Hobby naší doby

(relácia)
Publicistický
Česko, 2010, 22 min

Účinkujú:

Jiřina Bohdalová, Věra Martinová, Valérie Zawadská, Simona Postlerová, Petra Černocká, Kamila Špráchalová, Yvetta Blanarovičová, Dáda Patrasová, Marcel Vašinka, Naďa Konvalinková (viac)

Svět se nám mění před očima v jakousi centrální ústřednu, kde budeme všichni dokonale evidováni. Místo občanky budeme mít na krku psí známku a označeni čipem budeme snadno k nalezení, stejně jako černí čápi v Africe. Přístroje zaevidují, zda jsme v Alpách na lyžích nebo se opalujeme u Šeberáku, zda jsme v nemocnici nebo už na hřbitově. Možná ještě více budeme vysedávat u přístrojů všeho druhu, abychom my sami věděli a zjistili, kde vlastně jsme. Přes internet budeme navazovat virtuální a imaginární vztahy, které v reálném životě ztrácíme. Setkávat se budeme jen v obchodních centrech, případně na různých demonstracích. Jenže to bude ve spěchu, protože všichni máme málo času. I nadále nebudeme znát sousedy, co bydlí nad námi či pod námi ? a přátelské vztahy budeme hledat pomocí psychologů a po čase psychiatrů. Takový se nám rýsuje svět.
Jenže je tady ještě jedna kategorie lidstva, která má snahu žít normálně a netouží po robotizaci a totální centralizaci. Ti lidé kupodivu čas mají, věnují se zájmové činnosti, nacházejí relaxaci a životní sílu na zahrádce nebo ve sběratelství, něco pěstují, objevují, vytvářejí, uplatňují svou fantazii, která pak potěší tvůrce i obdivovatele. Jsou to lidé, kteří žijí v pohodě, přátelství a dávají přednost klidnému rodinnému životu, aniž by museli vědět, že nějaké celebritě v Las Vegas ulítly včely nebo dokonce manželka. (oficiálny text distribútora)

Slartibarkfast

Přiznám se, že žaludek jsem krotil mocně a dva díly, které jsem se jal odvážně sledovat, jsem nedokoukal. Nápady, prezentované v tomto pořadu, mají určitě stěžejní význam pro lidstvo, tedy to rozhodně nezlehčuji, ale paní Bohdalová je element, který mne zde tak nevýslovně sral, že se na to skutečně nedalo dívat. 15% ()

honza7

Evidentně senilni Bohdalka co sotva funí, sere se lidem do věci a neustále jim to svou touhou o vseznalctvi kurvi, koukal jsem ve chvíli kdy jsem neměl doma internet, králík mi rozkousal HDMI kabel k XBOXU a druhý program který mi nekostickoval byl volejte novu... zkusil jsem cestu menšího zla ale nevím zda to bylo správně... ()

kingik

Jiřinka nám prostřednictvím televizní obrazovky rozdává radu za radou, ale co si z toho divák odnese už je ve hvězdách a ty Jiřině přály. Ono to právě trpí průvodkyní pořadem, kterou není nikdo menší než Jiřina Bohdalová. A od toho se odvíjí celé vyznění pořadu plného užitečných tipů a rad pro kutily, zahrádkáře i kulináře. To jak máte rádi nebo nemusíte Bohdalku je totiž důležitější než obsah, kterým se pořad pyšní. Přece jen je národem zafixovaná jako na slovo vzatá bavička a vynikající herečka než moderátorka, jejíž projev není nijak zázračný. Skladba pořadu je rovněž slabší. Tématicky to dost stagnuje, někdy se to v menších či větších obměnách recykluje a tak pořád dokola. Nechybí okénko s recepty do kuchyně i krátké zastavení nad dopisy diváků. S přihlédnutím na specifické zájmy diváka určitě leckterá rada přijde vhod a potěší. Horší je to s divákem, který na pořad v programové nabídce narazí náhodou a nepřipraven. Bude to na něj působit poměrně amatérsky zpracované a postrádající kvalitativní nápady, které by si pozornost a zájem takového náhodného diváka udržely i do příště, kdy se bude vysílat další díl. Ono se totiž může s velkou pravděpodobností stát, že si další vydání v sobotu po poledni už nepustí. A dobře udělá, když ho nebude sledovat pravidelně, ale jednou za čas. Mé hodnocení: 40% ()

GeminiK

Jednu hvězdu dávám z úcty k šikovným a kreativním lidem co v pořadu vystupují. Jinak bych dala odpad. Z ohledem na moderátorku do budoucna navrhuji reportáže na téma údržba mramoru, nákup a pěstování mrazuvzdorných rostlin, vlastnosti tvrdého a měkkého dřeva, řezba a reliéfy, tryzna a vše co o ní potřebujete vědět a přidala bych právní poradnu kde by se mohlo probrat téma jak sepsat závěť a neopominetulní dědic. ()

LoLaa

Jiřina Bohdalová byla, je a pro mě také vždy bude jen Křemílek, Vochomůrka či Nesmrtelná teta. Nechápu proč se ve svých 80 letech ještě nuceně snaží o nemožné - uvádět rádoby zábavný pořád pro kutily, kterých je na obrazovce přebytek a její snaha (či možná touha po penězích či zviditelnění se?) je tedy naprosto zbytečná. ()