Skutočný príbeh inšpirovaný zážitkami a skúsenosťami 19-ročného študenta Jasona Mossa, ktorý prežil blízky vzťah s 33-násobným sériovým vrahom Johnom Wayneom Gacym niekoľko mesiacov pred jeho popravou.
Talentovaný devätnásťročný vysokoškolský študent Jason Moss si začne písať s americkým sériovým vrahom Johnom Wayneom Gacym, ktorý zabil 33 mladých chlapcov a dnes čaká vo väznici na popravu. Oficiálnym dôvodom jeho záujmu je príprava seminárnej práce, pod povrchom však mladík skrýva oveľa ambicióznejší cieľ, na aký chce zloducha využiť. Gacy sa stáva akýmsi Mossovým mentorom. Študent sa mu pritom snaží dostať na telo aj do mysle, ale zločinec je geniálny manipulátor, ktorý dokáže narušiť psychickú rovnováhu svojej obete dokonca aj počas pokojného rozhovoru o úplných banalitách. Gacy dokáže vtlačiť svoju vôľu aj do rezonujúceho mozgu mladíka a v jeho mysli oživí veľmi temné myšlienky. Mladík upadá do zvláštnych stavov a celý proces vyvrcholí pri záverečnom stretnutí zločinca a študenta tvárou v tvár vo väzení pred popravou. (oficiálny text distribútora)

Sarkastic

„Proč jsi tomu chlapovi vůbec psal?!“ - „Jak říkám, kvůli práci ve škole.“ - „Žádný jiný téma tě nenapadlo?“ - „Tohle mě zajímá.“ - „Ale o sobě mu nic prozrazovat nebudeš, že ne?“ - „Ne, ne. To by nebyl ten nejlepší přístup, co?“ Jasonova fascinace je zřetelná. Zachází stále dál a odrazování jeho okolí ho nemůže zastavit. Jenže čím hlouběji se noří, tím víc je to pro něj nezdravé, a divák tuší, že může skončit špatně. Herecky je zábavné pozorovat oba hlavní protagonisty, i když pokud jde o samotné postavy, záleží na vás, jak moc uvěříte především Jasonově proměně a podlehnutí vrahově vlivu. Za mě to občas bylo na hraně. Samotný závěr je zajímavý a zároveň z něho i zamrazí. Hodnotím slušnými 4*. „Sleduju lidi velmi podrobně, když neví, že je pozoruju. Snažím se uhádnout kam mají namířeno, co si myslí, co se jim opravdu honí hlavou. Pozorováním jejich chování můžeš přijít na to jaká mají slabá místa, na to, kde jsou zranitelní, na jejich obavy. A jakmile se dostaneš do jejich mysli, máš kontrolu.“ - „Kontrolu dělat co?“ - „Cokoliv budeš chtít.“ ()

gogo76

W. Forsythe je dobrý herec, ktorý sa výborne hodí hlavne do vedľajších, prevažne záporných rolí. Priznávam, že som ho už sakra dlho nevidel, naposledy myslím v gangsterke Co dělat v Denveru... Neviem čím to je, ale myslím že by bola škoda nechať ho zakapať v béčkových filmoch. Film Mr. Gacy bol odvysielaný opäť na takmer bezvýznamnej stanici Wau. Je to už tretí film v krátkom slede, ktorý odvysielali v pôvodnom znení s titulkami! (+ Defendor a Psí život). Film herecky ťahá W. Forsythe takmer sám. Mladík, ktorému jeho život učaroval sa síce snaží, ale nie je to vynikajúci výkon. Povedzme že len dobrý a filmu postačuje. Dej je dosť predvídateľný( mama má vždy pravdu!) , ale to nevadí. Na tv film je to slušné a oplatí sa filmu venovať čas, zvlášť ak vám W. Forsythe ako herec sedí. 80%. ()

