou porážku, ale fatálně narazil...Chceme vám vyprávět o největší bitvě, jakou kdy zažil starověk. Přiblížíme vám novátorské strategie i pozoruhodné válečné zbraně.
3.-Waterloo -Řadí se k nejslavnějším bitvám v dějinách lidstva, v níž se utkal jeden z největších vojenských géniů, jaké kdy spatřil svět, proti spojené Evropě. Na straně jedné Napoleon Bonaparte, francouzský císař. Proti němu armáda pod velením vévody z Wellingtonu. Osmnáctého června 1815 se tito vojevůdci a jejich muži ve zbrani utkali, aby rozhodli o dalším osudu Evropy na jednom nenápadném belgickém poli, na místě zvaném Waterloo.
4.-Trafalgar - 5.-Legenda o křišťálové lebce - (oficiálny text distribútora)

otík

Hodně typicky hraný dokument, ve kterém některé záběry vidíme i 5x a zcela okaté jsou digitální triky. To ale nic nemění na tom, že se podařilo natočit zajímavý a poutavý filmeček, hodící se hlavně pro školní promítání v dějepise, ačkoli o histografických faktech by se tu jistě dalo dlouho spekulovat. Pro dnešní povrchní mládež však solidní přiblížení světové historie. Film spadá pod sérii Battleground: The Art of War. Hudba: Ramón Balcázar ()

L_O_U_S

Nevím, jestli je fér hodnotit na základě jednoho dílu, ale co už. Vysloveně se mi nelíbí, jak tenhle seriál udržuje při životě mýty a stereotypy. Ne, ne každý německý vojevůdce je uřvaný magor a Napoleon opravdu nebyl nízkého vzrůstu (francouzské stopy byly delší než anglické, odtud mýtus o prckovi). (1 110.) ()

ic

Viděl jsem pouze 2. díl : Alexandr Veliký . Na můj vkus však na něm bylo příliš mnoho snah točit 'filmové' scénky, které ovšem filmově příliš nevypadali. Další nepříjemnost byly opakující se informace, všechno řekli alespoň 2x a to důležité 3x... nevím, jestli je to jako dokument určený především pro zvláštní školy, nebo chtěli jen natáhnout délku, ale rozhodně to bylo velmi obtěžující. ()

Brusíček

Kvalitní dokumenty patří mezi mé oblíbené pořady a na tenhle jsem se těšil z důvodu že uvidím dokumentární rekonstrukci této bitvy. Jelikož se zajímám i o historii, tak musím konstatovat že spoustu důležitých údajů a osob bylo opomenuto. Dobrý dokument by měl obsahovat především přesné statistické údaje ze kterých se divák dozví to co ho zajímá. A v tomto dokumentu bylo vše polovičaté, ani mnohokrát opakované stejné záběry mě nepřesvědčily že bych měl dát více než 40%. ()

OG_Swifty

Tohle je jednoznačně jeden z nejhorších válečných dokumentů, který jsem zatím viděl... Celý dokument, respektive rekonstrukce významných událostí WW2, působí mega amatérsky - jako bych to s kámošema dělal u nás za barákem na poli a měli k dispozici dobový makety a furt házeli jednu Call of Duty hlášku za druhou. Grafika úplně žalostná, vždycky ty bláboly o zbraních a u tanků dokonce počítačová animace tanku uprostřed modrýho ničeho, vypadalo to tam jak když se Homer v Halloweenským dílu dostal do virtuální reality mezi reálným světem a světem animáků... Dycky tam udělaj záběr, jak Franta s Tondou běžej a střílej a Jindra, Richard a Karel to kupujou a pak přijde minometná palba, zvuky výbuchů a přestřelek jak z Medalu, ale my vidíme jen trapáky a nepovedený CGI výbuchy (minomet zasáhne dřevěnou boudu, je tam mega výbuch a když zmizí animace, tak je bouda netknutá .. lol). No a informační hodnota zcela základní, např. "američani měli tank Sherman, ale němci měli lepší tank - např. Tygr" ... Tygr co nebo Tygr kolik ty vole? :D No prostě jsem se u toho celou dobu jen gebil, hlavně ty profi herci - mega prostě zverbovali náhodný kolemjdoucí a ty hráli třeba Hitlera, Eisenhowera, Pattona, Manteuffela atd.. Jednu hvězdu dám jenom za to, že to je dokument - čili osvěta - i když dost špatná... ()