Idol

• Česko Idol (viac)

Príchod mladej krásnej herečky do obytného domu ostaví život jeho obyvateľov na hlavu. Nešťastné dievča trpí patologickou žiarlivosťou voči svojej profesionálnej i ľúbostnej rivalke. Objavovať chuť do života motivovanú pozitívnymi hodnotami jej pomôže až rezervovaný starý Číňan z vedľajšieho bytu. Stáva sa pre ňu všestrannou oporou a ona pre neho zase zmyslom života. Je to citlivý príbeh o neobyčajnom vzťahu dvoch osamelých duší. (oficiálny text distribútora)

Pohrobek

Idol je po "The Well" a "The Monkey's Mask" třetí film australské reřisérky Samanthy Lang, která je známá výjimečným citem pro citlivé erotické scény. Též tento film je prodchnut až podprahovou erotikou, jež podtrhuje nebývale rozehraný vztah mezi moudrým Zaoem a mladou herečkou Sarah. Samotný scénář Gérardba Braucha (Ples upírů) je založen na knize Michelle Tourneura "A l'heure dite." ()

emma53

Já lituji, ale poněkud jsem se tady ztrácela. Buď měli připsat, že je to film nejen dramatický, ale i psychologický, popřípadě poetický, experimentální a klidně i mysteriózní, protože o reálnosti v tomto případě silně pochybuji. Jako divadelní hra by to zřejmě na mě působilo jiným dojmem, protože celé to komorní podání tak vyznělo. Leelee na mě přesně tak působila. Moc herecky a když půjdu do negace, tak až příliš unylým dojmem. Na druhou stranu byla radost sledovat charismatického Jamese Honga. Ale já nejsem žádný filmový znalec, mě Samantha zkrátka Idolem moc nenadchla. ()

conery1

Stred dvoch kultúr a generácií, s ktorého čerpajú obe strany. Východ západu má vždy čo ponúknuť. Skúsenosti a múdrosť staršej generácie môže mladšej iba pomôcť, samozrejme ak mladšia dokáže načúvať. Mladšia zasa dáva svoju energiu a tak potrebnú pozornosť. No to najdôležitejšie je prejav lásky a rešpektu voči sebe. ()

nascendi

Som celkom rád, že som si pozrel tento film. Postavy boli pomerne štylizované, ale keď to poslúžilo k lepšiemu prenosu posolstva k divákovi, tak nemám námietok. Film ubiehal v pomalom tempe a predsa nenudil, bol prakticky bez záveru a nebol to dôvod k rozčúleniu. Bol to taký závan niečoho zvláštneho. Nemyslím, že by som si naň spomenul o pol roka. Ale dnes sa mi oplatilo ho vidieť. ()

Vitex

Pěkně snímaná romantická komedie (v dobrém slova smyslu) se v poslední třetině filmu láme do velice zajímavých poloh a dospívá k několika filmově i myšlenkově velmi silných okamžiků. Závěr je znovu trochu odlehčen. Nebýt nevhodně užité hudby, mohlo to být mnohem lepší - ale to bych mohl napsat u každého jeden a půltého filmu. A tož... faň to bylo. ()