vegetol.mp

18-ti letý student kriminologie Jason Moss naváže kontakt se sériovým vrahem Gacym, aby o něm napsal absolventskou práci. Netuší ale, že setkat se takhle blízko se zlem, nezůstane bez následků... V Americe se v poslední době roztrhl pytel s levnými filmy o sériových vrazích, které se snaží na atraktivním tématu urvat nějaké prachy navíc. Tenhle mezi ně naštěstí nepatří. I když to evidentně nebyl film příliš drahý, ani to divákovi nepřijde. Největším tahákem filmu je výborný William Forsythe, který Gacyho ztvárnil jako odporné manipulativní monstrum, které se umí skvěle přetvařovat. Horší je to s představitelem mladého ambiciozního studentíka. Ten je natolik nesympatický a chová se často tak nelogicky, že v podstatě neexistuje způsob, jak by si takový arogantní mladý debil mohl získat divákovy sympatie. Také některé věci ve scénáři jsou podivné. Když chce někdo předstírat, že je homosexuální prostitut, obávám se, že nemusí navštěvovat mužské šlapky ve městě a tahat z nich rozumy. Také nervové zhroucení, které studentík prodělává, přijde hrozně rychle, bez zásadní příčiny. Naštěstí to ale příliš nevadí. Dear Mr. Gacy je i přes své chyby nadprůměrný nízkorozpočtový film s výborným představitelem hlavní role. I přes mou skepsi, nakonec docela příjemné překvápko. 70% ()

emma53

Je zajímavá shoda jmen hlavního představitele Jasona Mosse, kterého hrál Jesse Moss tak přesvědčivě, až jsem měla chvílemi husinu. Věřím tomu, že kontakt s takovým psychopatem, ať by byl jakýkoliv, musí zanechat na člověku nějaké stopy, byť by byly jen malé, ale tady šlo o velkou záležitost, která se vymkla Jasonovi z rukou. Ve svých devatenácti letech si možná naivně myslel, že hodí rukavici masovému vrahovi a obejde se to bez úhony. Ne, v tomhle případě si Jason vzal příliš velké sousto a zahrával si s ohněm. Jeho postupná, psychická proměna se na něm musela logicky nějak projevit a já se vůbec nedivím tomu, k čemu to nakonec ve výsledku dospělo. Po režijní a herecké, potažmo scénáristické stránce nemám jedinou výtku. Velmi působivý, psychologický film o tom, že není radno podcenit situace, které se mohou zdát někdy zdánlivě v našich očích neškodné.........Jednou jsem měla možnost stát tváří v tvář člověku, který se zúčastnil nájemné vraždy a můžu vám říct, že mně nebylo vůbec dobře po těle a to byl jen moment. ()

Slasher

Skutečností inspirovaný příběh blízkého vztahu mladíka Jasona Mosse a jednoho z vůbec nejprofláklejších sériových vrahů (33 young boys), který se odehrával pár měsíců předcházejících Gacyho popravě. Není to film, který by zachytával takový to temný morbidno kolem vrahů. Jedná se spíše o psychologicky zajímavý kousek, který téměř nesonduje do nějakých vražd a ohavností, nýbrž soustředí se na studenta Mosse a Gacyho samotného, na mysl dominantního sadistického manipulátora. Až na pár krátkých flashbacků je to jen o poklidné vězeňské činnosti, korespondenci, telefonické konverzaci, Mossova upadání do nenormálu a finálním dramatickém face-to-face setkání. Na konci mi bylo Johna až trochu líto, jak ho ten hajzlík vlastně využil (mimochodem ve skutečnosti nejen jeho, ale i další známé vrahy) k seminárce… S minimem akce stojí DEAR MR. GACY především na velmi dobrých hereckých výkonech. Tedy, Jesse Moss byl ucházející a William Forsythe snad přímo výborný. On v sobě to něco prostě má, a i když se reálnému Gacymu moc nepodobá, vůbec nevadí. Takže… Jasný tip pro všechny ’fanoušky’ sériových vrahů, ale celkem i pro příznivce psychologických krimi thrillerů obecně. Je to překvapivě dobrý. "No, if I’m guilty of anything, it’s operating a funeral home without a license." ()

• Jason Michael Moss nenadviazal vzťahy iba s Johnom Wayne Gacym, ale aj s ďalšími sériovými vrahmi. Boli to Richard Ramirez, Henry Lee Lucas, Jeffrey Dahmer a Charles Manson. (Raccoon.city)
  • Jason Michael Moss spáchal samovraždu vo veku 31 rokov. V kúpeľni sa strelil do hlavy. (Carol Pifková)