Arizona 1880: při pronásledování zloděje dobytka přichází šerif Griff Bonnell (Barry Sullivan) se svými bratry Wesem (Gene Baqrry) a Chicem (Robert Dix) do Cochise County. Celé okolí je ovládáno mocnou statkářkou Jessicou Drummond (Barbara Stanwyck), která se nechává chránit čtyřiceti ozbrojenými muži... (Pohrobek)

Toj

Z filmů, které jsem od Samuella Fullera doposud viděl mě tento nadchl nejvíc. A to nejsem přehnaný fanoušek westernů... Každopádně je zřejmé, že Godard ve svém U konce s dechem tento film necitoval nadarmo. Styl je zde vybroušen k naprosté genialitě. Jedinečnost snímků je cítit všude - zběsilé detaily na oči, záběry z nezvyklých někdy až extrémních kamerových úhlů, vytříbenost obrazu, promyšlená mizanscéna, rozmazávání a obecně subjtektivní kamera, netradičně vystavěný děj, brutalita a sexualita... Fuller natočil šokující western... ()

RHK

Scénáristicky propracovaný černobílý western o krásné autoritativní farmářce, jejím bezcharakterním bratrovi a jejich jezdcích, kteří přijdou do konfliktu se zemským šerifem a jeho bratry. Na jednu stranu detailně vykreslené postavy, nečekané zvraty včetně scény s tornádem, nebo propracované přípravy pasti na šerifa. Na druhou stranu méně výrazní herci a místy nedostatek napětí. Výrazná a dobře natočená je např. závěrečná přestřelka. Ukázka: http://www.youtube.com/watch?v=biu3O-wsOp8 ()

fragre

Moc hezký starý western, který nápaditě obměňuje zažité schéma, totiž namísto obligátního despotického dobytkářského krále je zde královna - dráždivá směsice amazonky, vampa a dominy, naražená ovšem na základ podnikatelky gründerského typu (ve skvělém podání B. Stanwyckové, která je zde rozhodně nejvýraznější postavou). K tomu pěkná kamera i velice slušivě padnoucí hudba. V rámci žánru skvělý film. ()

Topco

Odvážna revízia westernového žánru s nejedným noirovým prvkom. Okrem noirových postáv a vypätej atmosféry medzi nimi sa o pozornosť hlásia na tú dobu technicky veľmi zaujímavo riešené scény: úvodná prestrelka s prestrihmi na detaily očí (evidentná inšpirácia pre Sergia Leoneho), scéna úteku pred tornádom či nastražená pasca na šerifa. ()

sud

Ať už je film do šedesáté minuty jaký chce (chvíli mi trvalo, než jsem se zorientoval kdo je kdo a co kdo vlastně chce), závěrečná čtvrthodina, resp. finální přestřelka je tak neskutečně stylová a cynická, že by stálo úsilí najít (nejen v době vzniku) něco podobného. Barbara Stanwyck vypadá přitažlivě i po čtyřicítce a Barry Sullivan je správně pistolnický typ. 75%. ()

• Dablérka Barbary Stanwyck se odmítla nechat vláčet za koněm po ulici. Řekla, že je to moc nebezpečné, načež Barbara Stanwyck šla a udělala to sama. Měla sice pár modřin a škrábanců, ale jinak se jí nic nestalo. V té době jí bylo již 49 let. (Mol)