liquido26

Díky sledování filmů získá člověk plno cenných životních zkušeností. Tou mojí dnešní je - vyhýbat se všemu u čeho se objeví jméno Gene Autry. Ptáte se kdo to je? Gene Autry je nesympatický, necharismatický, zpívající, toporný neherec s kovbojským kloboukem a zároveň jeden z největších problémů tohoto filmu. Ten začíná jeho sentimentální country písničkou a pak už pozorujeme, jak na svém ranči v doprovodu nějakýho malýho otravnýho kluka cvičí dva koně a všichni jsou strašně optimisticky naladění a šťastní. Tato idylka je narušena zprávou, že brácha toho malýho kluka se opil (fuj fuj) a dělá v baru bordel. Gene Autry (postava se totiž jmenuje úplně stejně jako herec - náhoda nebo osud?) neváhá, skáče na koně a vydává se hříšníkovi domluvit. Ten ho chce pozvat na skleničku, ale Gene Autry ho důrazně upozorní, že on nikdy nepije, vysvětlí mu, že není dobré pít nalačno a také se nevyplácí míchat střelný prach a kořalku. Následně ho propleskne a vše je v naprostém pořádku, ale znovunastolená idylka je narušena přepadením banky, při kterém je zastřelen šerif. Gene Autry se sám pouští do pronásledování banditů. Jednoho z nich dostane (zrovna toho, co nesl peníze) a následně se sám stává šerifem a kromě vrahů svého předchůdce musí odhalit také vraha soudce. ____ No takže děj jako takový je průměrný, klišovitý, ale nijak zvlášť hrozný. Co už se však těžko rozdejchává je celkové rodinné a televizní vyznění snímku - laciná produkce, důraz na děti a koníčky, mravokárné kecy, dementní pokusy o vtip (to s tím malým a velkým koněm by určitě fungovalo v Keatonově grotesce, ale zástupce šerifa coby vtipná figurka bohužel nebyl k smíchu, ale k spíš k pláči) a k tomu všemu ještě dvě příšerná Autryho hudební čísla v průběhu děje. Takhle špatný western jsem už hodně dlouho neviděl. ()