V lesním potoce je nalezena uřezaná dívčí paže a rozjíždí se policejní pátrání po jejím vrahovi. Stala se šestnáctiletá Pamuk obětí vraždy ze cti z rukou svých vlastních rodičů? Zabil ji její drogově závislý a psychicky labilní milenec? Nebo za vším stojí milionář Battal, který z dívky nedávno udělal svou druhou manželku? Otázek je mnoho a trojici vyšetřovatelů k tomu všemu práci komplikují osobní trable. Rozvážný veterán Ferman má doma smrtelně nemocnou manželku a navíc si dělá starosti o horkokrevného parťáka İdrise, který nedokáže překousnout rozchod s partnerkou a je jí stále více posedlý. Nováček Hasan zase při prvním setkání se smrtí začne pochybovat, jestli se pro práci policisty hodí. (Niktorius)

Niktorius

"Pokud jde o vraždy, my Turci nejsme příliš kreativní." Po Ejder Kapanı druhá letošní turecká detektivka, která je od začátku snadno prokouknutelná a nedaří se jí diváka napnout, neboť se místo příběhu soustředí na něco jiného. V případě Ejder Kapanı je to vizuál, v případě Av Mevsimi zase tři hlavní postavy a jejich osobní problémy. Pro Turgula, ikonu nového tureckého filmu, je detektivní žánr pouze záminkou pro rozvíjení společenské kritiky o zneužívání moci; ta je ovšem povážlivě rozředěná přepísknutou stopáží a nepatřičným melodramatickým nádechem, takže člověka nakonec napadne, jestli tvůrci neměli raději zůstat u klasické žánrovky. ()

Dr.Cilka

Mohla to byť vážne dobrá kriminálka, nebyť znásilnenej stopáže a agónie druhej polovice, ktorá je už dávno prekuknutá. (Možno má turecký divák toho menej napozerané?? *nexenofóbny pokus o vtip*) Každopádne: pekná (pochmúrna) kamera a sympatická snaha o rozbor väčšiny charakterov. ()