Vánoční koncert Karla Gotta

(koncert)
všetky plagáty

Karel Gott patří bezesporu mezi naše nejpopulárnější umělce, jehož sláva přerostla hranice této země. Kromě jeho pěveckých kvalit jsme se mohli mnohokrát přesvědčit i o jeho schopnosti bavit lidi, ať už to bylo v jeho pořadech, nebo v programech, kde hostoval. Tentokrát máme možnost se podívat do pražské Lucerny na jeho vánoční koncert z konce minulého tisíciletí, tedy z poloviny devadesátých let. Protože je Karel Gott jako jeden z mála schopen soustředit kolem sebe špičkové zpěváky, muzikanty, herce, komiky a další osobnosti z různých žánrů i oblastí, vystoupil tentokrát s exkluzivními hosty – Lucií Bílou, Bárou Basikovou, Kamilem Střihavkou, Danielem Bártou, houslovým virtuosem Josefem Sukem, klavíristou Rudolfem Roklem a dalšími. Uslyšíte mj. písně Ďábelská jízda, Dívka z obrazu, Malagou když struny zní, Estrelita, Náš den jak víno byl, Be My Love, Modlitba, koledy Adéste fideles, Chtíc, aby spal, Panna Syna porodila a mnohé další. (Česká televize)

triatlet

Gott zpívá jako o život, dělá reklamu muzikálu Jesus Christ Superstar a snaží se jazykově laškovat o nadělování radosti a udělování vyznamenání. Diváci v Lucerně se bavili, ale přes televizní obrazovku se vánoční atmosféra nepřenesla. ()

otík

Gotťák ve vrcholné formě, ale výběr písniček hrozný. Téměř žádný trhák, samé takové nic neříkající, k tomu propagace vážné hudby a muzikálu Jesus Christ Superstar. Spíše nezajímavý a nijak srdceryvný koncert s tradičním průvodním slovem božského Káji. Nečekaný lehčí podprůměr. ()